پیکر مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» امروز تشییع می‌شود
پیکر «کونیکو یامامورا» مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» امروز از مقابل مسجد انصار خیابان پنجم نیروهوایی تهران تشییع می‌شود.

به گزارش ایرنا، آیین وداع با پیکر سبا بابایی (کونیکو یامامورا) تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی، عصر دیروز در معراج الشهدای تهران برگزار شد. مراسم تشییع پیکر این مادر شهید امروز از ساعت ۱۰صبح از مقابل مسجد انصار الحسین(ع) در خیابان پنجم نیرو هوایی برگزار و سپس پیکر این بانوی ماجده و مومنه ، در قطعه ۴۵بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

پیام های تسلیت مقامات

رئیس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت مادر تنها شهید ژاپنی دوران دفاع مقدس به خاندان بابایی، از درگاه خداوند برای آن مرحومه علوّ درجات و همنشینی با فرزند شهیدش را مسألت کرد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

درگذشت مرحومه سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر تنها شهید ژاپنی دوران دفاع مقدس، مایه تأسف و تألم خاطر شد.

این مادر فداکار بعد از تشرف به دین مبین اسلام و ایمان و ارادت به مکتب تشیع و خاندان عصمت و طهارت (ع)، با مهاجرت به ایران فصل جدیدی از زندگی خود را آغاز کرد. این مهاجر سرزمین آفتاب با پرورش فرزند دلاورش شهید گرانقدر محمد بابایی و تقدیم آن در مسیر دفاع از میهن اسلامی ایران، نام و یاد خود و فرزندش را در دفتر زرین ایثار و شهادت برای همیشه ماندگار کرد.

ایشان پس از شهادت فرزندش هم با انجام فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای از جمله ساخت آموزشگاه شهید محمد بابایی در یزد، راه اندازی موزه صلح تهران، راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه، همراهی و راهنمایی دانشجویان ژاپنی در ایران و تدریس قرآن کریم آثار و خدمات ارزنده‌ای به یادگار گذاشت.

اینجانب درگذشت این بانوی مومنه را به خاندان گرامی بابایی تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند برای آن مرحومه علو درجات و همنشینی با فرزند شهیدش و برای بازماندگان معزز صبر و سلامتی مسألت دارم.

در بخشی از پیام تسلیت محمد باقر قالیباف رئیس مجلس هم آمده است: این مادر فداکار و مؤمنه به‌ عنوان تنها مادر شهید دفاع‌مقدس با اصالت ژاپنی، تجلی‌ عشق و دلدادگی به خدا بود که با تربیت فرزندی دلاور در دامن پرمهر خویش و سال‌ها صبوری در شهادتش، الگویی حقیقی از دین و شریعت را جلوه‌گر ساخت و نام خود را در دیوان حماسه‌های این مرز و بوم جاودانه کرد.

در پیام محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری می خوانیم :

خبر درگذشت مرحومه سبا بابایی (کونیکو یامامورا)؛ بانویی با نجابت از تبار سرزمین آفتاب پس از تحمل مدتی رنج بیماری موجب تأثر فراوان اینجانب شد.

این مادر فداکار پس از تشرف به دین مبین اسلام، عمر گرانمایه خود را صرف ترویج ارزش های اسلامی، مکتب تشیع و خاندان عصمت و طهارت(ع) و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای کرد و خدمات شایسته ای برای نسل فعلی و آینده به یادگار گذاشت.اینجانب ضایعه درگذشت این بانوی مومنه را به خاندان گرامی بابایی تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند برای آن مرحومه علو درجات و همنشینی با فرزند شهیدش و برای بازماندگان معزز صبر و سلامتی مسألت دارم.

در بخشی از پیام سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه هم آمده است: این مادر مومنه و با فضیلت تحت تأثیر مغناطیس اسلام عزیز و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با تشرف به آئین پیامبر اعظم (ص) و شریعت محمدی، ندای اسلام، انقلاب و نظام اسلامی سر داد و در زمره جبهه حق و پیام آوران حقیقت با تربیت فرزندی برومند و مجاهد، نام سترگ و با شکوه خود در دفتر حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس و پیشتازان جهاد فرهنگی ثبت و جاودانه ساخت.

امیر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فراکسیون زنان مجلس هم در پیامهایی درگذشت مادر شهید معزز محمد بابایی را تسلیت گفتند.

نسخه مناسب چاپ