اخبارکوتاه
‎ ‎اختصاص ۱۰میلیارد تومان اعتبار به پروژه برج هنر ایلام‏

‎ ‎ایلام ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار ایلام گفت: ۱۰میلیارد تومان از اعتبارات استان برای پروژه برج هنر اختصاص داده شده است.‏

حسن بهرام نیا در دیدار از پروژه برج هنر شهر ایلام اظهارداشت: این پروژه نیاز اساسی استان است و جانمایی بسیار خوب و مناسبی دارد و از این رو در اجرا و افتتاح پروژه مهم باید تسریع شود؛ این پروژه برای استان بسیار ارزشمند است و باید برای تکمیل آن از ظرفیت‌های ملی و استانی بهره بگیریم‏‎.

‎وی گفت. ۱۰میلیارد تومان از اعتبارات استان برای این پروژه اختصاص داده شده است وبایداز ظرفیت نهادهای انقلابی نظیر بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی و سایر نهادها برای تکمیل این پروژه عظیم استفاده شود، ما هم در حد توان برای تکمیل این پروژه رایزنی و تلاش خواهیم کرد‏‎.‎پروژه برج هنر شهر ایلام که هم اکنون ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در ۵ طبقه و در زمینی به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و زیربنای ۵۷۰۰ متر ساخته می‌شود و دارای سالن اجتماعات به ظرفیت ۵۰۰ نفر و سالن نمایش به ظرفیت ۲۵۰ نفر خواهد بود‏‎.

ضرورت حمایت مسئولان از تداوم عملیات احیای خلیج گرگان

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: نشست هم‌اندیشی احیای خلیج‌ گرگان با حضور مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان در استانداری گلستان برگزار شد.

سیدمحمدرضا سید النگی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان در این نشست گفت: برای احیای خلیج‌‌گرگان از اساتید و صاحبنظران استان کمک می‌طلبیم و امیدواریم با توجه به عضویت دانشگاه‌ها در کارگروه‌های مختلف استانی، شاهد طرح‌ها و ایده‌های آنان برای حل مسایل باشیم.

وی افزود: با دستورات قاطع رئیس‌جمهوری در سفر به استان گلستان، لایروبی و احیای خلیج‌ گرگان روند مناسبی دارد و خواستار حمایت بیشتر برای تسریع در انجام آن هستیم.سید النگی یاد‌آور شد: اگر اکنون برای احیای خلیج گرگان طرح‌هایی ارایه شده است، مطمئناً کارشناسان به صورت دقیق بر روی این طرح‌ها مشاوره و مطالعات انجام داده‌اند و از زاویه‌های مختلف آن را به صورت کارشناسی بررسی کرده‌اند.

‎اختصاص ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبار به فضای سبز شهرداری یزد

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد مجموع اعتبارات این سازمان در سال جاری را ۱۳۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۱۰ طرح در دست اجرا قرار دارد‏‎. ‎محمد حسن منصوری زاده افزود: از مجموع اعتبارات یاد شده ۹۰ میلیارد تومان در بخش فضای سبز و مابقی در بخش سیما و منظر هزینه می‌شود‏‎.‎وی با بیان این که برای طرح‌های یاد شده به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: امیدواریم با تخصیص اعتبار یاد شده ۵۰ درصد طرح‌ها در سال جاری به بهره برداری برسد‏‎.

بهره‌برداری از فاز نخست طرح بزرگ دامپروری در «بردسیر» ‏کرمان

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: فاز نخست طرح دامپروری ۱۱۲۰۰ راسی در شهرستان بردسیر به بهره‌برداری رسید‏‎.

‎حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در حاشیه افتتاح این طرح در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امنیت غذایی از اولویت‌های هر کشور و غیرقابل انکار است‏‎.

‎وی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه برای تامین امنیت غذایی کشور برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده و موقوفات را زیر بار زنجیره تولید مواد غذایی زراعی و دامی کرده است‏‎.فاز اول دامپروری یاد شده از محل موقوفات به ظرفیت ۵ هزار و ۶۰۰ راس دام داشتی سبک از نژاد رومن که بومی سازی شده است، به بهره‌برداری رسید‎.

تحویل ۱۸ دستگاه آبشخور به دامداران دامغان‏

دامغان ـ خبرنگار اطلاعات: مسئول واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: در اجرای طرح بهبود، اصلاح و احیای مراتع و به منظور کاهش فشار دام در یک قسمت و بهداشتی کردن شرب دام در سالجاری، ۱۸ دستگاه آبشخور تحویل دامداران این شهرستان شد‎.‎علی جمشیدی افزود:جنس آبشخور‌ها فلزی بوده و برای ساخت و تولید آن‌ها بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است‏‎.

۶۵‏‏‎ ‎تیم ثابت و سیار، نظارت بر دام‌های ویژه عید قربان در سیستان و بلوچستان را بر عهده دارند‏

زاهدان- خبرنگار اطلاعات:مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: ۶۵ تیم ثابت و سیار در سطح استان با ۳۵دکتر دامپزشک، ۶۷ بازرس بهداشت گوشت و ۱۳ ناظر شرعی به بازرسی و نظارت در استان ویژه عید سعید قربان می‌پردازند‏‎.‎مهدی حسینی در نشست با اصحاب رسانه اظهارداشت: با توجه به ضرورت حفظ شعائر اسلامی و کنترل بیماری های مشترک انسان و دام به این اداره کل اقدامات ویژه عید قربان را در دستور کار دارد‏‎.

‎وی گفت: در این استان پهناور عمده فعالیت‌های مردم دامداری است و بیش از ۶ هزار روستا با ۱۶۰ اداره دامپزشکی مشغول به خدمات رسانی بوده که عمده نیروها متخصص و بومی و ماندگار هستند‏‎.

نسخه مناسب چاپ