اخبارکوتاه
افتتاح۲۹‏‎ ‎طرح کشاورزی در همدان ‏

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان اعلام کرد: ۲۹طرح کشاورزی در هفته جهادکشاورزی در همدان به بهره‌برداری می‌رسد‎.

‎غلامحسین تقوی در جمع خبرنگاران رزی اظهارداشت: ۱۴ طرح در زمینه تولیدات گیاهی با اشتغالزایی برای ۶۳ نفر، در حوزه تولیدات دامی ۶ طرح با اشتغالزایی برای ۲۴ نفر، در حوزه شیلات ۴ طرح با اشتغالزایی برای ۱۲ نفر و در بخش صنایع تبدیلی و کشاورزی ۵ طرح با اشتغالزایی برای ۷۳ نفر افتتاح می‌شود‏‎.

‎مجموع سرمایه گذاری‌های این طرح‌ها یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال است برای ۱۷۲ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند‏‎.

‎تأمین امکانات مناسب در مناطق ساحلی هرمزگان از مطالبات مهم مردمی است‏

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تأمین امکانات مناسب در مناطق ساحلی از مطالبات مهم مردمی است‏‎. ‎احسان کامرانی در نشست ستاد ساماندهی سواحل هرمزگان افزود: ایجاد امکانات مناسب در مناطق ساحلی از جمله تعیین محل‌های امن برای شنا، استقرار تیم‌های نجات غریق و احداث پلاژ‌های ویژه بانوان و آقایان از مطالبات مهم مردمی است که ضرورت دارد در دستور کار فرمانداران و شهرداران ساحلی استان قرار گیرد‎

.‎وی گفت: وجود بیش از ۲ هزار کیلومتر نوار ساحلی بکر و گسترده در هرمزگان فرصت بسیار مهمی است که در صورت ایجاد امکانات مناسب در مناطق ساحلی زمینه جذب خیل عظیم گردشگران را در سراسر استان مهیا می‌کند‏‎.

‎کامرانی افزود: زیباسازی سواحل، ایجاد امکانات مناسب رفاهی و فرهنگی از جمله نمازخانه، دوش حمام، نصب علائم هشدار دهنده و سرویس‌های بهداشتی از جمله اقدامات ضروری است‏‎ و تعیین محل‌های امن برای شنا در مناطق ساحلی گردشگر‌پذیر استان نقش مهمی در کاهش آمار نگران کننده کسانی که غرق می‌شوند، دارد‏‎.

‎وی افزود: شهرداران شهر‌های ساحلی تدوین طرح جامع مدیریت سواحل و در ذیل آن، ایجاد شناگاه‌های امن را در دستور کار قرار دهند تا شاهد اقدامات مناسب برای ساماندهی سواحل استان باشیم‎.

رونمایی از کتاب «بیا تا قدر یکدیگر بدانیم» در ارومیه

ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات:آیین رونمایی از کتاب «بیا تا قدر یکدیگر بدانیم» تالیف «سید حیدرعلی آران» شاعر سیستانی ساکن ارومیه با حضور مسئولان استان و علاقمندان حوزه فرهنگ و ادب در ارومیه برگزار شد‎.

‎مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی در این مراسم گفت:این آیین تجلیل و نکوداشت فردی است که سال‌های طولانی در عرصه شعر و ادب و تربیت هنرمندان و خدمت به عرصه فرهنگ و هنر از هیچ کوششی فروگذار نکرده است‏‎.

‎علیرضا نوروزی افزود: با هدف ارج نهادن به جایگاه هنرمندان عرصه کتاب از این پس هر ماه «یک هنرمند و یک کتاب» از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرهای مختلف استان انتخاب و تجلیل می‌شود‏‎.

سید حیدر علی آران در سال ۱۳۲۸ شمسی در شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان به دنیا آمده ولی از سال‌های پیش از انقلاب در ارومیه ساکن شده است. حضور در جمع بنیانگذاران انجمن ادبی ارومیه و خلق کتاب‌های شعر نوی سمفونی ‌هامون و هامونیه از جمله آثار این شاعر گرانقدر است‎.

شهر جدید سهند مشکلی درتخصیص زمین برای نهضت ملی مسکن ندارد

سهند ـ خبرنگار اطلاعات: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که در شهر جدید سهند بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است، افزود: در شهر جدید سهند مشکلی ازنظر تخصیص زمین وجود ندارد‎.

‎جواد رحمتی در جلسه شورای مسکن استان آذربایجان شرقی افزود: از ۱۰ هزار و ۶۸۸ متقاضی ثبت نامی در این شهر برای طرح اقدام ملی تولید مسکن ۶ هزار و ۵۸۵ نفر واریز وجه داشته اند‏‎.

‎وی تاکید کرد: تمامی واحدهای نهضت ملی مسکن باید در زمین‌های مطلوب ساخته شوند تا پس از ساخت، واحدها از نظر موقعیت جغرافیایی و کیفیت سازه با مشکل مواجه نشود‎.‎رحمتی گفت: ضروری است تامین زیرساخت‌های لازم برای این پروژه‌ها از جمله آب، برق و گاز همزمان با اجرای آن‌ها مورد توجه جدی مسئولان مربوطه قرار گیرد‎.

نسخه مناسب چاپ