چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۲۹ خردادماه ۱۳۶۱ (برابر با ۲۶ شعبان ۱۴۰۲، ۱۹ ژوئن ۱۹۸۲) نقل شده است
۴ گروه چریکی مواضع دشمن را در هم کوبیدند
ایلام ـ سپاهیان اسلام طی دو عملیات نفوذی به موضع دشمن در جبهه میمک ضربات مهلکی به اشغالگران بعثی وارد آوردند. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام سحرگاه پریروز در یکی از این عملیات ۴ گروه چریکی از جان‌برکفان سپاه پاسداران ـ بسیج عشایری و رزمندگان ارتش از چهار جناح به مواضع دشمن در منطقه میمک حمله‌ور شدند و ضمن به هلاکت رساندن بیش از ۲۰ تن از متجاوزین عراقی ۵ سنگر اجتماعی و تعدادی سنگر نفرات و دیده‌بانی دشمن را منهدم نمودند.

اعزام عده‌ای از متقاضیان حج در سال جاری مقدور نیست
سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد زائران خانه خدا که به استناد بندهای ۷ و ۱۱ و ۱۷ و ۱۸ بخشنامه ۱۸ ماده‌ای سازمان حج و زیارت مراجعه و یا مدارک خود را تسلیم و یا در کاروان‌ها نام‌نویسی کرده‌اند، اعلام کرد:
چون بر اساس بررسی قبلی سازمان تعداد این قبیل مراجعین حدود دو هزار نفر پیش‌بینی شده بود و آمارهای واصله در تهران و استان‌ها حکایت از تعداد کثیری از این قبیل متقاضیان است. با توجه به بررسی شورای عالی حج، هواپیمای جمهوری اسلامی ایران و شورای پزشکی حج، به‌هیچ‌وجه اعزام آنها به دلیل امکانات مقدور نیست، لذا از این قبیل متقاضیان درخواست می‌شود در سال جاری از مراجعه به سازمان حج و مسئولین کاروان‌ها خودداری کنند.

نیروهای داوطلب ایران جبهه جدیدی در بیروت گشودند
نیروهای رژیم صهیونیستی علیرغم قولی که در مورد حفظ آتش‌بس به فیلیپ حبیب فرستاده ویژه ریگان داده‌اند، دیروز حومه جنوب بیروت و مناطق کوهستانی شرق پایتخت را به توپ بستند و این در حالی است که نیروهای داوطلب ایرانی جبهه تازه‌ای علیه اشغالگران صهیونیستی در بیروت گشوده‌اند.
در این حال یونایتدپرس از بیروت نوشت: گزارشات واصله حاکی از آن است که توپخانه اسرائیل مناطق اطراف فرودگاه بین‌المللی بیروت و اردوگاه‌های پناهندگان فلسطینی و مناطق شرق بیروت را زیر آتش گرفته‌اند.
تهران ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از خبرگزاری‌ها نماینده ساف در حوزه خلیج فارس گفت: هم‌اکنون تعداد زیادی از داوطلبان ایرانی وارد جبهه‌های جنگ در لبنان شده‌اند. به گفته وی داوطلبان ایرانی در مواضع نزدیک به عالیه و برخی مناطق کوهستانی اطراف بیروت مستقر شده‌اند. ولی درباره تعداد ایرانی‌های حاضر در جبهه توضیحی نداد.

تقاضای فوری سفارت فلسطین از امت رزمنده ایران
سفارت فلسطین در تهران، طی اطلاعیه‌ای از مردم انقلابی و مسلمان ایران برای کمک به آوارگان مسلمان در لبنان استمداد کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است: امت مسلمان، انقلابی و ضد امپریالیست ایران، براثر جنایات دشمن صهیونیستی و امپریالیسم آمریکا در لبنان، بیش از ده هزار تن از غیرنظامیان بیگناه لبنانی و فلسطینی کشته و مجروح و طبق گزارش نماینده انجمن بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر بیش از ۷۰۰ هزار نفر آواره و بی‌خانمان شده‌اند که ۶۵ درصد آنها کودک هستند. هلال‌احمر فلسطین نیز اعلام کرده که نیازهای خود را تنها از طریق بازار محلی می‌تواند تامین کند و طی یک پیام فوری تقاضای کمک‌‌های مالی کرده است. بر این اساس و به منظور ارسال هر چه سریعتر کمک‌های شما برادران و خواهران ایرانی، سفارت فلسطین خواهشمند است که کمک‌‌های خود را به حساب شماره ۳۴۵۴ به‌نام سفارت فلسطین در بانک ملی ایران ـ شعبه نهم آبان سابق ـ بلوار کشاورز واریز نمایند.

۴ کوپن برای سهمیه مرغ اختصاص یافت
وزارت بازرگانی اعلام کرد: با توجه به توزیع گسترده گوشت مرغ در شهر تهران کلیه خانواده‌هایی که کوپن‌های شماره ۳۰۵ ـ ۳۰۶ ـ ۳۰۷ ـ ۳۰۸ مواد پروتئینی شهرستان تهران را در دست دارند، می‌توانند از روز شنبه ۲۹ر۳ر۶۱ به عاملین فروش مراجعه و سهمیه خود را به ازاء هر قطعه کوپن ۷۰۰ گرم گوشت مرغ دریافت دارند. ضمنا کوپن‌‌های ۳۰۱ ـ الی ۳۰۴ کماکان دارای اعتبار است.

code

نسخه مناسب چاپ