خط ارتباطی مردم با اطلاعات
از ضایعات برنج در شالیکوبی‌ها جلوگیری کنند
یکی از مشکلات شالیکاران، استاندارد و به روز نبودن کارخانه‌های شالیکوبی است که عمر برخی از آن‌‌ها به ۷۰ سال هم می‌رسد، از اینرو ضرورت دارد وزارتخانه‌های صنعت و جهاد کشاورزی شالیکوبی‌ها را درجه‌بندی کنند و مواردی مانند فضای باز و سرویس بهداشتی و حمام را در این درجه‌بندی در نظر بگیرند. مدرن و استانداردسازی شالیکوبی‌ها همچنین می‌تواند از ضایعات برنج بکاهد، وقتی شالی به انبار کارخانه‌های شالیکوبی منتقل می‌شود، قبل و بعد از تبدیل آن به برنج باید فاکتور برنج‌های تولیدی به شالیکاران داده شود و ضمن درجه‌بندی شالیکوبی‌ها، بهتر است محصول در بسته‌های ۵۰ کیلویی و با ذکر نوع برنج، نام کارخانه شالیکوبی و تاریخ تبدیل شالی به برنج، به بازارهای مصرف فرستاده شود که در این صورت به کاهش قیمت برنج و جلوگیری از سوء‌استفاده دلالان آن، کمک قابل توجهی خواهد شد.
ذبیح‌الله بناگر ـ آمل

مسئولان درباره احتمال شیوع دوباره کرونا هشدار بدهند
متاسفانه با عدم رعایت نکات بهداشتی و عدم استفاده از ماسک در معابر پرجمعیت مانند وسایل نقلیه عمومی، گویا دوباره باید شاهد شیوع ویروس منحوس کووید ۱۹ در کشور باشیم که ضرورت دارد دولت محترم و وزارت بهداشت و درمان برای پیشگیری از همه‌گیری کرونا اقدامات عاجلی را اجرا کنند و در صورت ضرورت، محدودیت‌هایی را به اجرا درآورند و همچنین رسانه‌های گروهی و بخصوص صداوسیما درباره احتمال شیوع دوباره کرونا با ادامه اوضاع فعلی به مردم هشدارهای لازم را بدهند.
شهروندی از تهران

اخراج یکباره کارگران افغانستانی پیامدهای منفی دارد
شاهد بودم که حداقل در محیط کار و زندگی‌ من ده‌ها کارگر افغانستانی را از محل‌های کار و فروشگاه‌ها اخراج کردند و وقتی دلیل آن را از کارفرمایان پرسیدم، گفتند که استخدام آنان به دلیل نداشتن گذرنامه و اجازه‌ کار از ۲?تا ۶ ماه زندانی دارد. مسئولانی که چنین تصمیمات عجولانه‌ای می‌گیرند، آیا فکر کرده‌اند این افرادی که از کشور خود رانده شده‌‌اند، با بی‌پولی و نداشتن درآمد چگونه می‌توانند زندگی کنند و بر اثر فشار معیشت، حتی درصدد ارتکاب اعمال خلاف برنیایند؟ آیا با این اخراج از کارها می‌توان مشکل دیرپای حضور مهاجران افغان در ایران را حل کرد؟
تلفن به خط ارتباطی

گرانی این ۴ قلم کالا روی قیمت سایر مایحتاج اثرگذاشته است
عرضه تخم‌مرغ، به بازار خیلی کم شده است و وقتی از مغازه‌دار دلیل آن را پرسیدم، گفت که باز هم می‌خواهند تخم‌مرغ را گران کنند! مگر قرار نبود فقط ۴ قلم کالای اعلام شده از سوی دولت گران شود و مابقی مایحتاج مردم افزایش قیمت نداشته باشد؟ متاسفانه گران شدن آن فقط ۴?قلم جنس موجب گران‌شدن بیرویه دیگر مایحتاج مردم شده است که باید از ادامه روند این گرانی‌ها جلوگیری شود.
بازنشسته کشوری

آیا مواد مخدر صنعتی هم برای تولید دارو کاربرد دارد؟
پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد، که پارسال حدود ۱۰۰۰ تن انواع مواد افیونی شامل تریاک و مواد مخدر صنعتی کشف شده و در این راه مقدس متاسفانه شماری از نیروهای ایثارگر و جان برکف نیروی انتظامی هم به شهادت رسیده‌اند. از آنجا که از تریاک‌های مکشوفه در صنایع دارویی کشور برای مداوای بعضی از بیماری‌ها استفاده می‌شود. این سوال را دارم که تکلیف مواد مخدر شیمیایی و صنعتی چه می‌شود و آیا این موارد هم قابلیت استفاده در تولید دارو را دارند و اگر به طور کلی معدوم می‌شوند، بهتر است در این مورد اطلاع‌رسانی کنند.
تلفن به خط ارتباطی

این کتاب را بخرید و از خواندن آن لذت ببرید!
از روزنامه اطلاعات به دلیل معرفی کتاب زندگی‌نامه سید نصرالدین تهرانی که توسط آقای امیر خیام‌خوش به زبان ساده و روان نوشته شده است و نکات جالبی دارد، تشکر و پیشنهاد می‌کنم که علاقه‌مندان به مطالعه این کتاب را از انتشارات سوره مهر تهیه کنند و از خواندن آن لذت ببرند!
خانم خواننده روزنامه اطلاعات

