انصارالله یمن: اهداف بزرگی را در پایتخت های دشمنان برای حمله رصد کرده ایم
سرویس خارجی: وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در«صنعا» وابسته به انصارالله گفت: نیروهای مسلح یمن بانک اهداف بزرگی را در عمق خاک دشمنان و پایتخت های آنان تهیه و برای حمله احتمالی آماده کرده اند که در صورت تداوم محاصره یمن و نقض آتش بس اجرایی می شوند.

«محمد ناصر العاطفی» در دیدار با سرلشکر «یحیی عبدالله الرزامی» رئیس کمیته ملی نظامی و اعضای این کمیته طی سخنانی تأکید کرد: ذخیره تسلیحات راهبردی و به ویژه موشک های بالستیک نیروهای مسلح یمن برای چندین دهه جنگ و حضور در نبرهای مستمر کفایت می کند. وی پیشرفت چشمگیر در صنایع نظامی یمن را مهمترین پاسخ به تجاوزات ائتلاف سعودی دانست و افزود: آینده منطقه بر اساس نتایج این مواجهه تاریخی در یمن رقم خواهد خورد. سرلشکر العاطفی ادامه داد : یمن و رهبری آن در صنعا امنیت، ثبات و صلح شرافتمندانه مبتنی بر رفتار برابر را در اولویت قرار می دهند، به گونه ای که به حاکمیت ملی و تصمیم گیری حاکمیتی یمن لطمه ای وارد نشود.

وی افزود: ما موافق برقراری صلح قهرمانانه هستیم که سقف اصلی آن تأمین منافع عالی یمن و سربلندی، استقلال و پیروزی مسائل راهبرد ملی ملت یمن است. العاطفی در ادامه ضمن ارسال پیام به ائتلاف سعودی گفت: ما اینجا هستیم و از موضع مسئولانه و با تکیه بر جایگاه ثابت خود این نکات را به شما گوشزد می‌کنیم که باید ماهیت و ابعاد آن را درک کنید. وزیر دفاع یمن تصریح کرد: ما بانک اهداف بزرگی را در عمق کشورها و پایتخت‌های متجاوزان مشخص و آن را به روزرسانی کرده‌ایم و اگر در محاصره و تجاوز پافشاری کنند، حوادث پیش رو آنها را شگفت‌زده خواهد کرد. این مقام ارشد نظامی یمن تاکید کرد: بخش صنعت نظامی و کارشناسان یمنی به صورت شبانه روزی برای توسعه و تقویت برنامه تسلیحات راهبردی و در رأس آن موشک های بالستیک و پهپادهای پیشرفته تلاش می کنند.

در این حال، «محمد النعیمی»، عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن در مصاحبه با المسیره گفت: ائتلاف متجاوز عربی نمی‌تواند مسیری را برای صلح در یمن و منطقه ایجاد کند. وی افزود: این ائتلاف به تعهدات خود درباره آتش‌بس انسانی عمل نکرد و این خود مقدمه‌ای برای انفجار اوضاع است. در رویدادی دیگر، برخی منابع اعلام کردند: ائتلاف متجاوز سعودی طی قریب به سه ماه گذشته بیش از ۹۰۰۰ بار آتش بس یمن را در سراسر این کشور نقض کرده است.

نسخه مناسب چاپ