نمایش‌های تئاتر کودک و نوجوان همدان از شبکه‌های مجازی پخش می‌شود
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: برای نخستین بار در ایام برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، نمایش‌ها به صورت زنده از تلوبیون و شبکه‌های مجازی پخش می‌شود‎.

‎مسعود ویژه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهارداشت: این جشنواره از یکم تا ششم تیرماه برگزار می‌شود که به علت بیماری کرونا چند بار برگزاری آن به تعویق افتاده بود‎.

‎وی شعار این جشنواره را “تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال” دانست و افزود: امیدواریم محیط و فضای شادی را برای کودکان و نوجوانان رقم بزنیم و تلاش می‌کنیم که این جشنواره در شهرستان‌های استان نیز اجرا شود‏‎.

‎مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان این که هنرمندان نمایش‌های خود را در ۱۰ سالن شهرهمدان و ۹ سالن در شهرستان‌ها به روی صحنه می‌برند، اعلام کرد: افتتاحیه ۳۱خردادماه به صورت جشن مردمی در پیاده راه بوعلی برگزار می‌شود‎.

‎وی با بیان این که این جشنواره ۱۲ بخش دارد که شامل بخش‌های رقابتی و غیررقابتی است، اظهارداشت: در بخش رقابتی تئاتر خردسال، کودک، نوجوان، خیابانی، خیمه شب بازی، نقالی و نمایشنامه‌خوانی و در بخش غیر رقابتی تئاتر بین‌المللی، تئاتر با اجرای نوجوانان، تئاتر فراگیر، تئاتر ویژه افراد با نیازهای خاص، نمایش آثار بخش مهمان، پژوهش و کارگاه‌های تخصصی اجرا می‌شود‏‎.

‎ویژه با بیان این که پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار نفر از نمایش‌ها دیدن کنند تاکیدکرد: در کنار اکران نمایش در سالن‌ها، گروه‌های نمایشی نیز در حاشیه شهر اجرای خیابانی خواهند داشت‎.

‎وی تاکیدکرد: از همدان ۳ گروه در جشنواره شرکت کرده‌اند و همچنین نمایش‌ها همزمان از طریق تلوبیون و شبکه‌های مجازی به صورت زنده پخش می‌شوند‎.

‎مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه جشنواره ادامه داد: در کارگاه‌های تخصصی از اساتید کشوری و بین‌المللی استفاده می‌شود که به ارتقای سطح کیفی و هنری هنرمندان کمک می‌کند‎.

نسخه مناسب چاپ