«فایننشیال تایمز»: بایدن از سعودی نفت می‌گیرد و چشم بر نقض حقوق بشر توسط عربستان می‌بندد
سرویس خارجی: روزنامه «فایننشیال تایمز» در گزارشی به سفر آتی رئیس جمهوری آمریکا به ریاض پرداخت و نوشت: « جو بایدن» قرار است در ازای دریافت نفت ارزان عربستان، بر نقض گسترده حقوق بشر توسط سعودی ها چشم ببندد.

روزنامه «فایننشیال تایمز» در گزارشی نوشت: جنگی که روسیه علیه اوکراین به راه انداخته است و بحران‌هایی را که به دنبال داشته باعث شد تا آمریکا به اهمیت استراتژیک عربستان و امارات که تنها تولیدکنندگان نفت هستند اذعان کند. در ادامه آمده است: «جو بایدن»، رئیس جمهوری آمریکا برای تحقق ثبات در بازارهای انرژی تلاش می‌کند.

روزنامه «فایننشیال تایمز» نوشته است: پنج تن از دموکرات‌های اصلی آمریکا اخیرا در نامه‌ای به«بایدن» خواستار مجازات عربستان به دلیل قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی و ادامه تعلیق حمایت از ائتلاف عربی در یمن شدند. همچنین سازمان حقوقی «دوان» که مقر آن در واشنگتن است و خاشقجی در تأسیس آن نقش داشته ، هشدار داد که تلاش‌های صورت گرفته برای اصلاح روابط واشنگتن با ریاض بدون پایبندی واقعی به دادن اولویت به حقوق بشر ، تنها «خیانت» به وعده‌های انتخاباتی «بایدن» نیست، بلکه احتمالا ولیعهد عربستان را به ارتکاب نقض‌های بیشتری تشویق خواهد کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: رئیس جمهوری آمریکا در سفر خود به عربستان قرار است در ازای دریافت نفت ارزان از سعودی ها و تزریق نفت بیشتر به بازارهای بین المللی از سوی ریاض، بر نقض گسترده قوانین حقوق بشری توسط عربستان چشم ببندد.

نسخه مناسب چاپ