خط ارتباطی مردم با اطلاعات
از شاعر و خواننده سرود «سلام فرمانده» سپاسگزارم

از شاعر، خواننده و دیگر عوامل تهیه سرود «سلام فرمانده» تشکر و قدردانی می‌کنم و از اینکه کودکان و نوجوانان کشورمان با اقتدار و همبستگی خاصی این سرود زیبا را با غرور می‌خوانند و از اجرای آن لذت می‌برند، بسیار خرسندم و هر زمان که این سرود را می‌شنوم بغض می‌کنم، به نظر من این سرود جنبه حماسی و عاطفی قدرتمندی دارد و بیان‌کننده بیعت مجدد با امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

خانم احمدی ـ خواننده روزنامه اطلاعات

دستمزد زندانیان شاغل را به‌موقع بپردازند

برخی از زندانیان مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ که در کارگاه‌های خیاطی آن فعالیت دارند، بعد از اجرای کارهایشان و گذشت حدود ۳ ماه از زمان تحویل آن‌ها، هنوز دستمزدهایشان را دریافت نکرده‌اند. با توجه به اینکه تمامی ما مددجویان به درآمدهای حاصل از کارهای خود نیازمندیم از مسئولان ندامتگاه خواهان پرداخت به‌موقع دستمزدهایمان هستیم.

مددجوی مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ

برنامه «میدان» سیما کارآفرینان را دلسرد نکند!

برنامه‌ای با نام «میدان» مدتی است که از صداوسیما با هدف معرفی کارآفرینان و رونق بازار رقابت میان آنان و تولیدکنندگان در حال پخش است که به بهترین طرح و ایده‌ها مبالغ زیادی برای توسعه اشتغالزایی و رونق کارهایشان پرداخت می‌شود، اما در بعضی مواقع سختگیری‌های بی‌حد و حساب کارشناسان و ایراد گرفتن از طرح‌های ارائه شده به حدی افزایش می‌یابد که فکر و شور و شوق تولید و کارآفرینی را از شرکت‌کنندگان در برنامه می‌گیرد. اگر هدف تشویق و رونق تولید و کارآفرینی است، بهتر است برنامه با هدف افزایش اشتیاق جوانان و نخبگان به کار و تولید ارائه شود.

بیننده برنامه «میدان» تلویزیون

بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج مانع‌تراشی می‌کنند

چرا علیرغم تبلیغات بسیار برای تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری خانواده‌‌ها، تسهیلات جدیدی مانند افزایش وام‌های ازدواج و مسکن در اختیار جوانان قرار نمی‌گیرد؟ حدود ۶ ماه است که برای دریافت وام ازدواج فرزندم اقدام کرده‌ایم، اما بانک‌های عامل به بهانه‌های گوناگون از قبیل عدم تکمیل پرونده و ناکافی‌بودن ضامن، از پرداخت وام ازدواج خودداری می‌کنند. از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود که برای الزام بانک‌های عامل به پرداخت وام ازدواج اقدام کنند.

شهروندی از سنندج

۶ ماه دوندگی برای دریافت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با ارائه کمترین خدمات به اعضا فقط ماهانه مبلغی بابت حق عضویت از آنان دریافت می‌کند. برای دریافت وام بازنشستگی از طریق کانون در شرایط بیماری ناچار به رفت و آمدهای مکرر به بانک رفاه کارگران و صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی شدم که بعد از حدود ۶ ماه آن را دریافت کردم. از کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تقاضا می‌شود از طریق سایت کانون مراحل اعطای وام را تسهیل و اقساط آن را از حقوق بازنشستگان کسر کنند.

بازنشسته تامین اجتماعی

کاربران فضای مجازی از خبرنگاران فعالتر شده‌اند

هیچیک از نشریات کشور و صدا و سیما اسامی جانباختگان حوادث ریزش ساختمان متروپل آبادان و واژگونی قطار یزد ـ طبس را اعلام نکردند. انتظار می‌رود که خبرنگاران روزنامه‌ها فعال و مانند گذشته اولین افراد حاضر در صحنه این‌گونه حوادث باشند. به نظر می‌رسد که کاربران فضای مجازی بسیار فعالتر از خبرنگاران روزنامه‌ها هستند!

بانوی خواننده روزنامه اطلاعات

چرا طرح متروی پرند راه‌اندازی نمی‌شود؟

بعد از گذشت حدود ۱۰ سال از آغاز ساخت متروی شهر جدید پرند از جمله برای ساکنان مسکن مهر، این پروژه هنوز تکمیل نشده است و شهرداری و شرکت عمران پرند برای توسعه زیرساخت‌های این منطقه اقدام نمی‌کنند. با این که تکمیل مترو به دلیل فضای روباز و امکان اتصال مترو فرودگاه امام خمینی(ره) به شهر پرند از مزیت‌های این پروژه است، سال‌ها است که برای راه‌اندازی آن اقدام نشده است و ساکنان پرند برای رفت و آمد به تهران با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

تلفن به خط ارتباطی ـ شهر جدید پرند

لزوم اعلام کتبی حداکثر افزایش اجاره‌‌بها به بنگاهداران

با اینکه ۲ سالی است که دولت افزایش اجاره‌بها در شهرستان‌ها را ۲۰درصد و در تهران ۲۵ درصد اعلام می‌کند اما به دلیل عدم اعلام قانونی و مکتوب این طرح به بنگاهداران، این برنامه در زمان تمدید قراردادها و یا افزایش اجاره‌بها از سوی بنگاهداران و مالکان اجرا نمی‌شود. در شرایطی که حقوق بازنشستگی همسرم ۸ میلیون تومان است، چگونه می‌توانیم ودیعه ۲۰۰ میلیون تومانی با اجاره ماهانه ۶ میلیون تومان را پرداخت کنیم؟ بخصوص آن‌که افزایش اجاره خانه ها از سال گذشته تاکنون حدود ۱۰۰ درصد بوده است، به نظر می‌رسد که بسیاری از مستاجران باید به فکر چادرنشینی در اطراف شهرها باشند!

