۸۰ زمین چمن مصنوعی در روستاهای سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: ۷ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در سطح استان سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است‏‎.

‎ادهم کرد زابلی اظهار داشت: با توجه به این که اکثریت جمعیت سیستان و بلوچستان در روستاها زندگی می‌کنند، برای افزایش سرانه ورزشی در این مناطق تا پایان امسال ۸۰ زمین چمن مصنوعی در روستاهای سرتاسر استان به بهره برداری می‌رسد‏‎.

‎وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با مشارکت استانداری، فرمانداری و دهیاری‌ها تاکنون ۱۸۴ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در سراسر استان به بهره‌برداری رسانده که با این تعداد در کشور رکورددار است‎. ادهم کرد زابلی گفت: اکنون ۷ زمین چمن در میل نادر شهرستان نیمروز، قلعه کنگ شهرستان زهک، محمدآباد بزی میرجاوه، کاواری شهرستان تفتان، دولت گلستان دشتیاری و گزمنزل دشتیاری، محله ابوذر شهرستان زاهدان آماده بهره‌برداری است که بزودی افتتاح خواهند شد‏‎.

همچنین برای رونق ورزش در روستاها ۳۹۳ خانه‌های ورزش روستایی مجهز شده است تا علاقمندان به ورزش بتوانند در آنجا فعالیت‌های ورزشی داشته باشند‏‎.

*آغاز ساخت ۱۲ مجموعه ورزشی رو باز در منطقه سیستان

خبر دیگر این که علی اکبر جعفری معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از آغاز ساخت ۱۲مجموعه ورزشی رو باز با روکش چمن در منطقه سیستان با مشارکت قرارگاه قدس، ورزش جوانان سیستان و بلوچستان خبر داد‎.

‎علی‌اکبر جعفری در مراسم آغاز ساخت مجموعه‌های یاد شده که با حضور سردار حسن‌زاده جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی نزسا و مسئولان شهرستان در منطقه نیمروز، روستای طاغذی برگزار شد، اظهار داشت: در ۵ سال گذشته بیش از ۵۳ مجموعه ورزشی روباز در روستاهای سیستان‌وبلوچستان ایجاد شده است‎ و در ۶ ماه آینده ۱۲ زمین ورزشی در روستاهای فاقد مجموعه ورزشی برای ایجاد سلامت، سرگرمی و شور نشاط جوانان روستا منطقه سیستان به ابعاد ۳۰ در ۴۵ زیرسازی، حصار، سکوی تماشگران، سرویس و رختکن با اعتبار بیش ۲ میلیارد تومان به وسیله قرارگاه عملیاتی شهید هراتی آماده می‌شود و برای اجرای چمن، تحویل اداره کل ورزش و جوانان استان خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