رایزنی امیر عبداللهیان در ترکیه درباره سند جامع همکاری‌های بلندمدت ۲کشور
 

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه دیروز با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در محل وزارت امور خارجه این کشور دیدار کرد.
وزیر امور خارجه در این سفر و در دیدار با مقامات ترکیه، موضوعات مهم مرتبط با روابط دوجانبه و همچنین همکاری‌های دو کشور در حوزه های منطقه ای و بین المللی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار خواهد داد.
وی قرار است بعد از سفر به آنکارا به ترکمنستان رفته و در اجلاس وزرای خارجه اجلاس خزر شرکت کند.
وزیر خارجه کشورمان هنگام ورود به آنکارا هم با اشاره به دیدارش با مقامات ارشد ترکیه، گفت: یکی از محورهای رایزنی در این سفر موضوع سند جامع همکاری‌های بلندمدت بین دو کشور است.
امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران در ارتباط با اهداف سفر خود به آنکارا تصریح کرد: در شروع کار دولت سیزدهم آقای چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به تهران سفر کرد.
در این سفر در ارتباط با موضوعات متنوعی گفتگو شد، از جمله این که توافق کردیم سند جامع همکاری های بلندمدت بین دو کشور را آماده کنیم و بعد از نهایی شدن به امضای مقامات دو کشور برسد.
این دیپلمات عالیرتبه کشورمان افزود: در آنکارا هستم که علاوه بر رایزنی در مورد پرونده‌های مختلف دو جانبه، در ارتباط با سند جامع همکاری بلند مدت بین دو کشور هم گفتگو کنیم. تمرکز اصلی روی این مساله است.
امیرعبداللهیان ادامه داد: با استفاده از حضور در ترکیه با دیگر مقامات این کشور هم رایزنی و گفتگو می‌کنیم و امیدواریم مذاکرات خوب و نتیجه بخشی با آقای اردوغان داشته باشیم.

نسخه مناسب چاپ