یادواره‌ مهدی آذریزدی در خانه هنرمندان برگزار می‌شود
نمایشگاه تصویرسازی «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با یاد زنده‌یاد مهدی آذریزدی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه تصویرسازی «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» به همت انجمن تصویرگران ایران و به یاد زنده‌یاد مهدی آذریزدی از ۱۰الی ۲۰تیرماه در گالری‌های استاد ممیز، زمستان و سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه ۱۰تیر ساعت ۱۷الی ۲۰در سالن استاد شهناز برگزار می‌شود. همزمان با این رویداد، خانه هنرمندان ایران میزبان برنامه‌های جنبی دیگری در راستای بزرگداشت زنده‌یاد مهدی آذریزدی خواهد بود.بر همین اساس نشست تخصصی یک روزه شورای کتاب کودک با حضور کارشناسان حوزه ادبیات کودک و نوجوان روز پنجشنبه ۱۶تیر از ساعت ۱۰الی ۱۹در سالن استاد شهناز برگزار خواهد شد. کارگاه‌های یک روزه تصویرگری ادبیات کهن نیز به همت انجمن تصویرگران در روزهای شنبه یازدهم، دوشنبه سیزدهم و سه‌شنبه چهاردهم تیر از ساعت ۱۰الی ۱۷در خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

نمایش فیلم مستند «آن مرد دیگر در را باز نکرد» به کارگردانی سیدهادی موسوی از دیگر برنامه‌های بزرگداشت زنده‌یاد آذریزدی است که روز سه‌شنبه ۱۴تیر از ساعت ۱۸در سالن استاد شهناز به نمایش گذاشته می‌شود.نمایش آثار و کارگاه‌های گروه ترویج خواندن شورای کتاب کودک نیز از دیگر برنامه‌های این رویداد است که ۱۳تا ۱۸تیر از ساعت ۱۷تا ۲۰در کتابکده قصه و افسانه برگزار می‌شود.

مهدی آذریزدی از نویسندگان جریان‌ساز حوزه ادبیات کودک و نوجوان در ایران بود که روز ۱۸تیر ۱۳۸۸در ۸۷سالگی دیده از جهان فروبست.

نسخه مناسب چاپ