رئیس سازمان بسیج: دشمنان در پی القای ناامیدی و یاس در کشور هستند
 

سرویس خبر: رئیس‌ سازمان بسیج‌ مستضعفین‌ با بیان این که تحصیل و تعقیب‌ اهداف انقلاب اسلامی، استمرار راه شهدا است، افزود: دشمنان بی رحمانه بر ملت ایران می‌تازند و با تمرکز بر پوچی و دروغ می‌خواهند، ناامیدی و یاس را به ملت ایران القا کنند.

به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا سلیمانی در آیین شب شعر نخستین کنگره ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور که با عنوان “شهدای ایل” و به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد در حال برگزاری است، افزود: در عرصه فعلی، دشمن در یک جنگ ترکیبی در تلاش برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است‌ و در این میان، مهمترین حوزه مقابله با دشمن، جهاد تبیین است.

وی با بیان این که اشعار قرائت شده در شب شعر کنگره شهدای عشایر به نوعی حضور فعال در عرصه جهاد تبیین به‌ شمار می‌آید، تاکید کرد: سرایندگان این اشعار و مضامین به شکلی هوشمندانه و هنرمندانه نشان دادند که به شرایط موجود و مختصات فعلی انقلاب اسلامی، میهن و ملت بزرگ ایران آگاه هستند و این خود بیانگر حد ممتاز و اعلای‌ بصیرت‌ عشایر در شرایط کنونی است.

سلیمانی بر الگوگیری‌ از عشایر در عرصه جهاد تبیین تاکید کرد و ادامه داد: لازم است همگان با کنشگری‌ فعال‌ و موثر، ترفندهای دشمن به ویژه در فضای مجازی را خنثی کنند.

رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین کشور اظهار داشت: دشمنان بی رحمانه بر ملت ایران می‌تازند و با تمرکز بر پوچی و دروغ می‌خواهند، ناامیدی و یاس را به ملت ایران القا کنند و هر کسی که در فضای مجازی و پر از ترفند و حیله دشمنان انقلاب سِیر می‌کند، دچار ناامیدی و بحران هویت می شود و احساس می‌کند که به پایان راه رسیده است.

وی با اشاره به این که در خارج از این فضای پرتنش و حیله دشمن، راه انقلاب اسلامی همچنان روشن است، تاکید کرد: مسیر ملت ایران در رسیدن به اهداف متعالی در شرایط صعودی قرار دارد و بخشی از مشکلاتی که دیده می‌شود هم ناشی از حرکات و توطئه‌های‌ دشمنان است.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود جامعه عشایری ایران را پرچمدار افتخار، عزت، عظمت و دیانت در طول تاریخ دانست و گفت: همراهی و تبعیت از امامت و ولایت، شجاعت و مقاومت در برابر دشمنان و خدمتگزاری و فداکاری در راه اسلام، میهن و مردم از ویژگی‌های‌ برجسته جامعه عشایری است.

وی با بیان این که عشایر همواره حامل‌ پیام‌ عزت و افتخار برای ایران هستند، افزود: همراهی عشایر ایران با مردم، چه در دوران پیش از انقلاب و چه در زمان به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و همچنین در دوران دفاع مقدس سندی‌ گویا بر عزتمندی‌ و سرافرازی آنان است.

رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین‌ به نامه یکی از سران‌ طوایف‌ پاپی‌ در لرستان به امام راحل پس از واقعه خرداد سال ۴۲و اعلام آمادگی عشایر کشور برای جهاد در راه آرمان‌های‌ مرجعیت جهان تشیع‌ اشاره کرد و ادامه داد: امام خمینی(ره) در پاسخ به این نامه از عشایر به عنوان ذخایر بقیه‌الله نام بردند و در فواصل بعدی هم بارها عشایر را ذخایر انقلاب اسلامی دانستند.

سلیمانی افزود: رهبر معظم انقلاب هم بارها در دیدارهایشان‌ از مناطق عشایری و گفتگو با عشایر، کلام امام راحل درباره عشایر را تکرار کرده اند و سجایا، دیانت و فداکاری این قشر اثرگذار را متذکر شده‌اند.

وی به دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور با رهبر معظم انقلاب و بیانات ایشان در وصف سجایای‌ عشایر اشاره کرد و افزود: قدرشناسی‌ از عشایر و شهدا که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند برای‌ همه افراد درس است.

به گزارش ایرنا، در شب شعر کنگره بزرگداشت ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و قرائت شعر، از ۱۲شاعر برتر تجلیل شد.

دبیر ستاد شب شعر شهدا جامعه عشایری کشور هم درباره نحوه برگزاری این شب شعر گفت: با پایان یافتن فراخوان، ۳۰۳قطعه شعر به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که در این میان ۱۲شعر از شاعران ۷ قوم‌ عشایری انتخاب و برای خوانش در نخستین روز از برگزاری این کنگره ملی در نظر گرفته شد.

امین الله قربانی کشکولی‌ با اشاره به استقبال شعرای اهل سنت از شب‌ شعر شهدای‌ جامعه عشایری‌ کشور افزود: شعرای عشایر علاقه‌مند هستند تا در برنامه‌ای‌ در محضر رهبر معظم انقلاب به شعرخوانی بپردازند و ارادت خود را به آرمان‌های‌ انقلاب اسلامی و شهدا در قالب هنر به نمایش بگذارند.

تجلیل از ۷۵شهید مدافع حرم جامعه عشایری کشور و استان چهارمحال و بختیاری با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم و مسئولان استانی و کشوری در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد از دیگر برنامه‌هایی است که برای اجرا در دومین روز از برگزاری این کنگره ملی در نظر گرفته شده است.

مهمترین برنامه کنگره بزرگداشت ۱۱هزار شهید جامعه عشایری هم اجلاسیه این رویداد بزرگ فرهنگی است که امروزدر مصلی

امام خمینی (ره) شهرکرد با حضور هزاران نفر از آحاد مردم، خانواده معظم شهدای عشایری کشور و مسئولان و همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی، نمایش، سرود و مداحی برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