دومین تیراندازی به فاصله یک روز در جشن استقلال آمریکا با ۳ کشته و ۷ زخمی
سرویس خارجی: تیراندازی حین برگزاری جشن‌‌های استقلال آمریکا در یکی از شهرهای ایالت «ایندیانا»، سه کشته و هفت زخمی برجا گذاشت و این درحالی است که کمتر از ۲۴ ساعت قبل از این حادثه، در تیراندازی مشابهی در شیکاگو شش تن کشته و ۳۱ تن هم زخمی شدند .
در تداوم سریال تیراندازی‌های خیابانی در آمریکا، شهر «گری» در ایالت ایندیانا شاهد تیراندازی و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان آمریکایی در جریان جشن‌های مرتبط با روز استقلال آمریکا بود. در تیراندازی در جشن خیابانی شهر « گری» سه نفر کشته و هفت نفر نیز زخمی شدند. پلیس این شهر از اعزام نیرو به محل حادثه بعد از این ماجرا خبر داد و اعلام کرد که مجروحان با خودروهای امدادی به بیمارستان انتقال یافتند. پلیس همچنین اعلام کرد که در پی یافتن مظنون یا مظنونان این حادثه مرگبار است. پلیس از اهالی منططقه خواست در صورت داشتن اطلاعات در این زمینه با دستگاه‌های امنیتی ارتباط برقرار کنند.
این در حالی است که منابع خبری یک روز قبل از این واقعه، از تیراندازی در شیکاگوی آمریکا و در مراسم رژه به مناسبت روز استقلال این کشور خبر دادند. در جریان این حادثه نیز شش تن کشته و ۳۱ نفر هم زخمی شدند. مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان، ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد. در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکــه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهد اما نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است. با توجه به آزاد بودن حمل سلاح در ایالات متحده آمریکا، روزانه خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور رخ می‌دهد و تعدادی نیز در این حوادث کشته می شوند اما لابی سلاح به قدری در این کشور قدرتمند است که کنگره تاکنون اقدام ملموسی برای محدود کردن حمل سلاح در ایالات متحده انجام نداده است.

نسخه مناسب چاپ