حمایت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از ۲۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، امسال از ۲هزار و ۵۰۰شرکت دانش‌بنیان حمایت می‌کند.
مراسم اختتامیه پنجمین همایش مجریان اشتغالزایی بنیاد برکت با حضور علی عسکری معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ، امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق ریاست جمهوری، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان و مدیران این بنیاد برگزار شد.
مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» حمایت ویژه از شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفته است.
محمد ترکمانه تاکید کرد: دستورالعمل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان آماده شده و امسال ۲هزار و ۵۰۰شرکت دانش‌بنیان تحت پوشش اقدامات حمایتی ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت قرار می‌گیرند.
وی خاطرنشان کرد: با لحاظ این موضوع که ۶هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارند حمایت از ۲هزار و ۵۰۰شرکت از این تعداد می‌تواند منجر به تحولات بزرگی در کشور به‌ خصوص در حوزه اشتغالزایی شود.
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: جلسات کمیته‌های دانش‌بنیان بنیاد برکت با پارک‌های فناوری در استان‌های مختلف در حال برگزاری است تا شرکت‌های دانش‌بنیانی که آمادگی راه‌اندازی طرح‌های اشتغا‌لزایی را دارند شناسایی و حمایت شوند.
ترکمانه بر لزوم برنامه‌ریزی بر روی مارکتینگ تاکید کرد و اظهار داشت: شرکت صادراتی بنیاد به ثبت رسیده و فعالیت خود را با تمرکز بر صدور محصولات کارآفرینان بنیاد به بازارهای خارجی آغاز کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به برنامه‌های اشتغالزایی در سال ۱۴۰۱خاطرنشان کرد: با توجه به قولی که در شورای عالی اشتغال به رئیس جمهوری برای ایجاد ۳۰۰هزار شغل داده‌ایم باید آماده یک کار بزرگ و جهادی باشیم.
ترکمانه ادامه داد: آیین‌نامه تبصره ۱۶بودجه سال ۱۴۰۱به زودی از طرف دولت ابلاغ می‌شود و منابع خوبی را برای ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار در مناطق محروم و روستایی در اختیار بنیاد برکت قرار
می‌دهد.
لزوم اشتغالزایی در حاشیه شهرها
معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان امام هم، مجریان اشتغالزایی را رهبران اجتماعی خواند و اظهار داشت: باید ۷ اصل شخصیت دادن و هویت‌بخشی، تربیت نیرو، مراقبت و مداومت، شجاعت، پرورش فکری، صبر و اتصال به خدا را در کارتان لحاظ کنید.
علی عسکری از آمادگی نمایندگی‌های ستاد اجرایی فرمان امام در استان‌ها برای همکاری با مجریان خبر داد و افزود: ستاد اجرایی آمادگی فراهم آوردن امکانات لازم برای فعالیت هر چه بیشتر و بهتر مجریان و تسهیلگران برکت را دارد.
وی خاطرنشان کرد: معضل محرومیت از روستاها به حاشیه شهرها سرایت کرده است. لازم است که به حاشیه شهرها توجه بیشتری شود و مدل‌های اشتغالز‌ایی در این مناطق هم به شکل ویژه‌تری اجرا شود.
توجه ویژه به اقتصاد روستا
در این مراسم، همچنین معاون توسعه روستایی و مناطق ریاست جمهوری بر لزوم نگاه کلان‌تر به موضوع محرومیت در روستاها تاکید کرد و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی اقدامات بسیار موثری در بخش‌های زیرساختی از جمله شبکه آبرسانی، راهسازی و توزیع شبکه برق در روستاها انجام شده است و ۷۴ سازمان و نهاد در این مناطق مشغول فعالیت هستند.
امیرحسین مدنی یادآور شد: با وجود این اقدامات همچنان شاهد خالی شدن روستاها از مردم هستیم و به‌خصوص جمعیت جوانی در این مناطق نداریم. مدنی تصریح کرد: دغدغه مردم در روستاها اشتغال است و باید بر روی این مساله، تمرکز ویژه داشت.
گفتنی است، در پایان این مراسم از مجریان برتر اشتغالزایی بنیاد برکت تقدیر به‌عمل آمد.

نسخه مناسب چاپ