دور جدید ثبت‌نام متقاضیان مسکن ملی از هفته آینده
وزیر راه و شهرسازی از آغاز دور جدید ثبت نام از متقاضیان طرح مسکن نهضت ملی در هفته اینده خبر داد.
رستم قاسمی گفت: پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ تیر تمدید شده و استان‌ها باید توجه داشته باشند متقاضیانی که با مکاتبه نسبت به تعیین تکلیف مدارک خود اقدامی نکنند، با هماهنگی شورای استان از ادامه طرح کنار گذاشته می شوند تا متقاضیان بیشتری امکان حضور در اجرای طرح را پیدا کنند.
وی افزود: بعد از ۱۵ تیر سامانه طرح‌های حمایتی مسکن برای متقاضیان جدید به‌مدت ۱۵ روز باز می‌شود تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان پالایش‌شده، امکان ثبت‌نام از افراد جدید هم فراهم باشد.وی درباره افتتاح حساب متقاضیان پالایش و تأیید شده که به بانک معرفی شدند هم توضیح داد: مدیران ‌کل راه و شهرسازی دقت کنند که حداکثر زمان لازم برای افتتاح حساب متقاضیان معرفی‌شده به بانک ها دو هفته است که باید این زمان رعایت شود تا اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت لازم را پیدا کند.
وی با بیان این‌که با برنامه‌ریزی درصددیم تا پایان شهریور اجرای فونداسیون واحدهای طرح نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون واحد عبور کند، گفت: طبق ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن، بانک‌ها باید ۲۰ درصد سهم تسهیلات را به بخش مسکن اختصاص بدهند که در این خصوص ضرورت دارد بانک‌ها نهایت همکاری را داشته باشند. همچنین در بند ۵ ماده قانون جهش تولید مسکن تأکید شده است که برای تأمین زمین از اراضی دولتی برای اجرای پروژه‌های قانون جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده ۱۰ قانون مذکور اقدام لازم را به‌عمل آورد.
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که هیچ محدودیتی برای بهره‌مندی از توان پیمانکاران و انبوه‌سازان خوش‌نام در اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد، اعلام کرد: در بیشتر استان‌ها پالایش‌ها در مرحله نهایی شدن است که باید این کار سرعت بیشتری یابد.

نسخه مناسب چاپ