اخبار کودکان و نوجوانان
 

در سفر هم کتاب به امانت بگیرید
تا کنون روال کار عضویت در کتابخانه‌ها اینطوری بوده است که در ازای مراجعه به هر کتابخانه‌ای که عضو آن بودید، می‌توانستید کتاب به امانت بگیرید و بخوانید و پس بدهید و اگرمی‌خواستید در تابستان سفر بروید باید کتاب‌های مورد علاقه‌تان را با خودتان می‌بردید تا بتوانید هر جا دلتان خواست، بخوانید. از امسال دیگر این کار لازم نیست. چمدانتان را سبک ببندید. اگر عضو یکی از کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بشوید، می‌توانید از تمامی کتابخانه‌های کانون در همه شهرهای ایران، کتاب امانت بگیرید و بخوانید و به همان مرکز پس بدهید.
کانون جان، متشکریم! لطفا کتابخانه‌هایت را پر از کتاب‌های جذاب و متنوع کن که ما داریم می‌آییم!
عروسک‌هایی که صاحب خود را حسابی پولدار کردند

یک خانم زن ۶۹ ساله انگلیسی بیش از هزار خرس عروسکی خود را که در طول ۵۸ سال جمع‌آوری کرده بود به حراج گذاشته‌است.
اسم این خانم لیندا فرهرست است و در ویلت شر در جنوب انگلستان زندگی می‌کند و از هفته پیش کلکسیون عروسک‌هایش را در بازار شهر نیوبری با خدمات ویژه به حراج گذاشته‌است.
لیندا با فروش کلکسیون عروسک‌هایش بین ۳۰ تا ۳۵ هزار پوند به دست خواهد آورد.
لیندا می‌گوید اولین خرس عروسکی‌اش را در کودکی در ۱۹۶۰ از فروشگاهی در لندن خریده بود.
او هرچند عروسک‌هایش را «دوست‌داشتنی» توصیف می‌کند اما با یک نگاه به صدها عروسکش می‌گوید «ولی دیگر داشتن از کنترل خارج می‌شدند.»
هدف لیندا از فروش عروسک‌هایش این است که اتاقش را خلوت کند اما با این وجود او نتوانسته از بعضی عروسک‌هایش دل بکند و این وابستگی باعث شده تعدادی از آنها را پیش خودش نگه‌دارد.
کلکسیون عروسک‌های لیندا به قدری بزرگ است که حراج آن تا ماه آگوست ادامه خواهد داشت.
شما چند تا عروسک دارید؟ چند تا می‌توانید بدوزید و بسازید؟
به نظر شما جمع کردن و خریدن این همه عروسک و نگهداری آن در سال‌های طولانی اصلا می‌ارزد به این که در آینده عروسک‌های قدیمی خود را به دیگران بفروشید و پول آنها را برای کارهایی که دوست دارید، خرج کنید؟
«سیمبا»
با گوش‌های نیم‌متری

حدود دو هفته پیش بزغاله‌ای در شهر کراچی پاکستان به‌دنیا آمد که به دلیل داشتن گوش‌های بلند و غیرمعمول صاحب خود را شگفت‌زده کرد.
نامش را «سیمبا» گذاشتند. او گوش‌هایی به بلندی ۴۶ سانتی‌متر دارد و ممکن است به زودی رکورد بلندترین گوش‌های ثبت‌شده در یک بزغاله را به نام خود ثبت کند!
حسن نارجو صاحب این بزغاله گفته که سیمبا به خاطر گوش‌هایش که احتمالا «ژنتیکی» هستند، در این منطقه مشهور شده است. او گوش‌های این بزغاله را هنگام راه رفتن دور گردنش می‌بندد تا مانع راه رفتنش نشود.

code

نسخه مناسب چاپ