اخبار کوتاه
شهردار رشت برکنار شد

سرویس شهرستان ها: جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت با موضوع بررسی طرح استیضاح سیدامیرحسین علوی شهردار رشت بدون حضور وی با ١١ عضو شورا برگزار شد که در نهایت پس از رای گیری ،وی برکنار شد.

رئیس شورای اسلامی رشت در این جلسه گفت: بر اساس دعوتنامه، شهردار رشت باید در ساعت مقرر برای پاسخگویی به سئوالات اعضای شورا ، در جلسه استیضاح حضور می یافت که حاضر نشد.

محمد حسین واثق کارگرنیا اظهار داشت: از دفتر شهردار رشت تماس گرفتند که علوی در جلسه استیضاح حضور نمی یابد.وی افزود: طبق قانون شهردار یا باید شخصا در جلسه استیضاح برای پاسخگویی و دفاع از خود حضور یابد یا این که مکتوب پاسخ ها را ارسال کند که این کار مکتوب انجام شده است.در ادامه پس از قرائت پاسخ های شهردار رشت توسط علیرضا تاج شهرستانی منشی شورای اسلامی رشت، رای گیری انجام شد که در نهایت شهردار رشت با ۸ رای برکنار و مجتبی خدمت بین دانا از کارکنان شهرداری با ٩ رای سرپرست شهرداری رشت شد.

افزایش ۵ر۲ برابری شمار بیماران کرونایی بستری در خراسان رضوی

سرویس شهرستان ها: رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شمار بیماران کرونایی بستری و یا مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی استان خراسان رضوی طی ۱۰روز گذشته ، ۲.۵برابری افزایش یافته است.

دکتر محمد پهلوان کاشی افزود: ‌اکنون ۲۰۴بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری هستند که از این تعداد ۱۷۲نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. وی شمار بیماران کرونایی بدحال بستری در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان را ۳۵نفر اعلام کرد و ادامه داد: شمار بیماران سرپایی مراجعه کننده به بیمارستان ها و مراکز جامع سلامت منتخب هم افزایشی است.پهلوان از مردم خواست با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و واکسیناسیون، مدافعان سلامت را در کنترل همه‌گیری کرونا یاری کنند.

خرید تضمینی گندم از کشاورزان سیستان و بلوچستان ۶۴ درصد ‎افزایش یافت

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سیستان و بلوچستان از افزایش ۶۴ درصدی خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان نسبت به پارسال در استان خبر داد‎.‎غلامعلی گنجعلی گفت: با خرید بیش از ۳۳ هزار تن گندم به وسیله مراکز خرید دولتی و غیر دولتی در استان، میزان خرید آن نسبت به سال زراعی گذشته ۶۴ درصد افزایش یافته است‏‎.‎گنجعلی اظهار داشت: افزایش چشمگیر نرخ خرید تضمینی گندم در ابتدای سال‌جاری با پوشش هزینه‌های کشاورزان به وسیله دولت یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت سیزدهم است که در مسیر خودکفایی تولید گندم به حساب می‌آید، زیرا کاشت گندم را با ویژگی اقتصادی همراه می‌کند‏‎. ‎وی با بیان این که قیمت خرید تضمینی گندم امسال نسبت به پارسال افزایش بسیار خوبی داشته است، اظهارداشت: گندم تولیدی کشاورزان سیستان و بلوچستانی با ۴ درصد افت مفید و ۱ درصد غیر مفید هر کیلو گندم به قیمت۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۰۰۰ تومان هم به عنوان پاداش به کشاورزان بابت تحویل هر کیلو گندم به دولت یعنی مجموعا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب کشاورز پرداخت شده است‏‎.

خوشه زیلوی استان یزد برتر شد‏

یزد-خبرنگار اطلاعات: سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با اشاره به کسب عنوان برتر کشوری «خوشه زیلو» گفت: همزمان با روز گرامیداشت صنعت ومعدن را شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد به دلیل اجرای طرح توسعه خوشه زیلو به عنوان خوشه برتر کشور، طی مراسمی قدردانی شد.‏

محمد دهقان افزود: در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد و تیم توسعه خوشه زیلو به پاس کسب عنوان «برترین طرح توسعه خوشه‌های کسب و کار کشور»، با اهدای لوح و تندیس، قدردانی کرد‏‎.

نسخه مناسب چاپ