آبرسانی بنیاد برکت به۲۷۰۰ نقطه روستایی در ۸ استان
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از آبرسانی به ۲هزار و ۷۰۰نقطه روستایی خبر داد.

محمد ترکمانه ضمن بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت نسبت به آبرسانی به ۲هزار و ۷۰۰نقطه روستایی در استان‌های دارای تنش آبی متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و ۹۸۰روستا از نعمت آب بهره‌مند شده‌اند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هم عملیات آبرسانی به ۷۴۰نقطه روستایی در حال انجام است و ساکنان این مناطق به زودی از آب آشامیدنی بهره‌مند خواهند شد .

مدیرعامل بنیاد برکت درباره نقاط هدف آبرسانی بنیاد برکت گفت: مناطق روستایی ۸استان دارای تنش آبی بالا از جمله خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و یزد در اولویت پروژه‌های آبرسانی بنیاد برکت قرار دارند.

ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت نسبت به تامین ۳هزار و ۴۰۰میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به ۲هزار و ۷۰۰نقطه روستای هدف تعهد دارد که تاکنون ۲هزار و ۳۰۰میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.

وی یادآور شد: بنیاد در سال گذشته و در قالب تفاهمنامه‌ای با آبفای خوزستان اقدام به آبرسانی به ۷۰۲روستای واقع در مناطق دارای تنش آبی استان خوزستان کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: برای این منظور ۴۰۰کیلومتر لوله‌کشی انجام شد و یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد برکت تخصیص یافت.

وی با تاکید بر نهضت آبرسانی بنیاد برکت در کشور اظهار داشت: در حال حاضر هم عملیات آبرسانی به ۷۴۰نقطه روستایی در استان‌های دارای تنش آبی در حال انجام است.

به گفته ترکمانه، این بنیاد علاوه بر اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی به عنوان رسالت و مأموریت اصلی‌اش برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده و متنوعی را هم در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح جزئیات پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سال جاری اظهار داشت: ساخت و تکمیل ۱۰هزار پروژه شامل بیش از ۸هزار واحد مسکونی محرومان، ۲۰۰مدرسه، ۲۰۰مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی، ۷۰۰طرح آبرسانی، احیای ۶۰۰رشته قنات و ۳۰مرکز بهداشتی و درمانی در دستور کار است.

وی تاکید کرد: این طرح‌ها در ۳۱استان کشور اجرا می‌شود و ۴۵۰۰روستا تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی قرار دارند.

ترکمانه با اشاره به فعالیت‌های کلی بنیاد برکت در حوزه عمرانی خاطرنشان کرد: بنیاد نسبت به ساخت و تکمیل ۵۸هزار و ۷۰۰پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آبرسانی در مناطق محروم و روستایی کشور تعهد دارد که از این تعداد، ۴۸هزار و ۸۰۰طرح را تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است.

نسخه مناسب چاپ