محسن رضایی: تورم ۵۰ ساله، اقتصاد ایران را در برگرفته است
سرویس شهرستان ها: معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: تورم ۵۰ساله ایران مثل یک باتلاق، اقتصاد ایران را در بر گرفته و رفع آن نیاز به بسیج مردمی است.

به گزارش ایرنا دکتر محسن رضایی در حاشیه بهره‌برداری از استودیو تلویزیونی حوزه دفاع مقدس خوزستان در اهواز در جمع خبرنگاران افزود: بزرگترین تحولات اقتصادی را اگر روی یک بستر ناآرامی انجام دهیم آثار مثبت کار دیده نمی شود زیرا در یک فضای غیرمناسب انجام می شود.

وی گفت: از پارسال شروع کردیم و آرام آرام در حال کنترل عوامل تورم هستیم ولی چون این تورم مزمن شده و به ویژه در چهار سال اخیر نرخ تورم بالای ۳۰درصد بوده، برای اصلاح به زمان نیاز است.

رضایی ادامه داد: تورم ایران از سال‌ ۹۷تا۱۴۰۰بین ۳۰ تا ۴۰درصد بوده که این موضوع قدرت خرید مردم را کاهش داده است بنابراین این تورم و این باتلاق ۵۰ساله اقتصاد ایران را باید حل کرد که کار شروع شده است و امیدواریم با بسیج مردمی بتوانیم این موضوع را جمع کنیم.

وی تاکید کرد: به شدت دغدغه نگرانی مردم درباره وضع بازار و گرانی‌ها را داریم؛ چند اشکال در کار وجود داشت که کم کم در حال رفع شدن است.یکی از اشکالات کار، نبود نظارت کافی بود به گونه‌ای که سازمان تعزیرات در برخی از شهرستان‌ها نیرو نداشت؛ همچنین قانون مجازات محتکران و گرانفروشان مربوط به ۲۰سال قبل بود. به عنوان مثال ۱۰میلیون ریال جریمه برای فردی که ۱۰۰میلیارد ریال احتکار کرده است، اثر چندانی ندارد؛ لذا مجازات‌ها جدی تر و ابزار کافی به تعزیرات داده شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: با توجه به گرانی بین المللی در قیمت کالاها، اکنون میزان واردات خیلی خوب شده است و گندم و ذرت به میزان کافی داریم؛ کمبودهایی در کنجاله و دانه‌های روغنی داشتیم که سبب شد روغن گرانفروشی شود اما با بسیجی که صورت گرفت این کمبودها در حال رفع شدن است و خوشبختانه وضع کالاها بهتر از یک ماه قبل است .

بنا به این گزارش رضایی دراین سفر استودیوی تلویزیونی «عصر ماندگار» در حوزه دفاع مقدس را در اهواز افتتاح کرد.

نسخه مناسب چاپ