وزیر ارشاد: فضای باز رسانه‌ای‌ از فسادهای بزرگ جلوگیری می‌کند
 

سرویس شهرستانها ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر با تقویت حوزه رسانه فضا برای اصحاب رسانه باز شود و خبرنگاران اجازه افشای یافته‌های خود را داشته باشند، جامعه ما شاهد بروز و ظهور فسادهایی مانند فساد سه هزار میلیارد تومانی نمی‌شود.

علی جنتی در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در سالن همایش‌های مرکز بین‌المللی رشد قشم افزود: هر اندازه حوزه رسانه در کشور تقویت شود به همان اندازه امور سالم و شفاف‌سازی می‌شود.

وی با اشاره به این که خبرنگاران بواسطه ماهیت کار خود با عمق مسائل و مشکلات جامعه درگیر هستند، تصریح کرد: هم مردم و هم مسئولان باید قدردان زحمات خبرنگاران باشند، زیرا اطلاع‌رسانی آنها از این مسائل و مشکلات می‌تواند ضعف‌ها و کاستی‌های مدیریت‌ها را برملا کند و سبب ارتقاء، توسعه و تکامل امور جامعه شود.

به گفته‌ی وی اصحاب رسانه زبان گویای ملت‌ها هستند که می‌توانند زخم‌های جامعه را در بخش‌های مختلف شناسایی کرده و با معرفی آنها راه مداوا نیز ارائه کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه در کشور ما طبق قانون اساسی و قانون مطبوعات، اصحاب رسانه در بیان مسائل در چارچوب قانون آزاد هستند و آنها می‌توانند مسائل و مشکلات جامعه را مطرح و برای آنها راه‌حل ارائه کنند.

بر اساس این گزارش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توسعه رسانه در منطقه آزاد قشم تاکید کرد و با اشاره به امکانات و امتیازات ویژه این منطقه بخصوص معافیت‌های گمرکی و مالیاتی، خواستار ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این توسعه از جمله تاسیس چاپخانه مجهز و تأسیسات جانبی آن در جزیره قشم شد.

اهداء لوح تقدیر و هدایا به خبرنگاران جزیره قشم توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم و تنی چند از مدیران این سازمان از دیگر بخش‌های آیین بزرگداشت روز خبرنگار در شامگاه جمعه در منطقه آزاد قشم بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه شب به قشم سفرکرد و در مدت اقامت خود ضمن شرکت در آیین اختتام پنجمین دوره نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم با مسئولان این جزیره در خلیج‌فارس دیدار و گفتگو کرد.

برگزاری جشنواره‌های قرآنی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت و توانمندی جزیره قشم در حوزه فعالیت‌های قرآنی، برخی از جشنواره‌های قرآنی در سطح ملی و بین المللی در این جزیره برگزار می‌‌شود.

علی جنتی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر جزیره قشم افزود: معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در این جزیره و بررسی امکانات مرتبط،‌ تعداد و عنوان‌های این جشنواره‌ها را مشخص خواهد کرد.

نسخه مناسب چاپ