اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی برکنار شد
علی دایی سرمربیگری تیم ملی را نپذیرفت
 

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران پیشنهاد نشستن دوباره روی نیمکت این تیم را در جام جهانی ۲۰۲۲ نپذیرفت تا مسئولان فدراسیون بررسی‌هایشان برای انتخاب گزینه دیگر را ادامه دهند.
به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران با وجود صعود زودهنگام به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با هدایت دراگان اسکوچیچ روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارد.
بازیکنان تیم ملی ایران در دو طیف مخالف همدیگر، در رد و تمجید توانایی‌های فنی اسکوچیچ اظهار نظر علنی کردند تا در اوضاع آشفته مدیریتی فدراسیون فوتبال بیشترین آسیب به تیمی که همه به آن امید داشتند را وارد کند.
تقابل بازیکنان مطرح تیم ملی ایران همچون سردار آزمون و علیرضا بیرانوند در حمایت از اسکوچیچ با واکنش تند با تجربه‌هایی همچون احسان حاج‌صفی، کریم انصاریفرد و مهدی طارمی روبرو شد تا همه به این یقین برسند که اسکوچیچ نه تنها نتوانست مرد اول رختکن تیم ملی ایران باشد بلکه ادامه حضورش به هیچ وجه به سود این تیم نیست.
روزهای بدون رئیس در فدراسیون فوتبال باعث شد تا میرشاد ماجدی در جایگاه سرپرست و حسن کامرانی فر به عنوان دبیر کل فدراسیون شدیدترین انتقادات و درخواست‌ها را برای برکناری اسکوچیچ تحمل کنند.
آنها در ابتدا مخالف این موضوع بودند اما حاشیه‌های فراوان به وجود آمده سبب شد تا ماجدی به همراه اعضای هیأت رئیسه هم نسبت به کنار گذاشتن دراگان اسکوچیچ اتفاق نظر داشته باشند.
فدراسیون فوتبال با وجود درخواست تعدادی از بازیکنان تیم ملی، بدنه وزارت ورزش و تنی چند از نمایندگان مجلس مبنی بر بازگرداندن کارلوس کی روش نسبت به حضور او مخالفت کرد تا سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ شانس اندکی برای تجربه دوباره این رقابت‌ها در ۲۰۲۲ داشته باشد.
نتایج تیم ملی والیبال ایران با بهروز عطایی سرمربی ایرانی این تیم باعث شد تا فدراسیون فوتبال پیشنهاد حضور فردی ایرانی که توانایی جمع کردن وضعیت آشفته تیم ملی ایران را دارد، بررسی و روی آن مانور دهد.
میرشاد ماجدی پس از مشورت با برخی اعضای هیأت رئیسه و نشستی که حسن کامرانی فر هم در آن حضور داشت چند گزینه داخلی را برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران انتخاب کرد.
علی دایی، جواد نکونام و امیر قلعه‌نویی جدی‌ترین گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ هستند که در بین آنها نیز علی دایی مهم‌ترین و اصلح‌ترین گزینه مشخص شد.
با این حال سرمربی پیشین تیم ملی ایران که چند سالی است به تمام پیشنهادات داخلی و خارجی خود پاسخ منفی می‌دهد با پیشنهاد فدراسیون فوتبال روبرو شد اما پاسخ تکراری «نه» را به آنها داد. یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال این پاسخ «نه» را تأیید کرد.
دایی به هیچ وجه حاضر نشده است در شرایط فعلی جانشین اسکوچیچ شود و از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته است این موضوع را تمام شده دانسته و به حضور او روی نیمکت تیم ملی فکر هم نکنند.
بنابراین حضور علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر منتفی است و فدراسیون فوتبال باید سراغ گزینه‌های داخلی دیگر خود برود.
استقبال مدیرعامل باشگاه فولاد از حضور نکونام در تیم ملی
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در واکنش به احتمال حضور سرمربی فولاد در تیم ملی، گفت: اگر تصمیم بر انتخاب نکونام باشد و در صورت موافقت خود او، اولویت با تیم ملی است.
مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان درباره بحث حضور جواد نکونام در تیم ملی ایران تاکید کرد: تا الان چیزی به ما نگفته‌اند. جواد نکونام هم از این موضوع بی اطلاع است.
او در پاسخ به اینکه آیا حاضر است نکونام را در اختیار تیم ملی ایران قرار دهد؟ تاکید کرد: بحث موافقت من نیست. همه جامعه فوتبال بسیج شده‌اند تا به تیم ملی کمک کنند. زمانی که بحث تیم ملی باشد باید همه کمک کنند. اگر تصمیم بر انتخاب نکونام باشد و خودش هم موافق باشد، قطعاً تیم ملی در اولویت است. همه باشگاه‌ها جمع شده‌ایم که یک تیم ملی قوی داشته باشیم.
گرشاسبی درباره احتمال حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تا این لحظه تصمیمی نگرفته‌ام. الان هم برای انجام کارهای حقوقی به فدراسیون آمده‌ام.
مدیرعامل باشگاه فولاد در پایان درباره حضور وریا غفوری در لیست خرید فولاد یادآور شد: اسمش در لیست سرمربی است اما هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم.

نسخه مناسب چاپ