اخبارکوتاه
 

مرگ ۳ نفر در حوادث رانندگی جمعه تهران

سرویس حوادث:معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از مرگ ۳ نفر درپی وقوع ۳ فقره تصادف رانندگی خبر داد.

سرهنگ علی همه‌خانی گفت: پریروز ۳ حادثه رانندگی منجر به مرگ در نقاط مختلف تهران رخ داد . در نخستین حادثه در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان در محدوده ورزشگاه شهید کاظمی یک دستگاه سواری جیلی به علت عدم توجه به جلو با عابرپیاده برخورد کرد که درپی این حادثه عابر در محل جان باخت.

وی با بیان این که دومین تصادف منجر به مرگ عصر جمعه در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان ابتدای دورگرد خلیج رخ داد، افزود:‌ در این حادثه یک‌دستگاه موتورسیکلت با یکدستگاه سواری پراید که در حال حرکت به طور دنده عقب بوده برخورد کرد و متاسفانه در این حادثه راکب موتورسیکلت که مردی حدوداً ۳۰ساله بود، براثر شدت جراحت،جان خود را از دست داد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: تصادف سوم پریشب در محدوده فلکه اول دولت آباد، خیابان علی‌نواز رخ داد. در این حادثه یک دستگاه خودروی سواری با یک دستگاه موتورسیکلت برخورد کرد که در جریان آن یکی از راکبان موتور جان خود را از دست داد و راکب دیگر هم مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

کشف شیر آفریقایی در خمینی شهر!

اصفهان – خبرنگار اطلاعات: یک قلاده شیر ماده آفریقایی به همراه ۶۴ قطعه پرنده کمیاب قاچاق از یک باغ شخصی در شهرستان خمینی شهر کشف شد.

سرهنگ غلامرضا براتی فرمانده انتظامی این شهرستان با بیان این که در این باره یک نفر شناسایی و اقدامات لازم برای دستگیری وی ادامه دارد، افزود: حیوانات کشف شده به ماموارن اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شدند.

پدر فداکار پس از نجات فرزندش غرق شد

اصفهان – خبرنگار اطلاعات: یک مرد ۳۸ ساله پس از نجات فرزند خردسالش در سد «کوچری» شهرستان گلپایگان غرق شد.

سرهنگ علی اصغر محمدی، فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان در این باره گفت:اعضای این خانواده برای تفریح به منطقه گردشکری «کوچری» رفته بودند که فرزند خردسال آن ها به کنار سد رفت . دقایقی بعد پدر خانواده وقتی فرزندش را در حال غرق شدن داخل سد مشاهده کرد، برای نجات او اقدام کرد اما پس از نجات فرزندش، غرق شد.

سارقان درخت در دام پلیس گرفتار شدند

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی ملایر از انهدام شبکه سرقت درخت توسط ماموران کلانتری ۱۲شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ احمد ساکی گفت: با پیگیری های شبانه روزی و هوشمندانه ماموران این کلانتری، سارقان شناسایی و در یک عملیات ضربتی ۳ نفر از اعضای این شبکه هنگام سرقت چند اصله درخت به وزن تقریبی ۳ تن دستگیر شدند.

وی با بیان این که متهمان که دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت و مواد مخدر هستند،در بازجویی ها به ۸ فقره سرقت اعتراف کردند، ادامه داد: با تشکیل پرونده ، ۳ متهم به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی ملایر در ادامه از دستگیری سارق کابل برق و کشف دو فقره انواع سرقت با تلاش ماموران کلانتری ۱۳این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت کابل برق، بررسی موضوع در دستور کار این کلانتری قرار گرفت و ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی متهم را شناسایی و در یک عملیات ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

‎آشیانه لک لک‌ها روی دکل مخابرات

دل معارض زمین را به رحم آورد!

سرویس حوادث: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر در استان خوزستان گفت: رای دادگاه مبنی بر جابجایی دکل مخابراتی در شهر «عرب حسن» از توابع شهرستان شوشتر به دلیل وجود مالکیت خصوصی زمین، با رضایت مالک لغو شد‎.

‎مهدی زمانپور در گفتگو با ایرنا بیان کرد: ساختمان مخابرات و دکل مخابراتی شهر «عرب حسن» که با رای دادگاه قرار بود به مالک خصوصی آن واگذار شود و حکم بر جابجایی آن هم صادر شده بود، به دلیل وجود آشیانه لک لک‌ها و جوجه آوری آنها و با پیگیری این اداره و همکاری شرکت مخابرات و رضایت مالک زمین، رای صادره لغو شد‏‎.

‎وی با قدردانی از رئیس اداره مخابرات شهرستان شوشتر و مالک زمین برای قبول جابجا نشدن و نگهداری از دکل ادامه داد: در حوزه شهرستان شوشتر ۱۶ آشیانه لک لک شناسایی شده که ۷ آشیانه آن‌ها در شهر عرب حسن واقع شده است.‏

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر افزود: روی دکل مذکور هم ۲ آشیانه به صورت ۲ طبقه ایجاد شده است که هرساله در فصل بهار و تابستان شاهد جوجه آوری لک لک‌ها در این آشیانه‌ها هستیم‏‎.

