وزیر ارشاد: مرحومه کاظم‌زاده مصداق کنشگری و حضور زنان در عرصه اجتماع بود
 

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه مرحوم امام (ره) به حضور زنان در جامعه اعتقاد داشت، گفت: افرادی مانند مرحوم کاظم‌زاده مصداق حضور زنان در عرصه اجتماع هستند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی دیروز در آیین بزرگداشت مرحومه مریم کاظم‌زاده که در مجموعه فرهنگی باغ زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های فردی، اخلاقی و حرفه‌ای مرحومه مریم کاظم‌زاده گفت: وی یک زن مؤمنه بود که ضمن ایفای نقش همسری و مادری در خانواده، در طول دفاع مقدس تصویرگر و جهادگر بزرگ محسوب می‌شد که آثار بجای مانده وی نشانگر و گوای این مدعاست . وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تأکید کرد: امروز وظیفه و رسالت این است تا ایشان را به عنوان نمونه زن الگو به جامعه معرفی کنیم.

اسماعیلی در ادامه از برگزاری جایزه ویژه مرحومه مریم کاظم‌زاده در آینده نزدیک توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و از اهالی رسانه خواست در نامگذاری و پیرامون این جایزه این وزارتخانه را یاری کنند. وی تاکید کرد:‌ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی(ره) به حضور زنان در جامعه اعتقاد داشت و کنشگری زنان در عرصه اجتماع را در کنار نقش‌های اصلی وی همچون مادری و همسری ضروری می‌دانست.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه وقتی امروز به کارنامه انقلاب اسلامی نگاه می‌کنیم باید بتوانیم در مورد کنشگری زنان و حضورشان پاسخ پیدا کنیم، گفت: افرادی مانند مرحوم کاظم‌زاده مصداق پاسخ امام خمینی(ره) و نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به حضور زنان در عرصه اجتماع هستند . اسماعیلی در ادامه، حاصل تلاش نظام رسانه‌ای غرب و بیگانه را «جنگ روایت‌ها» توصیف کرد و گفت: وظیفه داریم در مقابله با دشمنان و به‌ویژه رسانه‌های غرب و معاند، دست به جهاد تبیین بزنیم.

وی با اشاره به موضوع در نظر گرفتن جایزه مریم کاظم‌زاده، خاطرنشان کرد: این جایزه می‌کوشد تا از زنانی که در حوزه رسانه کار می‌کنند تجلیل به عمل آورد. اسماعیلی در عین حال تأکید کرد: امروز دیگر رسانه فقط مطبوعات و رسانه‌های مکتوب نیستند؛ در جهان امروز با پدیده «انسان رسانه» مواجه هستیم .در چنین جامعه‌ای برجسته کردن اخلاقیات افرادی که با حفظ حرمت شرعی در مسیری که امام (ره) در پاریس تعیین کردند و ثابت‌قدم حرکت کردند، اهمیت دارد.

وزیر ارشاد در پایان از اصحاب رسانه، خانواده مرحوم کاظم‌زاه و شهید وصالی نیز تشکر و قدردانی کرد. در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و همچنین امور هنری وزیر، از خانواده زنده یاد مریم کاظم‌زاده تجلیل شد.

نسخه مناسب چاپ