خط ارتباطی مردم با اطلاعات
نامه پروفسور مسرت بازتاب سخن ملت ایران درباره مرحوم آقای دعایی بود
نامه پروفسور صادق مسرت عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران در صفحه گفته‌ها و نوشته‌های روزنامه اطلاعات خطاب به مرحوم آقای دعایی را که فقط چند روز قبل از ارتحال جانگداز ایشان نوشته شده بود، خواندم و بر این باورم که این نامه در واقع سخن ملت ایران درباره این سید بزرگوار و کارکنان شریف روزنامه وزین اطلاعات بوده است. با تبریک انتخاب آقای دکتر سید عباس صالحی به عنوان مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، برای تمامی دست‌اندرکاران انتشار این روزنامه وزین، سلامت و موفقیت روزافزون آرزو می‌کنم.
نیکخواه ـ خواننده روزنامه اطلاعات

تبریک به کارکنان روزنامه اطلاعات
مدیر مسئولی آقای دکتر سیدعباس صالحی، انتخاب هوشمندانه رهبر معظم انقلاب را به نویسندگان، خبرنگاران و دیگر کارکنان روزنامه اطلاعات تبریک می‌گویم، بخصوص آن‌که ایشان ادامه دهنده راه و روش مصلحانه مرحوم آقای دعایی در اداره روزنامه اطلاعات هستند.
الف ـ صادقی

ضرورت راه‌اندازی خطوط تاکسیرانی در آمل
در آمل رانندگان حدود ۸ هزار دستگاه تاکسی مجوز کار دارند که اکثریت آن‌ها فقط در نقاط مرکزی شهر فعالند و موجب راهبندان در این مناطق می‌شوند و این در حالی است که بیشتر محله‌های آمل مانند امت‌آباد، بلوار ولایت، بلوار شهید منفردنیاکی و فرهنگ‌شهر فاقد خطوط تاکسیرانی است و خانواده‌هایی که خودرو ندارند، به مسافربرها اعتماد نمی‌کنند که دختران جوان و دانش‌آموز خود را به وسیله آن‌ها به مدرسه بفرستند و به خانه بازگردانند که ضرورت دارد سازمان تاکسیرانی آمل درباره راه‌اندازی خطوط تاکسی‌های خطی در مناطق یاد شده اقدام کند و در ضمن پلیس راهور در بلوارهای ولایت و شهید منفردنیاکی کلانتری مستقر سازد.

استندآپ کمدی با واقعیت‌های جهان امروز فرق دارد
بهتر است آقای «زلنسکی» بداند که اجرای نمایش‌های کمدی و آنچه در استندآپ کمدی‌ها گفته است با واقعیت‌های جهان امروز خیلی فرق دارد و ایشان که از سیاست و روابط بین‌الملل چیزی نمی‌داند، چرا با هدایت و همدستی ۲۲ کشور عضو ناتو وارد جنگی شده که نتیجه آن تاکنون بجز ویرانی و نابودی منابع و جان باختن و جراحت شماری از مردم اوکراین نبوده است، آمریکا و مدعیان حقوق بشر اروپایی هم ضرورت دارد از ارسال سلاح‌های پیشرفته و ویرانگر به اوکراین خودداری کنند و در شرایطی که خودشان در جای خوش و ایمنی زندگی می‌کنند، «زلنسکی» را به ادامه جنگ و خونریزی تشویق و وادار نسازند.

معتادان متجاهر را از خیابان خراسان جمع‌آوری کنند
حدود یک سال است که در نزدیکی ایستگاه اتوبوس‌های بی‌آرتی زیبا در میدان خراسان، خیابان خراسان به مکانی برای تجمع معتادان متجاهر بدل و حضور معتادان ژنده‌پوش و استعمال مواد مخدر توسط آنان در این محدوده، موجب ناراحتی و مزاحمت برای مسافران اتوبوس‌ها شده است. از نیروی انتظامی منطقه تقاضای جمع‌آوری آنان را داریم.
مسافر شرکت واحد

دلیل افزایش قیمت دوباره گوشت مرغ و تخم‌‌مرغ چیست؟
چند روزی است که با افزایش دوباره قیمت گوشت مرغ و تخم‌مرغ در بازار روبه‌رو هستیم و علاوه بر آن تمامی اقلام مورد نیاز مردم هم حدود ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته و در نتیجه مشکلات معیشتی مردم بیشتر شده است که انتظار می‌رود مسئولان بخصوص دلایل افزایش قیمت ۲ کالای یاد شده را به اطلاع مردم برسانند.
تلفن به خط ارتباطی

گران‌فروشی سیمان و رکود صنعت ساختمان!
تولید‌کنندگان سیمان امسال چند بار قیمت آن را افزایش داده‌اند که از مشکلات و دلایل رکود فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز در کشور بوده است، حال آن‌که شرکت‌های یاد شده از آب و برق و گاز تقریباً رایگان بهره‌مند شده‌اند. از سازمان‌های تعزیرات و حمایت از مصرف‌کنندگان انتظار می‌رود با نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌های تولید‌کننده سیمان با افزایش قیمت این محصول در بازار مقابله کنند.
خواننده روزنامه اطلاعات

