تاکید خطیبان نماز عید سعید قربان در سراسر کشور بر پرهیز از تفرقه
وحدت کلمه، راهبرد جهان اسلام در مقابله با توطئه‌های دشمنان است
 

سرویس شهرستان ها: خطیبان نماز عید سعید قربان در سراسر کشور «وحدت کلمه» را راهبرد جهان اسلام در مقابله با توطئه‌های دشمنان دانستند و تاکید کردند که هرچه همدلی، اخوت و برادری میان ملت‌های مسلمان افزایش یابد، زمینه رشد جوامع اسلامی فراهم می شود.

به گزارش خبرنگاران «اطلاعات» از سراسر کشور، نماز عید سعید قربان دیروز در شهرهای مختلف کشور برگزار شد و مردم همنوا با حاجیان در سرزمین وحی «لبیک؛ اللهم لک لبیک؛ لبیک لا شریک لک لبیک» سر دادند و فرا رسیدن عید عبودیت و بخشندگی را به یکدیگر تبریک گفتند.

خطیبان نماز عید سعید قربان هم با همین رویکرد در سخنرانی های خود با برشمردن ویژگی های یک بنده صالح و انسان کامل از منظر آیات قرآن کریم و روایت ائمه معصومین(ع) نمازگزاران را به تقوی الهی و رهایی از زنجیرهای نفس و امیال دنیوی فراخواندند.

آیت الله سیداحمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در خطبه های نماز عید قربان که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: ولایتمداری در سایه پذیرفتن حکومت و ولایت حضرت امام زمان(عج) حاصل می‌شود و لازمه پذیرش این‌ ولایت، پذیرش حجت امام زمان و ولی‌فقیه است.

وی با تاکید بر زنده نگه داشته سنت های اسلامی در اعیاد بزرگ نظیر قربان و غدیر و احیای آنها اظهار داشت: زنده نگه داشتن این شعائر ولایت و عشق به اهل بیت(ع) را زنده می‌کند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان هم در جمع نمازگزاران عید سعید قربان در مسجد النبی (ص) قزوین گفت: توجه به نیازمندان و محرومان و رسیدگی به وضع آنها در شرایط کنونی نباید از سوی جامعه و مسئولان فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر توجه جامعه به جهاد تبیین گفت: دشمن تلاش دارد تا امنیت روانی ما را به مخاطره بیاندازد و ما را نسبت به دین اسلام و انقلاب و امام و شهدا بدبین و سست کند که باید در این باره هوشیار باشیم که با جهاد تبیین می توان جلوی این توطئه های دشمن را گرفت.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه بروجرد هم در مسجد امام (ره) گفت: قرآن نسخه نجات بخش برای رستگاری انسان است و اگر به دستورات قرآن عمل کنیم، سعادتمند خواهیم شد. اگر می خواهیم عبادات ما مقبول درگاه خداوند باشد باید اعمال خود را خالص کنیم، انسان باید از گناه دوری کند.

وی تاکید کرد: بازاریان در اوضاع اقتصادی و نابسامانی بازار رعایت حال مردم را داشته باشند و قیمت ها را هر روز تغییر ندهند.

حفظ وحدت و انسجام از واجبات است

آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید ضرورت اتحاد جامعه اسلامی گفت: حفظ وحدت و انسجام جامعه از واجبات است و همه مسلمانان و اقشار مختلف مردم باید در حفظ وحدت جامعه اسلامی بکوشند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه نتایج این وحدت و انسجام را در برپایی دعای عرفه مشاهده کردیم افزود: دعای عرفه در اقصی نقاط کشور به‌ویژه با حضور نسل جوان برگزار شد.

آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان هم گفت: حج یک عبادت جامع و رزمایش بزرگ عبادی – معنوی و سیاسی – اجتماعی مسلمانان است.

وی اظهار داشت: یکی از راه‌های تحصیل تقوا قطع وابستگی و دلدادگی به دنیاست که باید همواره مورد توجه باشد.از فرصت و ظرفیت حج باید بیشترین استفاده را برای تقویت معنویت در جامعه اسلامی کرد که متاسفانه کمتر به این مساله مهم کمتر پرداخته می شود.

