اجرای طرح قرارگاه شهید امانی برای تشدید نظارت بر بازار همدان
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار همدان گفت: طرح «قرارگاه شهید امانی» برای تشدید نظارت بر بازار و صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری تیم‌هایی از جهاد کشاورزی، سازمان صمت، تعزیرات و بسیجیان در استان اجرا می‌شود‏‎.

‎علیرضا قاسمی فرزاد در کارگروه تنظیم بازار استان همدان اظهار داشت: قرارگاه شهید امانی با توجه به گستردگی کارهای نظارت و کمبود نیرو، با انعقاد تفاهمنامه وزارت کشور با مجموعه سپاه و بسیج با هدف تشدید بر نظارت‌ها تشکیل شده است‎.

‎ برای اجرای این طرح، از ظرفیت مجموعه بسیج و از جمله بسیج اصناف برای تنظیم بازار و نظارت‌های سطح شهرستان کمک گرفته ‌می‌شود و جلسات آموزشی نیز برای این افراد برگزار شده است‎.

‎استاندار همدان با اشاره به این که ۱۵ قرارگاه در استان با ۲۳۲ نفر نیروی داوطلب بسیجی تشکیل شده است،تاکید کرد: هدف از تشکیل این قرارگاه جلوگیری از تخلفاتی نظیر گران‌فروشی، احتکار، کم فروشی، قاچاق و عدم عرضه کالا است‎.‎

قاسمی فرزاد به نصب کارتخوان هوشمند در نانوایی‌ها اشاره کرد و گفت: برای اجرای طرح تجهیز نانوایی‌ها به کارتخوان هوشمند ۱۰۰۰ دستگاه کارتخوان وارد استان شده است که با اولویت شهرستان همدان نصب می‌شود‏‎.

‎طرح مدیریت هوشمند فروش آرد و نان به منظور جلوگیری از قاچاق و فروش خارج از شبکه آرد و نان از ماه آینده با قوت و قدرت در سطح استان آغاز می‌شود‏‎.

‎استاندار همدان بیان کرد: وضعیت ذخیره، فراوانی و توزیع کالاهای اساسی در استان همدان مطلوب است و کالاهای اساسی به قیمت‌های مصوب عرضه می‌شود‏‎.‎قاسمی فرزاد افزود: گوشت‌های قرمز و مرغ، تخم مرغ، شکر، برنج و روغن به فراوانی و در سطح مطلوبی در بازار توزیع شده است و در حال حاضر هیچ کمبودی از این نظر در استان همدان وجود ندارد‏‎. همچنین خرید تضمینی گندم در استان همدان از ۱۰ روز آینده آغاز می‌شود و به میزان مصرف ۳ ماه استان، گندم تامین شده است‎.

نسخه مناسب چاپ