جانشین فراجا: از هنجارشکن ها نمی‌گذریم
 

سرویس حوادث: جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با بیان این که امنیت مردم خط قرمز پلیس به شمار می‌رود، افزود: با هنجارشکنان و کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند قاطعانه برخورد می کنیم و از آن ها نمی گذریم.

سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از مرکز پلیس آگاهی استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انجام مسئولیت‌ها و ماموریت‌های محوله و ایجاد امنیت و آرامش یکی از مهم‌ترین اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی با تاکید بر این که امنیت مردم، خط قرمز پلیس به شمار می‌رود و پلیس حامی مردم و ملت است، افزود: ‌این قول را به هموطنان می‌دهیم که از حقوق شهروندی آنها دفاع کنیم و با هنجارشکنان و کسانی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع داشته باشیم.

جانشین فراجا با بیان این که در برخورد با افراد هنجارشکن، باید قانونی و درست اقدام کنیم‌، تاکید کرد: نا‌امنی، اوباشگری و اخلال در نظم و امنیت عمومی خط قرمز پلیس است و به شدت با این مسائل برخورد قانونی می‌کنیم.

رضایی همچنین با اشاره به جمعیت ‌و نرخ بالای مهاجرت در ‌استان البرز تاکید کرد: ضعف‌های حفاظتی و فیزیکی در استان البرز و عدم رعایت نگهداری اموال هم در بین هموطنان وجود دارد که باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به این که معتادان متجاهر در استان البرز دست به سرقت‌های خرد می‌زنند، ادامه داد: این اقدامات سبب ایجاد نگرانی بین مردم می‌شود که پلیس سعی می‌کند در بین مردم آرامش ایجاد کند.

جانشین فراجا با اشاره به این که صاحبان باغ‌ویلا و باغ باید ملاحظات لازم را برای پیشگیری از هر نوع سرقت را رعایت کنند، افزود: درخواست ما این است‌ که صاحبان باغ‌ها به توصیه‌های پلیس توجه کنند و در زمینه جلوگیری از سرقت آموزش ببینند.

وی با بیان این که برخی از سارقان ‌۵۰ تا ۶۰ بار سابقه سرقت دارند، افزود: زندانی شدن اینگونه مجرمان کاره ساز نیست و باید از کمک و مساعدت نمایندگان مجلس برای تصویب قانون استفاده شود و در صورت نیاز طرح‌های ۲ فوریتی برای تشدید مقابله با سرقت تصویب شود.

نسخه مناسب چاپ