اخبار داخلی
قاضی‌زاده هاشمی: حرف معاون وزارت ورزش جنبه طنز دارد

نماینده مجلس شورای اسلامی به ماجرای درگیری لفظی معاون وزیر ورزش با رئیس فدراسیون کشتی واکنش نشان داد.

احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی که میهمان برنامه «ورزشگاه» بود، در واکنش به اختلافات و درگیری به وجود آمده میان علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش پیرامون بودجه فدراسیون مذکور گفت: انتظارمان این بود که وزیر ورزش و معاون حوزه پارلمانی وزارت، معاونت قهرمانی را در این باره توجیه می‌کردند. ما یک بودجه داریم و سهم نداریم. وقتی قانون تصویب و ابلاغ می‌شود، برای کل کشور است و تقسیم میان دولت و مجلس ندارد. اعتبار وزارت ورزش ۶۳۰ میلیارد تومان است. ما یک اعتبار خاص به‌عنوان پاداش برای ۳۰ فدراسیون در نظر گرفتیم و اعتبار وزارت ورزش ۹۴۵ میلیارد تومان به‌عنوان بودجه کمک به فدراسیون‌های ورزشی شد. از این مبلغ ۳۱۵ میلیارد را به نام فدراسیون‌‌های خاص قرار دادیم. کشتی ورزش اول و مدال‌آورترین رشته ماست. این فدراسیون در طول سال اعزام‌های زیادی دارد و بعضی از آنها مسابقات رنکینگ‌دار محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: اینکه اظهار شود که چون از مجلس اعتبار گرفتید، من بودجه نمی‌دهم، جنبه طنز دارد. ما همچنین به سایر فدراسیون‌ها گفتیم اگر امسال شاخص‌ها را بالا ببرید، خوب کار کنید و نتایج آسیایی و جهانی بگیرید، ما سال آینده هم این مبالغ را می‌پردازیم. ما به خیلی از فدراسیون‌ها حق می‌دهیم و این قول را هم می‌دهیم که این بودجه را سال آینده قوی‌تر ببینیم.

تعیین تکلیف بازنشسته‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال

تکلیف بازنشسته‌ها برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال مشخص شد.

انتخابات فدراسیون فوتبال قرار است ۸ شهریور ماه برگزار بشود. با نزدیک شدن به این انتخابات، بحث حضور بازنشسته‌ها مثل دوره‌های گذشته یکی از سوژه‌هایی است که به آن پرداخته می‌شود. به گفته حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون فوتبال، بازنشسته‌ها در سه پست حق حضور در فدراسیون را ندارند.

کامرانی فر با بیان اینکه فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است، تاکید کرد: با این حال چون منابع دولتی داریم، باید قوانین دولتی از جمله بازنشستگی را هم باید رعایت کنیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: به این ترتیب رئیس، دبیر کل و خزانه دار فدراسیون فوتبال نمی‌توانند بازنشسته باشند.

نایب رئیس فوتبال بانوان حاضر به استعفا نشد

در حالی که شهره موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال در بازداشت به سر می‌برد، ولی حاضر به استعفا از سمت خود در فدراسیون نشد.

این در شرایطی است که ادامه کار موسوی با وجود داشتن پرونده قضایی، جای سئوال دارد و مشخص نیست چرا او با این وضع از فدراسیون کنار گذاشته نمی‌شود. اساسنامه فدراسیون فوتبال صراحتاً اعلام کرده است اگر پستی بلاتصدی بشود یعنی یکی از اعضا استعفا کند، فوت کند یا چهار جلسه غیبت در هیات رئیسه داشته باشد، می‌توان برای آن فرد جایگزین انتخاب کرد.

نسخه مناسب چاپ