الزام کارگزاری ها به ثبت اطلاعات
بورس کالا در نامه‌ای به شرکت‌های کارگزاری از لزوم ثبت اطلاعات مشتریان در سامانه جدید مشتریان خبر داد.

به گزارش پایگاه کالاخبر، محمدرضا بهنام زاد، مدیر پذیرش بورس کالای ایران در ابلاغیه ای اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده جهت قطع اتصال سامانه های عملیاتی از سامانه قدیم مشتریان (برای مشتریان داخلی)، مشتریانی که تاکنون فرآیند سامانه جدید مشتریان را طی نکرده اند باید نسبت به گذراندن فرآیند مذکور تا تاریخ ۳۰ مهر امسال اقدام کنند.

در این نامه اضافه شده است: مشتریان حقیقی در بازارهای فیزیکی و مشتقه می توانند درخواست خود را از بستر الکترونیک و با شرایط اعلام شده قبلی در نامه مورخ ۱۸ اردیبهشت امسال ارسال کنند.

خبر دیگر اینکه در پی برگزاری مجمع عادی سالیانه و فوق العاده سهامداران شرکت بورس انرژی ایران، علاوه بر تصویب صورت‌های مالی، هفت عضو حقوقی جدید هیأت مدیره این رکن بازار سرمایه برای مدت دو سال انتخاب شدند.

در انتخابات اعضای جدید هیأت مدیره بورس انرژی، به ترتیب شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، سرمایه گذاری نفت تأمین، توسعه مالی مهر آیندگان، گروه مالی ملت ، کانون کارگزاران بورس، سرمایه گذاری اهداف و کانون نهادهای سرمایه گذاری به مدت دو سال مدیریت این شرکت را برعهده خواهند گرفت.

به این ترتیب با انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره بورس انرژی ایران، شرکت سرمایه گذاری صنایع برق و آب صبا با نمایندگی علیرضا خجسته وهاب زاده و همچنین گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با نمایندگی حسین شهریاری مرغچوئیه از این ترکیب خداحافظی کرده‌اند.

طبق ماده ۱۱۰ لایحه اصلاحی قانون تجارت اعضای حقوقی عضو هیأت مدیره می‌بایست یک نفر را به عنوان نماینده خود جهت حضور در هیأت مدیره معرفی کنند. شخص یا اشخاص حقوقی عضو هیأت مدیره می‌توانند نمایندگان خود در هیأت مدیره را هر زمان که بخواهند عزل کنند به شرط آنکه در هر زمان جانشین او را مکتوباً معرفی نمایند و اگر شخص حقوقی نماینده خود را عزل کند و نماینده‌ای را مکتوباً و همزمان با عزل نماینده قبلی به عنوان جانشین او معرفی نکند حتی در فرض حضور در جلسه هیأت مدیره، غایب محسوب خواهد شد.

انتظار می‌رود پس از تشکیل نخستین جلسه هیأت مدیره جدید شرکت بورس انرژی ایران و تعیین نمایندگان اعضای حقوقی در این ترکیب، مطابق با قانون بازار سرمایه و مقررات سازمان بورس، نسبت به معرفی مدیرعامل جدید این شرکت بر اساس تأیید صلاحیت‌های حرفه‌ای سازمان بورس یا ادامه همکاری با مدیران قبلی تصمیم گیری شود.

نسخه مناسب چاپ