نرخ خرید و فروش ارز صرافی‌ها به زودی در بازار متشکل ارزی منتشر خواهد شد
نرخ خرید و فروش ارز کارگزاران و صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی به زودی در سایت رسمی این بازار به نشانی www.ice.ir منتشر می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مشاهده اطلاعات این صرافی‌ها و کارگزاران، براساس محل فعالیت و نرخ‌های خرید و فروش اعلامی، کارگزار مورد نظر خود را انتخاب و ارز خرید و فروش کنند.
به گزارش ایرنا، هادی نژاد مدیر عملیات بازار متشکل ارزی ایران ضمن اعلام این مطلب اظهارداشت: با این اقدام مهم که هماهنگی‌های لازم برای انتشار آن انجام شده است، قیمت ارز در صرافی‌های مختلف بصورت شفاف و مقایسه‌ای در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت بازار متشکل ارزی نرخ‌ها را مشاهده کنند.
وی در خصوص اینکه این نرخ‌ها در یک محدوده مشخصی هستند، گفت: نرخ ارز از قواعد کسب و کاری در بازار متشکل ارزی تحت نظارت بانک مرکزی تبعیت می‌کند که هموطنان هم نرخ‌ها را مقایسه و هم بتوانند بهترین نرخ‌ها را برای خرید و فروش انتخاب کنند و به آن صرافی یا کارگزار مورد نظر مراجعه کنند و ارز مورد نیاز خود را خریداری کنند.
مدیر عملیات بازار متشکل ارزی ایران با اشاره به اینکه مقدمات فنی این کار آماده شده است و در حال نهایی کردن آن هستیم، در خصوص صرافی‌هایی که عضو بازار متشکل ارزی نیستند، افزود: تمامی صرافی‌هایی که دارای مجوز از بانک مرکزی هستند، بر اساس مقررات بانک مرکزی ملزم هستند نرخ‌ها را در قالب تابلو صرافی اعلام کنند؛ این امکان برای صرافی‌ها وجود دارد تا نرخ‌های خود را در سایت بازار متشکل ارزی ایران قرار دهند و ‌این اقدام برای کارگزاران عضو بازار متشکل و سایر صرافی‌ها به یک شکل خواهد بود.
وی در خصوص اینکه به چه صورت این ارزها را می‌توان خرید و فروش کرد، خاطرنشان کرد:کارگزاری‌ها می‌توانند ارز حاصل از صادرات را خریداری و در بازار متشکل عرضه کنند. البته ارزها هم به صورت مسافرتی و هم به صورت سایر سرفصل‌هایی که مصوب بانک مرکزی هست، امکان فروش آن وجود دارد و مردم می‌توانند با نرخ‌های مشخصی تمام نیازهای مصرفی خود را در قالب این ارزها خریداری کنند.

نسخه مناسب چاپ