محسنی اژه ای :طرح ساماندهی اراضی بسیاری از مشکلات قضایی را حل می کند
سرویس سیاسی – اجتماعی: رئیس قوه قضائیه با بازدید از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جریان روند پیشبرد اجرای کامل طرح کاداستر (حدنگار) و ساماندهی اراضی کشور قرار گرفت .

به گزارش قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای درجریان این بازدید درباره ضرورت بازنگری در «قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی»، از رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک خواست که سابقه ، اسناد و شماره نامه‌های ردّ و بدل شده میان این سازمان با دولت و مجلس در باره این موضوع را در اختیار دفتر رئیس قوه قضائیه قرار دهد تا شخصاً پیگیر این موضوع شود.

رئیس دستگاه قضا ، به مزایای اجرای کامل طرح کاداستر از جمله کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی در حوزه‌هایی نظیر دعاوی خلع ید، رفع تصرف، فروش مال غیر و کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: در این دوره تمامی تلاش خود را برای به سرانجام رساندن طرح کاداستر و حدنگاری به کار خواهیم بست و چنانچه این موضوع به سرانجام برسد، بسیاری از مشکلات و مسائل مردم و دستگاه قضا حل و فصل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به گزارش رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر ارائه ۹۹میلیون خدمت ثبتی طی سال گذشته و افزایش ۵۰ درصدی خدمات هوشمند ثبتی در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بر توسعه هوشمندسازی ثبت اسناد و املاک تاکید کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود:باید تخمین و برآوردی نسبت به مزایای هوشمندسازی ۹۰درصدی ثبت اسناد و املاک کشور از جهات مختلف از جمله «کاهش مراجعات حضوری مردم» و «تسهیل و تسریع در ارائه خدمات ثبتی به ذینفعان» صورت گیرد و سازمان ثبت با همکاری مرکز رسانه قوه قضائیه به تبیین این مقوله مهم برای مردم بپردازد.

نسخه مناسب چاپ