این میزان افزایش قیمت مسکن در سال‌های اخیر باورکردنی نیست!
حدود ۵ سال پیش با ۲۰۰ میلیون تومان خانه‌ای ۶۰ متری در مرکز شهر خریدم که تاکنون اقساط آن پایان نیافته است اما در حال حاضر با این مبلغ، فرزندم نمی‌تواند خانه‌ ۴۰ متری را در مرکز شهر حتی رهن کند، زیرا علاوه بر ودیعه ۲۰۰ میلیون تومانی باید حدود ۳ میلیون تومان هم اجاره بپردازد! این میزان افزایش نرخ تورم در قیمت مسکن در مدت ۵ سال با هیچ منطق اقتصادی باورکردنی نیست! از دولت محترم انتظار می‌رود برای حل مشکل مسکن و کاهش اجاره‌بهای املاک بخصوص در شهرهای بزرگ اقدامات اساسی انجام دهد.
هموطن

طرح مالیات بر مشاغل اینترنتی چه زمانی اجرا می‌شود؟
پرداخت مالیات از عمده مشکلات کسبه و بازار کار محسوب می‌شود که افزایش آن در بیشتر مواقع به گرانی اجناس و افزایش قیمت کالاها انجامیده است و در این میان صاحبان برخی از مشاغل اینترنتی بسیار پرسود بدون هیچ‌گونه دغدغه برای پرداخت مالیات، اجاره‌بهاء و هزینه‌های آب و برق، مشغول درآمدزایی هستند. چرا طرح مالیات از بلاگرهای معروف که ماهانه درآمدهای میلیاردی دارند، اجرا نمی‌شود؟ البته برای فروشگاه‌های آنلاین نیز باید مالیات در نظر بگیرند، تا حقوق کسبه نیز پایمال نشود.
از کسبه بازار تهران

تقاضا از شهرداری منطقه ۱۴ تهران
عدم تخلیه به موقع زباله‌های بیمارستان بعثت در بلوار هجرت، باعث انتشار بوی نامطبوع در اطراف این بیمارستان شده است و علیرغم تماس‌های مکرر با سامانه ۱۳۷ شهرداری، برای جمع‌آوری به موقع و تذکر به مسئولان بیمارستان تاکنون اقدامی نشده است. از شهرداری منطقه‌۱۴ درخواست حل مشکل را داریم.
از ساکنان بلوار بعثت

وزارت صمت درصد سود مجاز مغازه‌داران را اعلام کند
با توجه به اینکه درج قیمت تمامی کالاها در سوپرمارکت‌‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به نرخ رسمی کارخانه‌ها است، بسیاری از فروشندگان بیشتر از مبالغ اعلام شده از مشتریان خود پول دریافت می‌کنند که به دلیل عدم آگاهی مشتریان از نحوه محاسبه قیمت‌ها است که به ضرر آنان و سود بیشتر مغازه‌داران تمام می‌شود.
از وزارت صمت انتظار می‌رود که درصد سود مجاز کالاها در مغازه‌ها را برای مردم مشخص و در این مورد در روزنامه‌ها اطلاع‌رسانی کند.
شهروندی از تهران

لزوم اعطای تسهیلات برای تکمیل خانه‌های نیمه‌کاره در شهرهای کوچک و روستاهای کشور
عمده دلیل افزایش قیمت مسکن در شهرستان‌ها، عدم توانایی مالکان برای تکمیل ساختمان‌های نیمه‌کاره خود و یا ساخت و ساز در زمین‌هایشان است که به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی، ادامه ساخت و سازها برای اکثریت آنان مقدور نیست که پیشنهاد می‌شود دولت با ارائه تسهیلات بانکی بیشتر به روستاییان و ساکنان شهرهای کوچک، برای حل مشکل مسکن آنان اقدام کند.
تلفن به خط ارتباطی
ذبیح‌الله بناگر ـ آمل

قیمت بلیت استخرهای شنای عمومی دلبخواه شده است
نرخ بلیت استخرهای عمومی شنا در تهران بی‌حساب و کتاب است و به دلیل عدم نظارت مسئولان، هر قدر که دل‌شان بخواهد از مردم پول می‌گیرند، ضمن آن که به ضدعفونی و گندزدایی مستمر استخرهای شنا هم توجه چندانی نمی‌شود.
دوستدار ورزش شنا
حبیب محمدقلی‌ها ـ اسلامشهر

مستأجران به حمایت‌های سران ۳ قوه نیاز دارند
با توجه به این که روابط سران ۳ قوه خوشبختانه بسیار خوب و تأثیرگذار است، انتظار می‌رود با تصمیمات مشترک به کاهش اجاره خانه‌ها و مستأجران مستأصل کمک کنند و در این ارتباط از اختیارات قانونی خود حداکثر استفاده را به عمل آورند، تا آنجا که برخی از صاحبخانه‌ها که با مستأجران کم‌درآمد خود رفتارهای بیرحمانه‌ای دارند، جرئت نکنند مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی اجاره خانه‌ها را نادیده بگیرند و از اجرای آن، خودداری کنند.
مستأجری از تهران

نسخه مناسب چاپ