بخش معدن؛ اصلی‌ترین فرصت سرمایه‌گذاری در راور
 

راور ـ خبرنگار اطلاعات: جلسه شورای اداری شهرستان راور تشکیل شد.

در این نشست میرصادقی فرماندار راور یکی از مشکلات اصلی جامعه را سرمایه‌گذاری و اشتغال دانست و گفت: شهرستان راور نیز از این موضوع مستثنی نیست و مسئولان باید در رفع این مشکل تلاش کنند.

وی از بخش معدن به عنوان یک پتانسیل بزرگ در بحث سرمایه‌گذاری یاد کرد و افزود: درصد بالایی از محدوده معدنی شهرستان راور در محدوده‌های ثبت شده محیط‌زیست است.

میرصادقی در ادامه از ثبت ۲۰۰ معدن، صدور ۲۴ پروانه اکتشاف و ۱۴ مجوز برای بهره‌برداری در شهرستان راور خبر داد.

وی اعلام کرد: از آنجا که راور در تقسیمات موجود جزو مناطق برخوردار استان کرمان قرار دارد برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی با مشکل برخورد کرده است. زیرا برابر ضوابط صندوق استفاده از تسهیلات در شهر راور با توجه به طرح‌های قابل اجرا مقدور نیست.

در این نشست حجت الاسلام تویسرکانی امام جمعه راور، نیز در سخنان با اشاره به آثار و برکات نماز جمعه، افزود: بنا بر آیات قرآن کریم برای شرکت در مراسم نماز جمعه باید تعجیل کرد چرا که برگزاری نماز جمعه علاوه بر تاثیرات اجتماعی بر افراد نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین بر لزوم حضور پرشور مسئولان در مراسم نماز جمعه تأکید کرد.

در ادامه دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شرایط کشور در موقعیت فعلی به گونه‌ای است که به مدیریت جهادی نیاز مبرم است تا بتوان با همت و حمایت مسئولان به موفقیت‌هایی دست یافت.

وی همچنین ضمن هماهنگی با مدیرعامل گل‌گهر سیرجان در زمینه کلنگ‌زنی کارخانه نورد فولاد راور در نیمه دوم امسال قول قطعی داد و یادآور شد: کارخانه کک‌سازی راور تمام مراحل کاری را به اتمام رسانده است و با قطعی شدن خوراک کارخانه در آینده نزدیک کلنگ‌زنی خواهد شد.

در این نشست دکتر پورابراهیمی دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس نیز با انتقاد از مسئولان پیشین در زمینه نداشتن برنامه‌ریزی صحیح برای راه‌اندازی کارخانه کک راور، گفت: با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت‌مدیره شرکت کاوند نهان زمین، رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو و مدیرعامل تهیه و تولید مواد معدنی ایران توافق‌نامه‌ای امضا کرده‌ایم مبنی بر اینکه از محل زغال‌سنگ معدن خمرود خوراک کارخانه تهیه شده و عملیات اجرایی آن شروع شود.

وی همچنین به تشریح اقدام‌های انجام شده در زمینه ساخت نخستین واحد تولیدی کارخانه لیچینگ مس در شهرک صنعتی راور و ایجاد شغل برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم پرداخت و از کلنگ‌زنی بیمارستان سطح ۱ تأمین‌اجتماعی این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

نسخه مناسب چاپ