اطلاعات پایگاه‎ های نظامی سری رژیم صهیونیستی با استفاده از یک نرم‌افزار ورزشی لو رفت
سرویس خارجی: روزنامه گاردین فاش کرد که عوامل ناشناس از برنامه ردیابی تناسب اندام برای جاسوسی از اعضای ارتش رژیم صهیونیستی استفاده کردند .

گاردین نوشت که عوامل ناشناس از برنامه ردیابی تناسب اندام موسوم به Strava برای جاسوسی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی، ردیابی تحرکات آنها در پایگاه‌های مخفی در سراسر اراضی اشغالی و مشاهده آنها در زمان سفر به سراسر جهان برای تجارت رسمی، استفاده کرده اند . به گزارش گاردین، این عوامل که مشخص نیست به چه سازمان یا کشوری وابسته‌اند، با قرار دادن بخش‌های جعلی در حال اجرا در داخل پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی، می‌توانستند بر افرادی که در پایگاه‌ها ورزش می‌کردند، حتی آن‌هایی که قوی‌ترین تنظیمات حریم خصوصی حساب شخصی را اعمال کرده‌اند، نظارت کنند. در یکی از نمونه‌هایی که از سوی گاردین مشاهده شده، کاربری در یک پایگاه فوق سری که تصور می‌شود با برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی ارتباط دارد، می‌تواند در سایر پایگاه‌های نظامی و یک کشور خارجی ردیابی شود.

خبر دیگر اینکه رسانه‌های صهیونیستی از دو برابر شدن میزان خودکشی در میان نظامیان ارتش این رژیم در سال جاری خبر دادند. خبر دیگر اینکه نمایندگان صهیونیست با طرح اولیه انحلال پارلمان این رژیم به عنوان اولین گام برای برگزاری انتخابات زودهنگام در اراضی اشغالی موافقت کردند. در خبری دیگر سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست همسو با قطعنامه ۱۸۶۰ شورای امنیت، محاصره نوار غزه را به شکل کامل متوقف کند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: بیش از نیمی از جمعیت دو میلیونی ساکن غزه در فقر زندگی می‌کنند و حدود ۸۰ درصد از جوانان این منطقه بیکار هستند.

نسخه مناسب چاپ