شهروندی از کرج

شهرداری چهاردانگه آسفالت بزرگراه را مرمت کند

علیرغم این‌که چند سالی بیشتر از لکه‌گیری و آسفالت قسمت‌هایی از بزرگراه آزادگان نمی‌گذرد، به دلیل رفت و آمد خودروهای سنگین از این محور، آسفالت آن فرسوده شده است و نیاز به مرمت مجدد دارد. جا دارد شهرداری منطقه علاوه بر لکه‌گیری دوباره، برای حل معضل رفع چاله‌های خطرناک در نزدیکی پل کمربندی آزادگان از سمت چهاردانگه به سمت تهران اقدام کند.

از کسبه چهاردانگه (جنوب غرب تهران)

بانک ها وام ودیعه مسکن ما را نمی پردازند

با توجه به این‌که با شیب تند افزایش اجاره‌بها در کشور مواجه هستیم و هیچ وعده‌‌ای برای حل این معضل کارساز نیست و مستاجران همچنان با مشکل تهیه مسکن و پرداخت کرایه خانه‌های سنگین مواجه هستند، از پرداخت وام کمک ودیعه مسکن دولت هنوز خبری نیست و هیچ بانک عاملی این وام را نمی‌پردازد، در حال حاضر تعداد زیادی از مستاجران هزینه‌های گزافی را برای دریافت کد رهگیری پرداخت کرده‌اند، تا بتوانند از تسهیلات این وام استفاده کنند، اما گویا اجرای آن به فراموشی سپرده شده است!

متقاضی وام ودیعه مسکن ـ باقرشهر (استان تهران)

ضرورت اعلام مراکز فروش قند و شکر به نرخ مصوب دولتی

علیرغم اعلام دبیرکل اتحادیه بنکداران مبنی بر تصویب قیمت شکر کیلویی ۲۲ هزار تومان و قند خرد شده کیلویی ۲۷ هزار تومان در بازار، بیشتر مغازه‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای این ۲ کالا را گرانتر می‌فروشند که به نظر می‌رسد عدم توزیع به موقع قند و شکر به بازار باعث گران شدن این ۲ محصول شده است. از اتحادیه بنکداران درخواست می‌شود که مراکز توزیع و فروش قند و شکر به نرخ دولتی را معرفی کنند.

تلفن به خط ارتباطی

از این ۲ بنای تاریخی شهرری به خوبی حفاظت شود

اقدامات خلاف قانون و سیمان برداری‌های غیر اصولی از کارخانه سیمان شهرری باعث خساراتی به زیارتگاه بی‌بی‌ شهربانو و باشگاه زرتشتیان در این منطقه شده است.

از استانداری تهران، فرمانداری شهرری و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری انتظار می‌رود که برای حفظ و مراقبت از این ۲ بنای تاریخی همت کنند و با تخلفات کارخانه سیمان، برخورد قانونی

به‌عمل آورند.

دوستدار بناهای تاریخی ـ شهرری

زمین بدهند تا متقاضیان خودشان خانه‌هایشان را بسازند!

حال که دولت تصمیم به اجرای طرح نهضت ملی مسکن دارد، پیشنهاد می‌شود که برای اجرای به‌موقع آن، زمین‌های مورد نیاز در اختیار خود متقاضیان قرار گیرد، تا براساس آورده و توافق با یکدیگر، برای ساخت واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.

اجرای این طرح باعث می‌شود مردم بعدها با مشکل کلاهبرداری‌ها و عدم تحویل به‌موقع منازل خود مواجه نشوند. چرا ساخت مسکن در این‌گونه طرح‌های دولتی باید به صورت انبوه سازی اجرا شود، بخصوص آن‌که ساخت برج‌های سر به فلک کشیده حداقل در شهرهای کوچک اقدامی درست و منطقی نیست.

متقاضی طرح نهضت ملی مسکن

لزوم جلوگیری از مصرف جوش شیرین در پخت نان‌های سنتی

جداسازی غیراستاندارد و بیشتر از مقدار تعیین شده سبوس از آرد، باعث پایین آمدن کیفیت نان‌ها شده است و علیرغم افزایش قیمت انواع نان‌های سنتی متأسفانه هر روز شاهد کاهش کیفیت و افزایش مصرف جوش شیرین برای به‌عمل آوردن زودتر نان‌ها هستیم. کاهش سیستم ایمنی بدن در ابتلا به انواع بیماری‌ها بسیار مؤثر است که بی‌کیفیت شدن نان به عنوان قوت غالب مردم، می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

کارشناس مواد غذایی

نسخه مناسب چاپ