‎وی گفت: لک لک سفید یا حاجی لک لک در زمره بزرگترین پرندگان کنار آبزی و حمایت شده و از گونه‌های مهاجر و زمستان گذران استان خوزستان است.

برق ۳۸ اداره پرمصرف آذربایجان غربی قطع شد‏

ارومیه ـ خبرنگاراطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از قطع برق ۳۸ اداره پرمصرف استان خبرداد‏‎.

‎طاهر کیامهر گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و به دنبال ابلاغ مصوبه هیات وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی، دستگاه‌های اداری و دولتی سطح استان آذربایجان غربی مورد سنجش قرار گرفتند و اداراتی که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده بودند، قطع شد

‎ ‎وی ادامه داد: ازابتدای اجرای طرح کاهش ساعات کار ادارات به منظور صرفه جویی در مصرف برق، بیش از ۳۱۰ اخطاریه قطع برق به دستگاه‌های اجرایی در سطح استان صادر شده است که درنهایت به دنبال عدم رعایت الگوی مصرف تعیین شده در برخی از ادارات، برق ۳۸ دستگاه دولتی قطع شد و تمامی دستگاه‌ها و ادارات در سطح استان باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل در ساعات اداری و ۶۰درصد در ساعات غیر اداری کاهش دهند که درغیراین صورت اخطار قطع برای آنها صادر می‌شود و در صورت ادامه با قطع برق مواجه خواهند شد، که برای وصل مجدد برق این ادارات بالاترین مقام دستگاه مربوطه باید تعهد دهد و در صورت تکرار اسامی آنها از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود‏‎.

‎کیامهر همچنین اظهار داشت: تاکنون ۹۲۲ اداره در سطح استان آذربایجان غربی مورد بررسی اکیپ نظارتی شرکت توزیع نیروی برق قرار گرفته‌اند ومجموعا ۳۱۰ اخطاریه صادر و در پی ادامه بی‌توجهی و پرمصرفی این ادارات برق ۲۸ اداره قطع شده است‏‎.

‎ ‎کشف۱۵‏‎ ‎تن گوشت قرمز فاقد هویت در شهرستان ری ‏

سرویس حوادث: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری از کشف بیش از ۱۵ تن گوشت قرمز فاقد هویت به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد ریال در یک واحد زیرزمینی خبر داد‏‎.

‎عبدالحسین محبی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به کشف یک واحد غیرمجاز بسته‌بندی گوشت قرمز اظهار داشت: با هدف رصد و پایش گسترده واحدهای عرضه‌کننده فرآورده‌های دامی در سطح شهرستانی، بازرسان اداره دامپزشکی به فعالیت یک واحد مشکوک شدند که پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد واحد یادشده به‌صورت کاملاً زیرزمینی فعالیت دارد‎. ‎وی افزود: کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی بلافاصله وارد عمل شدند و در زمان مناسب در بازرسی سرزده از این مرکز بسته‌بندی و موفق شدند بیش از ۱۵ تن گوشت قرمز فاقد هویت را کشف و ضبط کنند‏‎. ‎رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری گفت: ارزش تقریبی کشفیات از این واحد زیرزمینی ۳۰ میلیارد ریال است و پس از پلمب سردخانه، واحد مزبور به مراجع قضایی معرفی شد‏‎.

‎بازداشت سارق قطعات خودرو در کرمانشاه

سرویس حوادث: جانشین انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری یک سارق قطعات خودروها در مرکز استان و اعتراف وی به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت خبر داد‏‎.

‎سرهنگ نظری اظهار داشت: پس از وقوع چند فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو در شهر کرمانشاه، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و ماموران کلانتری ۱۶سعدی در تحقیقات گسترده خود موفق به شناسایی یک سارق با خودرو سرقتی شدند و در عملیاتی وی را دستگیرکردند، که متهم در بازجویی‌ها به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت قطعات ومحتویات خودروها اعتراف کرد و برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضایی شد‏‎.

انفجار تانکر سوخت در تانزانیا ۶۰قربانی گرفت!

سرویس حوادث: انفجار تانکر سوخت در تانزانیا به مرگ ۶۰نفر منجر شد.

این حادثه زمانی اتفاق افتاد که شمار زیادی از مردم در پی واژگونی یک دستگاه تانکر حمل سوخت، برای جمع آوری بنزین اقدام کردند که با انفجار ناگهانی تانکر، دستکم ۶۰ نفر در میان شعله های آتش جان باختند. به گفته مقامات محلی، برخی از قربانیان این حادثه به طور کامل در آتش سوختند و شناسایی هویت آنها ممکن نیست.

به گفته شاهدان حادثه تانکر سوخت در ۲۰۰متری یک ایستگاه اتوبوس در شهر «موروگورو» واژگون شد.

نسخه مناسب چاپ