خط ارتباطی مردم با اطلاعات
سؤال از پلیس راهنمایی و رانندگی تهران

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران لطفاً پاسخ دهد آیا رانندگانی که برای اقامه نماز جماعت در مقابل مساجد پارک می‌کنند، جریمه خواند شد یا نه؟

نمازگزاری از تهران

خانه‌هایشان را خالی نگه می‌دارند تا گرانتر بفروشند

مسئولان به فکر مستأجران باشند و بدانند که بیشتر مالکان با ودیعه و کرایه‌های سنگین‌شان چه بر سر مستأجران می‌آورند که در چنین شرایطی عده‌ای از صاحبخانه‌ها بدون این‌که مالیات بپردازند و یا جریمه شوند، خانه‌هایشان را خالی نگه می‌دارند تا گرانتر بفروشند که ضرورت دارد با اعمال قوانینی این صاحبخانه‌ها یا ناچار به اجاره املاک‌شان شوند و یا جریمه آن را بپردازند.

مستأجری از تهران

مرحوم دعایی مصداق شعری از حافظ بود

ارتحال جانگداز مدیر مسئول روزنامه اطلاعات را به جامعه مطبوعاتی کشور تسلیت می‌گویم. آقای دعایی فرزند خلف و راستین ملت ایران و یادآور این بخش از شعر حافظ بود: «مرضیه السجایا، محموده‌الخصایل» و متخلق به اخلاق حسنه بود. خداوند روح آن بزرگمرد را قرین رحمت فرماید.

محمدعلی محدودی

رئیس دفتر قاضی در مورد ارسال پرونده‌ کوتاهی می‌کند

پس از سال‌ها دوندگی در محاکم قضایی بالاخره دیوان عالی کشور به نفع پرونده من رأی داد و قرار شد مجتمع قضایی دولت در شمیران تأییدیه حکم صادره را برای اجرا به دادگاه تجدید نظر بفرستد، اما علیرغم این‌که قاضی دادگاه انسانی شریف و محترم است، دفتر ایشان در ارسال پرونده به دادگاه کوتاهی می‌کند که ضرورت دارد مسئولان قضایی با چنین کارهایی که موجب سرگردانی و نارضایتی صاحبان حق می‌شود، برخورد کنند.

خانم حقوقدان و پژوهشگر

به جای شهرک یکی از شهرهای بزرگ را به مهاجران افغان اختصاص دهند!

خواننده‌ای در خط ارتباطی پیشنهاد داده بود که برای اتباع افغانستانی مهاجر به ایران شهرک اختصاصی مسکونی ساخته شود تا پراکندگی آنان در سطح شهر و روستاها مشکلاتی ایجاد نکند. با توجه به پژوهشی که در منطقه میدان امام حسین(ع) انجام دادم، متوجه شدم که هر خانواده افغان چند بچه دارند که با احتساب مجموع آنان، به جای شهرک باید یکی از شهرهای بزرگ کشور را تخلیه کنند و به مهاجران افغانستانی اختصاص دهند!

خانم شهروند از تهران

شرکت‌های بیمه پاسخگوی خریداران بیمه‌نامه باشند

وقتی برای بیمه شخص ثالث خودرو به دفاتر نمایندگی شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کنیم، با توجه به سال ساخت و تعداد سیلندر خودروها سقف خسارت را برای آن‌ها تعیین و مطالبه می‌کنند که به تفاوت میلیون تومانی در پرداخت حق بیمه خودروهایی با شرایط یکسان می‌شود، اما وقتی خسارتی به خودروی مقابل وارد می‌آید، بیمه فقط سقف معینی از خسارت تعریف شده خود را می‌پردازد، مسئولان باید پاسخگوی این اجحاف در حق خریداران بیمه‌نامه باشند.

بیمه‌گذار شخص ثالث خودرو

مبادا تهران از نظر محله‌‌های مهاجران شبیه آمریکا شود!

با پیشنهاد یکی از خوانندگان روزنامه اطلاعات مبنی بر ساخت یک شهرک مسکونی برای مهاجران افغانستانی مخالفم و امیدوارم کلان‌شهرهایی مانند تهران شبیه شهرهای آمریکا نشود که به محله‌‌های مهاجران بدل شده‌اند و به محله چینی‌ها، عرب‌ها،‌ ترک‌ها، آفریقایی‌ها، مکزیکی‌ها و امثال آن‌ها معروف شده‌اند!

خواننده روزنامه اطلاعات

برای تیم‌ ملی کشتی فرنگی از مربیان تازه‌نفس استفاده می‌کنند

با این‌که آقای محمد بنا از مربیان سرشناس و موفق تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان است و به دلایلی اصرار دارد که مربیگری را کنار بگذارد، به نظر من مسئولان فدراسیون کشتی نباید ایشان را در معذورات اخلاقی قرار دهند تا علیرغم تمایل خود به این کار ادامه دهد. کشتی فرنگی ایران از قهرمانان جوان و صاحب‌نام جهانی مانند آقای سوریان برخوردار است که به عنوان مربیان تازه نفس و باانگیزه می‌توانند در خدمت مربیگری تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان باشند.

