سازمان ملل: گرسنگی در یمن به بالاترین سطح رسیده است
سرویس خارجی: سازمان ملل اعلام کرد که از زمان شروع جنگ یمن در سال ۲۰۱۵، بحران غذایی در این کشور به بالاترین سطح خود رسیده است به گونه‌ای که ۱۹ میلیون یمنی از گرسنگی رنج می‌برند.

سازمان ملل گزارش داد که بیش از ۱۹ میلیون نفر در یمن از گرسنگی شدید رنج می‌برند و از این میان بیش از ۱۶۰ هزار تن در آستانه قحطی هستند. براساس این گزارش، کمبود مواد غذایی در یمن از سال ۲۰۱۵ یعنی از آغاز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن و محاصره آن به بالاترین حد خود رسیده است. سخنگوی سازمان ملل به خبرنگاران گفت: تمامی آمارها حکایت از این دارد که گرسنگی در یمن اکنون در بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۵ است و کاهش اعتبارات، توانایی کمک به نیازمندان را با مشکل مواجه می‌کند.

«استفان دوجاریک» افزود: در دسامبر گذشته، برنامه جهانی غذا مجبور شد جیره هشت میلیون نفر را به دلیل کمبود بودجه کاهش دهد. وی تاکید کرد: بیش از هشت میلیون زن و کودک در یمن به کمک غذایی نیاز دارند و بیش از ۵۰۰ هزار کودک از سوءتغذیه حاد رنج می‌برند. در چنین شرایطی، «استیون فاگین» سفیر آمریکا در یمن یک روز پس از دیدار با رئیس شورای خودخوانده ریاست جمهوری یمن در ریاض (وابسته به دولت مستعفی) به استان «حضرموت» یمن رفت که به گفته منابع مطلع، این اقدام وی در چارچوب مقدمه‌چینی آمریکا برای ایجاد پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه «الریان»، مشرف به دریای «مکران» انجام شده است.

نسخه مناسب چاپ