حجت‌الاسلام مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول هم در مصلای امام علی (ع) این شهر با بیان این که عید قربان عید بازگشت همه چیز به سمت خداوند متعال است، اظهار داشت: سر منشاء تمام کمالات رسیدن به اطاعت و بندگی خداست. وی عید غدیر را مکمل و نتیجه عید قربان دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین نکات عبادت خدا رسیدن به ولایت است؛ نمی‌شود کسی خدا را بشناسد اما ولی فقیه را نشناسد.

حجت‌الاسلام بیگدلی با گرامیداشت دهه ولایت گفت: ولایتمداری و مودت اهل بیت(ع) را باید به خوبی نشان دهیم چرا که کوفیان در دل نسبت به اهل بیت(ع) محبت داشتند ولی شمشیرهایشان علیه آن ها بود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی هم در مصلای بیت المقدس اراک گفت: وحدت کلمه راهبرد جهان اسلام در مقابل با توطئه‌های دشمنان است؛ اکنون با توجه به شرایط دنیای اسلام، هرچه همدلی، اخوت و برادری میان ملت‌های مسلمان بیشتر شود زمینه های بالندگی، رشد مشترک فکری و اعتقادی در جوامع اسلامی فراهم می شود.

وی تاکید کرد: قرآن و سنت نبوی (ص) از سرمایه‌های اصلی مسلمانان و اساس تمدن اسلامی است و همه باید از این سرمایه ها به بهترین وجه استفاده و وحدت را حفظ کنند و این مهم با تمسک به حبل الله محقق می شود‏.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: دنیای اسلام باید مقابل ظلم و ستم دشمنان به ویژه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی با قدرت از جبهه مقاومت، حزب الله و نیروهای مسلح حمایت کند.

همچنین آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به جنگ روانی با رواج شایعات و شبهات علیه کشور، نظام و مسئولان متوسل شده‌اند که مردم باید بیدار و نسبت به هجمه عظیم آنها بی‌اعتنا باشند.

وی افزود: دشمنان طی ۴۳سال گذشته برای شکست نظام از جنگ‌های متعدد استفاده کرده اند و ‌اکنون با جنگ روانی و تبلیغاتی به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند؛ در جنگ روانی دشمنان داخلی و خارجی می‌خواهند با پخش شایعات، شبهات و دروغ‌پراکنی تمامی فعالیت‌ها و خدمات گسترده نظام را زیر سئوال ببرند و میان مردم جو ناامنی ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد محمودی امام جمعه موقت اصفهان هم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره حج تاکید کرد: در مراسم حج باید دشمن را بخوبی شناخت و به دیگران شناساند.

وی با اشاره به جبهه مقاومت در جهان اظهار داشت: مقاومت، رژیم صهیونیستی و مستکبران را به زانو در آورده است و آنان در فلسطین، سوریه و لبنان سرگردان شده اند. همچنین حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در کردستان در حسینیه سنندج گفت: امید، وحدت و آرامش را به یکدیگر القا کنیم و در جامعه گسترش دهیم تا جامعه و اطرافیان به آینده دلبستگی بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به این که سفر اخیر رئیس جمهوری به کردستان خیر و برکت زیادی برای استان داشت گفت: رئیس جمهوری از ابتدای سفر به استان، بیکاری و اشتغال را به عنوان یک دغدغه مطرح و پیگیری

کرد.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان هم گفت: عبادت و بندگی خداوند، از پایه‌های اسلام به شمار می‌رود اما این دین فقط بندگی خداوند نیست و مبارزه با ظلم و طاغوت‌ هم جزو اصول جدایی‌ناپذیر آن

است.وی به برگزاری مراسم برائت از مشرکین به عنوان جزئی از حج اشاره و تاکید کرد: از این ظرفیت حج باید مساله هدایت جهانی مطرح شود و مبارزه با مستکبران و طاغوتیان که برای منافع خود دنیا را به خاک و خون می‌کشند در دستور کار

قرار گیرد.

نسخه مناسب چاپ