هشتمین جشنواره فیلم شهر برگزار می شود
دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر گفت: این دوره از جشنواره ۲۷تا ۳۱تیرماه امسال در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، مجید اکبرشاهی درباره برنامه‌های این جشنواره توضیح داد: هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در ۶بخش مسابقه سینمای ایران، مسابقه سینمای بین‌الملل، مسابقه محله، مسابقه تبلیغات و اطلاع‌رسانی سینمای ایران، مسابقه آفرینش‌های هنری شهر و جنبی برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش مسابقه سینمای بین‌الملل نیز با هدف شناسایی آثار خلاق و تأثیرگذار سینمای جهان در حوزه شهر و مدیریت شهری و ایجاد فضای تبادل تجربه‌ها و ایده‌ها میان شهرهای جهان، در دو بخش مسابقه بین‌الملل و ویژه برگزار می‌شود. بخش مسابقه محله نیز با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از زوایای مختلف شهرهای ایران و تهران، در دو بخش مسابقه و ویژه برگزار می‌شود که بخش مسابقه شامل آثار کوتاه موبایلی و مستند خبری است. بخش ویژه شهر تهران نیز شامل فیلم‌های داستانی یا مستندهای خلق شده با موضوع تهران، فارغ از سکونت صاحب اثر در تهران است.

دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر بیان کرد: بخش مسابقه تبلیغات و اطلاع‌رسانی سینمای ایران شامل عکس، پوستر، آنونس و تیزر فیلم در بخش‌های مسابقه سینمای ایران، با موضوعات جشنواره است. همچنین بخش مسابقه آفرینش‌های هنری شهری نیز امسال برای نخستین بار در بخش‌های گرافیک (بیلبورد؛ تبلیغات محیطی متحرک مانند وسایل نقلیه عمومی، دیجیتال، ترانزیتی و عرشه پل)، نمادهای شهری (تندیس، سردیس و مجسمه)، عکس و پوستر، نقاشی محیطی (نقاشی روی سطح، دیوار،کاشی‌کاری، سرامیک و دیوارنویسی) و تیزر شهری در دو محور زیبایی‌شناسی بصری و اطلاع‌رسانی با موضوع آزاد (فرهنگی، تجاری و …..) برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