شمارش معکوس آزادکاران مدعی برای حضور در مسابقات جهانی
تکلیف برخی از مدعیان تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در مسابقات جهانی، هفته آینده با حضور در آخرین مرحله چرخه انتخابی در تهران مشخص خواهد شد.
به گزارش مهر، با تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ صربستان قرار است ۱۹ تیر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.
این مسابقات در شرایطی برگزار خواهد شد که تکلیف بسیاری از مدعیان با حضور در رقابت‌های بین المللی جام تختی به عنوان مرحله چهارم چرخه انتخابی مشخص شده است و اکنون این آزادکاران باید در آخرین میدان انتخابی برای کسب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی به مصاف هم بروند. طبق برنامه قرار است وزن کشی مسابقات از ساعت ۸ تا ۸:۳۰ روز یکشنبه ۱۹ تیر انجام و مسابقات نیز از ساعت ۱۱ همان روز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.
با پایان این مسابقات و همچنین مشخص شدن عملکرد ۵ آزادکار اعزامی به رقابت‌های رنکینگ‌دار تونس، تکلیف تیم اعزامی به مسابقات جهانی صربستان و بازی‌های کشورهای اسلامی مشخص خواهد شد. البته کادر فنی بارها تأکید کرده است هیچ کشتی‌گیری تا زمان اعلام رسمی اسامی ملی‌پوشان برای حضور در رقابت‌های جهانی، انتخاب شده قطعی نیست و مسافران جهانی صربستان با وجود گذر از فیلترهای چرخه انتخابی در نهایت با توجه به نظم و انضباط اردویی، پیگیری تمرینات و شرایط جسمانی معرفی خواهند شد.
همچنین مسئولان فدراسیون کشتی در تلاش هستند تا شرایط حضور تماشاگران در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را مهیا کنند، چراکه در مرحله انتخابی تیم ملی کشتی آزاد مدعیان نامدار و بزرگی چون حسن یزدانی، علیرضا کریمی، کامران قاسم پور، مجتبی گلیج و محمدحسین محمدیان به روی تشک خواهند رفت.
مسابقات کشتی قهرمانی جهان روزهای ۱۰ تا ۱۸ شهریور در بلگراد صربستان برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