اخبارکوتاه
تکریم جانبازان شیمیایی دفاع مقدس در حرم مطهر رضوی

مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: دومین همایش تکریم از جانبازان شیمیایی در حرم مطهر رضوی برگزار شد‎.

‎دبیرکل جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی در این همایش از وجود ۶۸ هزار جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس در کشور خبر داد‏‎.

‎سیدکمال لوح موسوی اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش بزرگداشت مقام ایثار و بزرگداشت جانبازان شیمیایی است، تکریم کسانی که ۴۰ سال است جنگ برایشان تمام نشده است‏‎.

‎وی ادامه داد: آثار شیمیایی بر جسم و روح آن‌ها نشسته و مشکلات زیادی برایشان ایجاد کرده است؛ از اینرو تلاش داریم با برگزاری چنین مراسمی اعلام کنیم که جانبازان شیمیایی نماد ایستادگی در انقلاب و دفاع مقدس و پشتیبان نظام اسلامی هستند‎.دبیرکل جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی کشور با اشاره به وجود ۶۸ هزار جانباز شیمیایی در کشور گفت: بناداریم هر دوره از ۲۰۰ جانباز شیمیایی با برگزاری چنین مراسمی قدردانی کنیم‏‎.

‎وی با اشاره به حقوق بشر آمریکایی گفت: ظلم و جنایت آمریکا به ایران بسیار زیاد است، مانند اجرای تحریم‌های فلج کننده، حمله به هواپیمایی مسافربری در خلیج فارس، پشتیبانی از عراق در دفاع مقدس و تهاجم فرهنگی و لذا ما این جنایات و تبعیض‌ها و برخورد‌های دوگانه غرب با حقوق بشر را محکوم می‌کنیم‎.

‎به گفته لوح موسوی، قربانیان سلاح شیمیایی سند مظلومیت و شرافت جمهوری اسلامی ایران هستند‎.

اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان به شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری

شهرکرد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: پیش‌بینی شده است امسال ۳۵۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر استان منظور شود‏

حمیدرضا فلاح در نشست خبری اظهار داشت: پارسال ۱۳۰ هکتار زمین به ۲۲۰ واحد صنعتی در استان واگذار شد‏‎.

‎وی افزود: ۱۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات متمرکز و ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای توسعه زیرساخت‌های چهارمحال و بختیاری هزینه و پیش‌بینی شده است که امسال ۳۵۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر استان منظور شود‏‎.

‎فلاح گفت: از ۱۹۷ واحد صنعتی فاقد پیشرفت فیزیکی خلع ید و با این اقدام ۴۲ هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی آزاد شد.‏

وی تأکید کرد: ایجاد ۳ پست فوق توزیع برق در شهرک صنعتی شماره۲، شهرک صنعتی بروجن و شهرک صنعتی سفیددشت در دستور کار است، همچنین انتقال پساب شهر بهرام آباد به میزان ۱۰۰ لیتر بر ثانیه به مدت ۳۰ سال از دیگر برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی است و همچنین ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی توسعه می‌یابد، تاکنون ۸ واحد آن محقق شده است‏‎.

‎وی تأکید کرد: ساخت ۲۲ سوله صنعتی با ۴۵ میلیارد تومان با پیشرفت ۷۰ درصدی در شهرک‌های صنعتی شهرکرد و بروجن انجام می‌شود، این سوله‌ها پس از تکمیل به صورت استیجاری در اختیار واحدهای دانش بنیان قرار می‌گیرد، همچنین برای راه‌اندازی شهرک تخصصی فناوری در فرخشهر به عنوان سومین شهرک تخصصی در کشور برنامه‌ریزی شده است‎.

اجرای طرح آزمایشی هوشمند سازی نانوایی‌ها در بهبهان

بهبهان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی بهبهان در استان خوزستان از طرح آزمایشی مجهز شدن نانوایی‌ها به دستگاه کارتخوان هوشمند در این شهرستان خبرداد‏‎.

‎غلامرضا بدیعت با بیان این که با نصب حدود ۹۰ دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی‌های سطح این شهرستان به کارتخوان هوشمند بانک سپه مجهز می‌شوند، افزود: با اجرای این طرح به صورت پایلوت امکان جلوگیری از قاچاق آرد و کم فروشی نان فراهم می‌شود و تسهیل در فرایند سهمیه بندی آرد و نحوه ارائه نان که در نهایت رضایت مشتری و نانوایی‌ها است، به دست می‌آید‎.

‎وی گفت: بعد از نصب این کارتخوان‌ها نرخ نان هیچ‌گونه تغییری نخواهد داشت و با همان نرخ گذشته عرضه خواهد شد و هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد خرید نان وجود ندارد و مشتریان می‌توانند در حال حاضر به‌صورت نقدی یا همان دستگاه پوز هنگام خرید نان استفاده کنند‎.

‎رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی شهرستان بهبهان از شهروندان خواست در نظرسنجی دستگاه‌های کارتخوان هوشمند نانوایی‌ها شرکت کنند تا با نظارت بیشتر شاهد رضایتمندی شهروندان گرامی باشیم‎.

نسخه مناسب چاپ