اخبار کوتاه
سند آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) صادر شد

سرویس شهرستان ها:سند مالکیت آستان مقدس بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه(س) به همت اداره کل ثبت و املاک استان قم صادر و به آیت الله سیدمحمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) تحویل داده شد.

جوانی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قم با بیان این که سند مالکیت آستان مقدس بانوی کرامت با بررسی همه جوانب کارشناسی و طی شدن روند قانونی صادر شده است، اظهار داشت: اداره ثبت اسناد و املاک استان قم برای صدور سند املاک آستان مقدس بانوی کرامت در نقاط مختلف استان هم آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: باید با برگزاری جلسات مشترک توضیحات لازم نسبت به املاک و موقوفات حرم مطهر و رعایت شرایط آن به مسئولان و مردم داده شود تا از بروز اختلاف و سو برداشت جلوگیری شود.

همچنین در این دیدار امیر حاجی زاده امینی معاون توسعه و بهره وری موقوفات آستان مقدس بانوی کرامت گفت: برخی از موقوفات این آستان مقدس هنوز در مراجع ذیربط به ثبت نرسیده است که درحال پیگیری این موضوع هستیم.

رتبه نخست جشنواره «خط سرخ شهادت» به خبرنگار اطلاعات رسید

‎‎شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: جشنواره عکس «خط سرخ شهادت تا پرچم سبز ولایت» برگزار شد و آثار برتر این رقابت هنری معرفی شدند‏‎.

‎رضا مافی، رئیس انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان استان تهران گفت: این جشنواره که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد و کانون بسیج هنرمندان این شهرستان برگزار شد، مورد استقبال هنرمندان عکاس استان قرار گرفت و ۸۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد‎، که پس از داوری آثار، علی اشرف خانلری خبرنگار روزنامه اطلاعات از شهرری، امیر حسن ناصری از دماوند و فائزه اصغری خلجید از ملارد به عنوان برگزیدگان جشنواره معرفی شدند.

استاندار یزد: احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌فعال از رویکردهای اصلی دولت است

‎ ‎یزد- خبرنگاراطلاعات: استاندار یزد گفت: یکی از رویکردهای اصلی و مورد اهتمام دولت سیزدهم، احیای واحدهای راکد و نیمه فعال تولیدی بخش صنعت و بازگشت آنها به چرخه تولید و اقتصاد است‎.‎مهران فاطمی در دیدار از یک کارخانه نساجی غیرفعال در یزد، افزود: یکی از مواردموردتاکید رئیس‌جمهوری به بانک‌ها، تعیین تکلیف واحدهای راکد تحت تملک این مجموعه‌ها از طریق فعال سازی و خروج واحد‌ها از حالت رکود توسط بانک یا واگذاری آن‌ها به مجموعه‌های ذیصلاح است که به طورمستمر پیگیری می‌شود‏‎.

‎‎ ‎راه اندازی خانه خلاق گردشگری و صنایع دستی در کردستان

سنندج- خبرنگار اطلاعات: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان با بیان این که خانه خلاق گردشگری و صنایع دستی وابسته به این دانشگاه در دست راه‌اندازی است،اظهار داشت: این مرکز مانند مراکز رشد، در اختیار دانشجویان فعال در زمینه‌های گردشگری و صنایع دستی خواهد بود که تا کنون با ایجاد آن در ۳ استان کردستان، خوزستان و خراسان شمالی موافقت شده است‏‎.

‎دکتر عادل سی و سه مرده همچنین از امضای تفاهم نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان به منظور ایجاد کارگاه‌هایی در جوار دانشگاه خبر داد و افزود: این طرح برای استفاده از امکانات و تجهیزات فنی و حرفه‌ای باهدف بهبود آموزش دروس عملی در ۱۱ مرکز جامع علمی کاربردی فعال استان کردستان اجرایی می‌شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