انتشار صورت‌های مالی ۳ ماهه بورس
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در نامه‌ای به اعضا هیأت مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی، بر لزوم تسریع در انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای سه ماهه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محسن انصاری‌مهیاری با اشاره به اتمام مهلت انتشار صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ که مطابق با بند (۳) ماده (۷) دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات حداکثر ۳۰ روز پس از پایان مقطع میان‌دوره‌ای است، اظهار داشت: با هدف بهبود فرایندهای اطلاع‌رسانی و همچنین جلوگیری از درز اطلاعات نهانی، اعضای هیات مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی نسبت به انتشار این اطلاعات هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات شرکت‌ها به‌محض تهیه باید بلافاصله افشا و منتشر شود، تصریح‌کرد: زمان‌بندی اعلام شده در دستورالعمل افشا، حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره‌ای طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار است.

انصاری‌مهیاری اضافه ‌کرد: بدیهی است چنانچه اطلاعات شرکت‌ها بلافاصله پس از تهیه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده افشا و منتشر نشوند، از مصادیق اطلاعات نهانی به‌شمار خواهند رفت.

مدیر ارشد سازمان بورس خاطرنشان‌کرد: ارائه به‌موقع اطلاعات و صورت‌های مالی شرکت‌ها مطابق با زمان‌بندی تعیین شده در دستورالعمل افشای اطلاعات، یکی از معیارهای اصلی در محاسبات امتیازات رتبه‌بندی ناشران محسوب می‌شود.

نسخه مناسب چاپ