آتش‌سوزی و انفجار مهیب در تأسیسات حاوی مواد خطرناک«حیفا»
 

سرویس خارجی: رسانه‌ها از آتش‌‌سوزی مهیب در مجتمع لجستیکی و چندین سازه صنعتی در بندر حیفا واقع در اراضی اشغالی و شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند.

این آتش‌سوزی بزرگ در چندین سازه صنعتی حاوی مواد سمی خطرناک در حیفا سبب شد بسیاری از منازل اطراف به دلیل پیش‌بینی شرایط اضطراری تخلیه شوند. بر اساس گزارش «عرب ۴۸» ، صدای چندین انفجار نیز شنیده شد که دلیل آن وجود مواد خطرناک و سمی در برخی از سازه‌های مذکور اعلام شد. سازمان آتش‌نشانی و امداد و نجات رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تیم‌های این سازمان چندین ساعت برای خاموش کردن آتش و جلوگیری از سرایت آن به مناطق اطراف بویژه مناطق مسکونی تلاش کردند. مقامات این سازمان تصریح کردند، این سازه‌ها و مخازن مشتعل نزدیک به ساختمان‌های مسکونی هستند و به همین دلیل بسیاری از منازل تخلیه شدند. بر اساس گزارش مذکور، سازمان آتش نشانی با همکاری پلیس و تیم وزارت صنعت رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا علت این حادثه را دریابند. حیفا اخیرا شاهد چندین آتش‌سوزی و حادثه از این دست بوده است. در بیست و پنجم خرداد، بروز اختلال در سیستم کمپرسور یکی از واحدهای پالایشگاه بندر اشغالی حیفا باعث وقوع آتش‌سوزی در این تأسیسات شد. حریق در این تأسیسات از فاصله دور هم قابل مشاهده بود و ستون بلندی از دود غلیظ، منطقه را فراگرفت. یک روز بعد نیز تلویزیون رژیم صهیونیستی از نشت مواد سمی و خطرناک در یکی از تأسیسات بندر حیفا در فلسطین اشغالی خبر داده بود.

در چنین شرایطی افسران رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به توانایی موشکی حزب‌الله، اعتراف کردند در جنگ احتمالی آینده برای حفاظت از سکوهای گاز دچار مشکل خواهند شد. افسران ارشد نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی با وب‌سایت عبری «ماکو»، از برخی شکاف‌های امنیتی و مشکلاتی که ممکن است در جنگ احتمالی آینده در حفاظت از میادین گازی بویژه در سایه خط و نشان‌های حزب‌الله با آن روبرو شوند، پرده برداشتند. این افسران مدعی شدند، حزب‌الله توانسته به مقادیر زیادی موشک زمین به دریا مانند موشک «یاخونت c۸۰۲» که قابلیت هدف گرفتن تأسیسات حیاتی را دارند، دست پیدا کند، علاوه بر اینکه موفق به ارتقای موشک‌های دیگری که موشک‌های روسی را شبیه‌سازی می‌کنند نیز شده است و تهدیدات دیگری نیز وجود دارد و احتمالا شامل قایق‌های بمب‌گذاری شده، پهپادها و غواص‌ها می‌شود. افسران صهیونیست در ادامه اذعان کردند، علیرغم همکاری میان نیروی دریایی و زمینی و اطلاعات و نیز اختصاص جنگنده و کشتی جنگی میلیارد دلاری اما هنوز نیز شکاف‌ها و کمبودهایی در تعداد کشتی‌ها دیده می‌شود بویژه آنکه نیروی دریایی موظف به تأمین ناوبری دریایی است، موضوعی که شریان اصلی اقتصاد رژیم صهیونیستی است و ۹۷ درصد از نیازهای این رژیم از طریق دریا تأمین می‌شود. آنها افزودند، نیروی دریایی در حال حاضر ۱۵ ناو موشک‌انداز دارد که ۴ عدد از آنها همچنان در حال ارتقا هستند اما ناوهای باقی مانده قدیمی و کوچک هستند.

در پایان این گزارش اعلام شده، با توجه به تهدیدها، نیروی هوایی مجبور خواهد شد برخی مأموریت‌های خود را کنار بگذارد و بر حفاظت از میادین گاز متمرکز شود زیرا در جنگ احتمالی آینده، یکی از اهداف اصلی خواهند بود. چندی پیش نیز یک روزنامه صهیونیستی نوشت، حزب‌الله با نمایش موشک‌های جدید می‌خواهد نشان دهد که هرگونه درگیری در آینده را به دریا خواهد کشاند. «جروزالم پست» نوشت، ویدئویی از حزب الله در فضای مجازی پخش شده که نشان می‌دهد این گروه دارای مهمات جدید در زرادخانه همیشه در حال گسترش خود است. بر اساس این گزارش، در طول این سال‌ها حزب الله بیش از ۱۰۰ هزار موشک ذخیره کرده است. خبر دیگر اینکه اتحادیه کارگری و اتحادیه رانندگان اتوبوس رژیم صهیونیستی اعتصابی گسترده را آغاز کردند. اتحادیه کارگری رژیم صهیونیستی (هستدروت) و اتحادیه رانندگان اتوبوس این رژیم بیانیه‌ای را در زمینه اعتصاب عمومی در اراضی اشغالی منتشر کردند.

بنابراین گزارش، این دو اتحادیه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در ساعات اوج ترافیکی، اعتصابی گسترده را آغاز خواهند کرد. براین اساس، علت اصلی این اعتصاب عدم موافقت با درخواست افزایش حقوق رانندگان و کارگران در اراضی اشغالی است. رژیم صهیونیستی در ماههای اخیر با بحران‌های متعددی درگیر بوده که در نتیجه آن اعتراضات متعدد در سطح جامعه صهیونیستی شکل گرفته است. هفته گذشته نیز رسانه‌های صهیونیستی از آغاز اعتراضات معیشتی در شهرهای مختلف اراضی اشغالی در اعتراض به افزایش شدید قیمت کالا، مسکن و اجاره بها خبر دادند. در خبری دیگر رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین هشدار داد که گروههای مقاومت در کمتر از پنج دقیقه، رژیم صهیونیستی را ویران خواهند کرد. اسماعیل هنیه گفت در دوران پیروزی و تحولاتی قرار داریم که ملت و مقاومت ما، آن را رقم می‌زنند. وی با بیان اینکه سازشکاران و کسانی که به مسئله فلسطین خیانت کردند، آزادسازی الاقصی را دور می‌بینند، گفت: غزه از نظر زمینی، هوایی و دریایی محاصره است ولی شمشیر قدس را در برابر اسرائیل برکشید و با مقاومت و ساکنانش برای یک نبرد راهبردی با آن آماده می‌شود. هنیه با تأکید بر اینکه در کمتر از پنج دقیقه، ۱۵۰ موشک، رژیم صهیونیستی را ویران خواهد کرد، خاطر نشان کرد که غزه پس از چندین سال توطئه، بار دیگر به پا خاسته و «جنین» هم پرچم مقاومت را برافراشته است.

نسخه مناسب چاپ