اجرای ۱۶۰۰ کیلومتر فیبرنوری در سیستان و بلوچستان ‏
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح جهادی بزرگ در قالب «نهضت جهاد توسعه فیبرنوری و ارتباطات» در سیستان و بلوچستان آغاز شده است که طی ۳ سال آن یکهزارو ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود‏‎.

‎حسین مدرس‌خیابانی در حاشیه مراسم آغاز عملیات نهضت جهادی توسعه فیبرنوری مخابرات ایران در زاهدان، در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: مزایای این طرح افزایش سرعت، پوشش‌های مخابراتی، رفع نقایص و ایرادات احتمالی در حوزه مخابرات از جهات مختلف است که کمک می‌کند استان سیستان و بلوچستان به عنوان زیربنای توسعه و پیشرفت و آبادانی، از مزایای توسعه و ارتباطات بهره‌مند شود‎.

‎وی گفت: انتظار داریم در قالب این طرح بتوانیم ارتباطات پایداری از طریق مرزهای طولانی سیستان و بلوچستان با افغانستان و پاکستان برقرار کنیم تا به بسیاری از مبادلات تجاری که در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب و دستور رئیس‌جمهوری است، کمک کند‏‎.

‎استاندار سیستان و بلوچستان افزود: موضوع امداد و نجات و امنیتی و انتظامی و مراکز نظامی این استان به لحاظ موقعیت خاص آن حتماً جزو اولویت‌های فیبر نوری است که کمک به امنیت پایدار استان می‌کند‏‎.

‎وی تأکید کرد: بخش عمده‌ای از این هدفگذاری بر ایجاد اشتغال‌های مبتنی بر الکترونیک و‌ای تی است که می‌تواند اشتغال‌های خانگی، روستایی و خرد را به دنبال داشته باشد که از مزایای این طرح باید استفاده کرد‏‎.

‎مدرس خیابانی گفت: به عنوان نماینده دولت قول می‌دهم که مجموعه مخابرات می‌تواند از همه امکانات دولتی دستگاه‌های مربوطه در حوزه پشتیبانی از اجرای این طرح و صدور مجوزها استفاده کند، تا بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه جهادی را اجرا کنیم‎.

‎وی افزود: برای این که این عملیات اجرایی سریعتر آغاز شود، ۶ شهرستان هدفگذاری شده است و زاهدان، زابل و ایرانشهر جزو اولین‌ها بودند که کنارک، سراوان و خاش نیز به آن‌ها اضافه شدند و امیدواریم که هرچه زودتر مردم شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشند.‏

نسخه مناسب چاپ