رئیس تعزیرات حکومتی خبر داد
صدور حکم پلمب و نصب بنر برای ۳۰۰۰ واحد صنفی متخلف
 

سرویس خبر: رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در مورد اخبار منتشر شده به نقل از وزیر دادگستری مبنی بر بازگشت قیمت‌ انواع کالاها به قبل در آینده گفت: قیمت کالاها به قبل باز نمی گردد و ستاد تنظیم بازار هم مصوبه‌ای مبنی بر تثبیت قیمت‌ها داشته است.

احمد اصانلو در حاشیه مراسم اختتامیه دوره کار‌آموزی جذب رؤسای گشت سیار تعزیرات کشور ‌در دهکده ورزشی شهرستان چهارباغ ، با بیان این که بحث وزیر دادگستری این بوده که قرار است که واحد‌های تولیدی قیمت‌ها را به سازمان حمایت اعلام کنند و همان مبنایی برای تثبیت قیمت‌ها باشد، تاکید کرد: بحثی مبنی بر بازگشت قیمت از سوی وزیر دادگستری مطرح نشده، بلکه بحث این است که برای تثبیت و ثبات قیمت در بازار، قیمت اقلام باید تا ۳۱ اردیبهشت سال‌ جاری در سامانه ثبت شود.

وی ادامه داد: بعد از ثبت قیمت در سامانه، سازمان حمایت آنالیز قیمت این اقلام را انجام می‌دهد و اگر قیمت موافق مقررات قانونی و رعایت ضوابط قیمت‌گذاری باشد تثبیت و اگر در این زمینه تخلفی کشف شود برخورد لازم با آن انجام می‌شود. رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این که مصوبه ستاد تنظیم بازار این است که همه واحد‌های تولیدی مکلفند قیمت اقلام خود را در سامانه ثبت کنند‌، افزود: بحث بازگشت و اصلاح قیمت و مواردی که در این مورد مطرح شده، موردنظر نبوده است .

وی در ادامه با تاکید بر این که ‌سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات است ،افزود:‌ تکلیف نظارت بر بازار و کشف تخلف بر عهده دستگاه‌های دیگر از جمله سازمان حمایت، وزارت جهاد کشاورزی و اتاق اصناف است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این که این سازمان علاوه بر وظیفه قانونی رسیدگی به تخلفات‌، در قالب حضور گشت‌های مشترک دستگاه‌ها از جمله اتاق اصناف و صمت مشارکت دارد، افزود: دوره تربیت آموزش گشت‌های سیار در جهت تحقق همین موضوع است تا از این پس رؤسای تعزیرات در قالب گشت‌های مشترک در سطح بازار حضور موثر و فعالی داشته باشند.

وی تاکید کرد: روسای شعب در گشت‌های مشترک برای کمک به کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های تعزیرات آموزش داده می‌شوند و حضور در بازار در کنار بازرسان رسیدگی و صدور حکم در محل تخلف از جمله کارکردها و برنامه‌های این دوره است.

اصانلو در پاسخ به سؤالی در مورد نصب بنر بر سر ‌در واحد‌های صنفی متخلف تاکید کرد: بر‌اساس مصوبه سران قوا اختیاری به سازمان تعزیرات حکومتی داده شد که ‌ضمن صدور رأی بدوی و قبل از قطعیت حکم، رؤسای شعب دستور پلمب و نصب بنر واحد‌های صنفی متخلف را صادر کنند.

وی با اشاره به این که در هفته‌های گذشته سعی کردیم از این اختیارات استفاده کنیم، ادامه داد: طی یک هفته گذشته بیش از ۳۰۰۰ حکم پلمب و نصب بنر واحد‌های صنفی متخلف در کشور صادر شده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ‌در مورد کاهش التهاب بازار گفت: در جهت رسیدگی به تخلفات، انجام اقداماتی نظیر‌تسریع در رسیدگی به پروندها، استفاده از اختیارات سران قوا و حضور موثر در کنار بازرسان سازمان صمت و وزارت کشاورزی ‌را در برنامه داریم.

اصانلو همچنین در مورد آشفته بازار لبنیات و لزوم نظارت بر این بخش گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در این حوزه به وظایف قانونی اش مبنی بر رسیدگی با سرعت و قاطعیت عمل کرده و اطلاع رسانی لازم هم انجام شده است.

نسخه مناسب چاپ