مسافران شرکت واحد به استفاده از ماسک ملزم شوند
ساعت ۱۰ صبح یازدهم تیرماه در چهارراه امیریه سوار اتوبوس مسیر میدان راه‌آهن ـ تجریش شدم که در آن ازدحام جمعیت، هیچیک از مسافران متاسفانه ماسک بر چهره نداشتند و با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت و درمان درباره احتمال شیوع دوباره کرونا، تعجب کردم که چرا شرکت واحد اتوبوسرانی برای الزام مسافران به استفاده از ماسک اقدامی نمی‌کند؟
مسافر شرکت واحد

پیشنهاد نامگذاری خیابان یا پارک به تنها مادر ژاپنی یک شهید
با ابراز تأسف از درگذشت خانم صبا بابایی (کونیکو یامامورا) تنها مادر ژاپنی یک شهید دوران دفاع مقدس، به شورای شهر تهران پیشنهاد می‌کنم خیابان یا پارکی در محل زندگی آن مرحومه به نام ایشان نامگذاری شود، زیرا این تنها کاری است که به پاس صبر و شکیبایی این مادر شهید برای او می‌توان انجام داد. شورای قبلی شهر تهران به درستی اسامی برخی از شخصیت‌های علمی و فرهنگی را بر خیابان‌ها و پارک‌ها گذاشت، اگرچه برخی از آنان جلای وطن کردند و زندگی در کنار بیگانگان را به گذران عمر و در کنار هموطنان خود ترجیح دادند!
بانوی هموطن

ایستگاه حضرت عبدالعظیم (ع) مترو کی افتتاح می‌شود؟
با این‌که عملیات ساخت ایستگاه حضرت عبدالعظیم (ع) شهرری در خط ۶ مترو پایان یافته، اما این ایستگاه هنوز افتتاح نشده است که از شرکت بهره‌برداری متروی تهران انتظار پاسخگویی در این مورد را داریم.
مسافر مترو

ابهام درباره سقف مصرف آب در تهران
درباره پیام خواننده محترم اطلاعات ابهام دارم که چگونه و از کجا ایشان سقف مجاز مصرف آب هر خانواده در تهران را فقط ۵ر۴ مترمکعب در ماه اعلام کرده و پرسیده‌اند که با این مقدار آب چگونه می‌‌توان علاوه بر مصارف خانگی، فضای سبز را هم آبیاری کرد؟
خواننده روزنامه اطلاعات

خط ارتباطی:
الگوی مصرف (و نه سقف مصرف) آب در تهران برای هر خانواده ۱۵۰ لیتر در شبانه‌روز یا ۴۵۰۰ لیتر در ماه تعیین شده که معادل ۵ر۴ مترمکعب در ماه است و شهروندان بیش از این می‌توانند آب مصرف کنند که البته به‌صورت پلکانی باید جریمه آن را بپردازند!

تشکر از واریز سود سهام به حساب سهامداران شرکت‌های بورسی
پرداخت سود سهام شرکت‌های بورسی از طریق سامانه «سجام» به حساب سهامداران از برنامه‌های جدید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بورس اوراق بهادار است، که جا دارد از این شرکت تشکر و قدردانی شود، زیرا در گذشته سهامداران برای آگاهی از میزان سود و دریافت آن باید به بانک‌های عامل مراجعه می‌کردند. امید است با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری شاهد رونق بازار بورس و برگشت سرمایه‌های سهامداران به این بازار باشیم.
قاسمی ـ سهامدار شرکت‌های بورسی

جلوگیری از پارک خودروها در دو طرف کوچه باغ‌های تجریش
صدور مجوز ساخت برج‌های سر به فلک کشیده در کوچه باغ‌های تجریش از سوی شهرداری منطقه ۱ طی سال‌ها باعث ازدحام جمعیت و افزایش پارک خودروها در دو طرف کوچه باغ ‌ها شده است که علاوه بر از میان بردن فضای سبز و زیبایی کوچه‌ باغ‌های این منطقه، رفت و آمد برای ساکنان محل را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است. از راهنمایی و رانندگی و شهرداری منطقه درخواست می‌شود که برای عدم پارک خودرو در این کوچه‌ها اقدام کنند.
حمید رهرو ـ ساکن منطقه تجریش

راهکاری برای کاهش مصرف برق در کشور
جمعیت پاکستان چند برابر ایران، اما مصرف برق آن‌ها یک سوم کشورمان است که در کنار سوء مدیریت‌ها، استفاده بیرویه از برق در منازل و اماکن دولتی و خصوصی برای تأمین امنیت شبانه آن‌ها به افزایش مصرف برق کمک می‌کند و به همین دلیل با افزایش ضریب ایمنی اماکن یاد شده و مقابله جدی و فراگیر با سرقت منازل شرکت‌ها و مؤسسه‌های دولتی و خصوصی، می‌توان مصرف برق را به نحو چشمگیری کاهش داد. از سوی دیگر برداشت‌های غیرمجاز و غیرقانونی از شبکه برق و بدون کارکرد کنتور، مصرف برق را بسیار بالا می‌برد که هزینه آن به صورت سرشکن از مشترکین برق دریافت می‌شود و در نهایت این‌که با افزایش ضریب امنیت منازل و اماکن عمومی می‌توان مصرف برق در کشور را کاهش داد.
شهروندی از استان مازندران

صدور کارت اقامت موقت برای مهاجران قانونی به ایران
با توجه به افزایش بیرویه حضور اتباع بیگانه به صورت قانونی و غیرقانونی در کشورمان، بهتر است حداقل در مورد صدور کارت اقامت موقت اتباع خارجی که به صورت قانونی وارد ایران شده‌اند، اقدامات لازم صورت گیرد تا بعد از زمان مشخص برای خروج آنان اقدام شود. پیشنهاد می‌شود که دولت و نمایندگان مجلس برای وضع قوانین جدید و سختگیرانه در مورد جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به کشورمان اقدام کنند.
تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