چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۲ رمضان ۱۴۰۲، ۴ ژوئیه ۱۹۸۲ نقل شده است
پیکر شهید صدوقی بر دوش انبوه روزه‌داران تشییع شد
یزد ـ پیکر مطهر سومین شهید محراب و یار دیرین امام امت، مجاهد نستوه و عالم بزرگوار فقید متعهد شهید حضرت آیت‌الله صدوقی نماینده امام و امام جمعه یزد که پس از ادای نماز جمعه، به دست منافقین کوردل به شهادت رسید، پیش از ظهر دیروز با حضور صدها هزار تن از مردم حزب‌اللهی شهر یزد و مردم همیشه در صحنه و متعهد شهرهای این استان و دیگر استان‌های کشور به‌ویژه اصفهان، مشهد، کرمان، سیستان‌و‌بلوچستان و هرمزگان و با شرکت حضرات آیات و علمای اعلام و مدرسین حوزه‌های علمیه، دفتر امام، ائمه جمعه و جماعات شهرستان‌های مختلف، نمایندگان ریاست جمهوری، گروهی از اعضای شورای عالی قضائی، شورای نگهبان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، چند تن از وزراء، نمایندگان نهادهای انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی زمینی، رئیس شهربانی کل کشور، رئیس بازرسی کل کشور و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و استانداران و فرمانداران استان‌های مختلف کشور از مسجد مصلی یزد تشییع و از برابر دیدگان گریان ده‌ها هزار تن مردم متالم یزد تا چهارراه شهید رجائی، عبور داده شد.

بعثی‌ها در حال فرار، موسیان را با خاک یکسان کردند
باختران ـ به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از قصرشیرین روز گذشته نیروهای کفر صدام تکریتی همانند، سایر شهرهائی که تخلیه کرده‌اند قصرشیرین را برای سومین بار زیر آتش شدید توپخانه قرار دادند و جمعا با شلیک هشت گلوله توپ بر روی این شهر ۹ نفر از افراد نیروهای ما مجروح شدند.
ساعت ۲۰ پریشب نیز یک هواپیمای متجاوز عراقی بر فراز باختران به پرواز درآمد که بر اثر آتش پدافند هوایی رزمندگان اسلام قبل از هر گونه عملی مجبور به فرار شد. ایلام ـ در پی فرار مزبوحانه و ذلت‌بار جنایتکاران صدامی از شهر موسیان و استقرار در ارتفاعات استراتژیکی این شهر خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داد که مزدوران صدامی این منطقه به صورت تلی از خاک درآورده‌اند.

نیروهای صهیونیستی وارد بیروت شدند
علیرغم تمامی مخالفت‌های دیپلماتیک و سیاست‌بازی‌های بین‌المللی شرق و غرب، نیروهای صهیونیستی که از سه هفته پیش بیروت را در محاصره تدریجی خود گرفته بودند سرانجام دیروز وارد شهر شدند و تجهیزات جنگی خود را در محلات مسیحی‌نشین بیروت مستقر کردند. در همین حال وزیر خارجه رژیم صهیونیستی (اسحاق شمیر) دیروز اعلام کرد که هیچ برنامه مشروطی در مورد خروج فلسطینی‌ها از بیروت دریافت نکرده است. وی که در یک مصاحبه رادیویی سخن می‌گفت اظهارداشت که اسرائیل برای خروج فوری فلسطینی‌ها از بیروت و سراسر لبنان اصرار می‌‌ورزد و حاضر نیست تشکیلات سیاسی آنها نیز در بیروت باقی بماند، زیرا چریک‌های فلسطینی و سازمان‌های آزادی‌بخش فلسطین بین فعالیت‌های نظامی و سیاسی فرقی قائل نیستند.

دعوت وزارت نیرو از دانشجویان مسلمان اخراجی از آلمان
دفتر روابط عمومی و ارشاد وزارت نیرو دیروز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دانشجویان ایرانی که توسط رژیم فاشیستی آلمان اخراج شده‌اند، با آغوش باز از سوی این وزارتخانه پذیرفته می‌شوند. در قسمت دیگری از اطلاعیه آمده است: وزارت نیرو با امکانات آموزشی که در اختیار دارد می‌تواند در جهت آموزش عملی این عزیزان اقدام کند و از خدمات آنان در قسمت‌های مختلف وزارت نیرو استفاده نماید.

قهرمان جهان از دور مسابقات خارج شد
جمعه‌شب در ورزشگاه «ساریا» شهر بارسلون، برزیل در یکی از دیدنی‌ترین مسابقاتش، قهرمان دور پیش «آرژانتین» را با شکستی وحشتناک از دور مسابقات جهام جهانی اسپانیا خارج کرد. «زیکو» یار با ارزش برزیلیان در دقیقه ۱۲ نیمه اول و «سرجینهو» دقیقه ۶۷ و «جونیور» دقیقه ۷۴ آخرین گل برزیل را به ثمر رسانیدن و تنها در آخرین لحظات بازی «رومون دیاز» با تنها گلش غبار غم را تا حدودی از چهره «سزار منوتی» و یارانش زدود.

code

نسخه مناسب چاپ