چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز چهارشنبه ۲ تیرماه ۱۳۶۱ (برابر با اول رمضان ۱۴۰۲، ۲۳ ژوئن ۱۹۸۲) نقل شده است
ایران موافقت‌نامه سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط‌زیست خلیج‌فارس را امضا کرد
هیات اعزامی ایران که از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌منظور شرکت در کنوانسیون منطقه‌ای به کویت رفته بود به تهران بازگشت.
بر اساس این گزارش هیات اعزامی ایران با سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط‌زیست خلیج‌فارس و دریای عمان موافقت‌نامه‌ای را امضاء کرده‌اند. بر اساس این موافقت‌نامه ایران گزارشات مربوط به محیط‌زیست ایران را مستقیماً و بدون دریافت کمک از کارشناسان خارجی تهیه و ظرف مدت ۸۰ روز از تاریخ امضای موافقتنامه به سازمان مذکور ارائه می‌نماید.

تک‌ تیراندازان سپاه، فرمانده عراقی را در جبهه مهران کشتند
باختران: طی ۲۴ ساعت گذشته در جبهه‌های غرب کشور، یک پارک موتوری دشمن به آتش کشیده شد و ده دستگاه خودرو و چندین بنه رزمی صدامیان منهدم شد.
ایلام ـ فرمانده عملیات سپاه پاسداران منطقه مهران گفت: طی روز گذشته یکی از فرماندهان ارتش مزدور عراق در حالی که مشغول بازدید از نیروهای مستقر در جبهه مهران بود، توسط تک‌تیرانداز پاسدار هدف گلوله قرار گرفت و به هلاکت رسید.

خسرو قشقائی و ۹ نفر از اشرار و خوانین فارس دستگیر شدند
خسرو قشقائی به همراه ۹ تن از اشرار و خوانین منطقه فارس توسط مدافعان انقلاب اسلامی دستگیر شدند.
متن اطلاعیه‌ای که در این رابطه از سوی روابط عمومی ستاد مرکزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر شده به این شرح است:
بسم‌ا… الرحمن الرحیم
در ادامه قطع ریشه‌های فساد و جرثومه‌های تباهی توسط مدافعان جان بر کف انقلاب اسلامی، ایثارگران سپاه پاسداران با هماهنگی برادران دادستانی کل انقلاب اسلامی و یاری و همکاری بی‌دریغ عشایر مسلمان و غیور منطقه فارس موفق شدند چند تن از اشرار و خوانین وابسته و جنایتکار و همدستان منافق آنان را دستگیر نمایند.
در ادامه‌ی این عملیات، محل اختفای خسرو قشقائی و چند تن دیگر از خوانین زالو صفت و مزدور بیگانه که سال‌ها خون عشایر مستضعف و محروم را مکیده و آثار جنایات و ستم‌های فراوانشان بر چهره‌های رنج‌دیده عشایر و روستائیان محروم مشهود است، کشف شد.

مردم ستمدیده لبنان تنها امیدشان ایران است
دمشق ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی: حجت‌الاسلام کروبی سرپرست بنیاد شهید انقلاب اسلامی ظهر دیروز در دیدار با رزمندگان مسلمان ایرانی مستقر در یکی از پادگان‌های سوریه پس از ادای فریضه نماز جماعت طی سخنانی گفت: ورود شما به سوریه برای نجات سرزمین‌های غصب شده از مسلمانان خصوصا بیت‌المقدس موجب سرافرازی و افتخار و امید مسلمانان و مستضعفین جهان شده است. وی افزود: مردم ستمدیده لبنان دل به انقلاب اسلامی بسته‌اند و تنها امیدشان ایران است.

عزیمت روحانیون و طلاب مشهد به جبهه‌های جنگ
مشهد ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی ـ به مناسبت فرا رسیدن ماه پربرکت رمضان ماه خدا و تقویت روح رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل از سوی سازمان تبلیغات اسلامی مشهد ۵۰ تن از روحانیون و طلاب علوم دینی این شهر رهسپار مناطق جنگی شدند تا ضمن شرکت در نبرد علیه تجاوزگران صدامی، مدافعان اسلام و قرآن را با مسایل دینی آشنا نمایند.

کشاورزان خرمشهر ۳۴ میلیون ریال وام دریافت کردند
روابط عمومی بانک کشاورزی اعلام کرد: طی مدت کوتاهی که از آزاد‌شدن خرمشهر و افتتاح شعبه بانک کشاورزی آن می‌گذرد، تا پایان خردادماه سال جاری این شعبه ۲۳۷ فقره وام به مبلغ ۳۴ میلیون ریال، به کشاورزان این شهرستان پرداخت کرده است. از این مبلغ ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال مربوط به امور آبیاری و بقیه جهت کشت یونجه و احداث باغات و سایر امور کشاورزی بوده است.

code

نسخه مناسب چاپ