پیشکسوت و مربی کشتی فرنگی

شعری که می‌‌توانست از جنگ‌های خونین در جهان جلوگیری کند

آقای ابوالقاسم قاسم‌زاده روزنامه‌نگار پیشکسوت و از نویسندگان روزنامه اطلاعات در سخنرانی به مناسبت بزرگداشت مرحوم آقای دعایی در تالار وحدت، به درستی این شعر را خواندند که «آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است، با دوستان مروت، با دشمنان مدارا» که اگر انسان از بدو خلقت به آن عمل می‌کرد، طی قرن‌ها اینهمه جنگ و خونریزی در جهان اتفاق نمی‌افتاد و آدمیان در پیشگاه آفریدگار خود به دلیل اینهمه جنایت، پشیمان و شرمسار نمی‌شد.

عباس محسنی ـ سرتیپ خلبان بازنشسته

شرکت پتروشیمی آبادان سود سهامداران را بپردازد

شرکت پتروشیمی آبادان برخلاف دیگر شرکت‌های پتروشیمی در چند سال گذشته سود سهامداران شرکت را نپرداخته و علیرغم آن نسبت به افزایش سرمایه شرکت هم اقدام کرده است که ضرورت دارد درباره پرداخت سود سهام اقدام کنند.

سهامدار شرکت پتروشیمی آبادان

قدردانی از کادر درمانی بخش جراحی بیمارستان شهدای تجریش

یکی از بستگانم که خانم جوانی است و متاسفانه به سرطان مبتلا شده است، برای مداوا از شهرستان خمین به بیمارستان شهدای تجریش تهران انتقال یافت که توسط پروفسور اکبری تحت عمل موفقیت‌آمیز جراحی قرار گرفت که از رفتار عطوفت‌آمیز، مهربانانه و امیدبخش این پزشک حاذق و عالیقدر و همچنین تمامی کارکنان بخش جراحی بیمارستان شهدای تجریش «تشکر و قدردانی» می‌کنیم.

خواننده روزنامه اطلاعات

دولت حرف‌های بازنشستگان تأمین اجتماعی بشنود!

از دولت محترم انتظار می‌رود به حرف‌های بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی به دقت گوش کند و صدای بلند آنان را بشنود تا اگر حرف‌هایشان حق بود، مورد توجه و عمل دولتمردان قرار گیرد.

بازنشسته تأمین اجتماعی

مستمری امثال من از یک میلیون و ۸۰۰ هزار به ۵ میلیون تومان برسد!

مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی ساکن در روستا هستم و فقط یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم که حتی افزایش ۵۷ درصدی آن هم مشکلی را از من حل نمی‌کند از اینرو معتقدم که حقوق امثال ما با توجه به گرانیها لااقل باید ۵ میلیون تومان باشد!

بازنشسته تأمین اجتماعی

چرا درختان کهنسال کوچه صانعی را قطع کردند؟

از ساکنان شمال شرقی میدان ونک هستم. از چندین سال قبل ۶ اصله درخت با عمر ۶۰ سال و زنده و شاداب در کوچه صانعی قرار داشت که مالکان ۲ رستوران واقع در این کوچه برای این که تابلوهایشان دیده شود، درختان یاد شده را خشک و قطع کردند که انتظار می‌رود شهرداری منطقه در‌این‌باره پاسخگو باشد.

شهروند ساکن میدان ونک

برای این منطقه هم میدان میوه و تره‌بار ایجاد کنند

در خیابان‌های نلسون ماندلا و ولی‌عصر(عج) محدوده میدان ونک به بالا میدان میوه‌و‌تره‌بار شهرداری تهران وجود ندارد و در نتیجه ساکنان منطقه ناچارند مایحتاج روزانه خود را به قیمت‌های به مراتب بیشتر از میادین شهرداری بخرند از سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران تقاضای مساعدت داریم.

خانم شهروند از تهران

بانک‌های خانوادگی موجب نابسامانی بازار مسکن شده‌اند

مهندس افشین پروین پور کارشناس بازار مسکن در اخبار ساعت ۱۴ بیست و ششم خردادماه شبکه‌های اول و خبر سیما به درستی گفت که عامل اصلی بحران و مشکلات مسکن بخصوص در کلانشهرهای کشور ورود بانک‌های خصوصی و خانوادگی و تزریق ده‌ها هزار میلیارد تومان پول به بازار آن و رواج دلال‌بازی در حوزه خرید و فروش مسکن است که بیشترین فشار را به مستاجران وارد کرده است و از اینرو می‌طلبد که دولت و بانک مرکزی برای ادغام بانک‌های یاد شده در بانک‌های دولتی آستین همت را بالا بزنند.

علیرضا احمدی

ترافیک سنگین به دلیل توقف غیرمجاز خودروهای مسافربر

توقف خودروهای مسافربر در ضلع غرب به شرق ایستگاه متروی بلوار میرداماد موجب ترافیک سنگین در این محدوده شده است، می‌طلبد که پلیس راهور مشکل را حل کند.

فواد کاسب

نسخه مناسب چاپ