اخبار حوادث
 

‏‏ مخفیگاه این بدل انداز را اطلاع دهید ‏

سرویس حوادث: مردی که با لهجه خاص (صاحب تصویر) با همدستی یک نفر دیگر با روش بدل‌اندازی، ساعت تقلبی را به مبلغ ۱۰ میلیون تومان فروخته‌اند تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و پلیس از کسانی که اطلاعی از مخفیگاه صاحب عکس دارند خواست موضوع را به پلیس گزارش کنند.

این مرد یک ساعت قلابی رابجای ساعت اصلی به قیمت ۱۰ میلیون تومان به شخصی فروخته و پس از دریافت کامل وجه متواری شده بود.

‏ کارآگاهان با شناسایی پرونده‌های دیگری که شکات آن دقیقاً به همین شیوه و همگی پس از خروج از شعبه‌های بانکی در مناطق مختلف مورد بدل‌اندازی قرار گرفته بودند توانستند تصویر فردی را که به گفته مالباختگان، با تغییر لهجه سعی داشته تا خود را از اتباع کشور اروپایی معرفی و بدین شیوه و شگرد زمینه اولیه برای بدل‌اندازی را فراهم کند را از طریق دوربین مداربسته شناسایی کنند.

سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: به منظور شناسایی و دستگیری متهمان پرونده دستور انتشار تصویر به دست آمده یکی از متهمان پرونده که به شیوه «زاغ زنی» اقدام به شناسایی مالباختگان در شعبه‌های مختلف بانکی داشته، از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی متهم شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، مخفیگاه یا محل‌های تردد این شخص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۱۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند. ‏

تاکسی، ۲ زن دستفروش را کشت

سرویس حوادث: برخورد یک دستگاه تاکسی پژو در جنوب به شمال خیابان ۱۷ شهریور با دو زن دستفروش، سبب مرگ آنها شد.

مقتولان که یکی شصت ساله و دیگری شصت و پنج ساله بودند، در کنار معبر دستفروشی ‌می‌کردند.

فوت ۵ نفر در تهران به علت غرق‌شدگی

سرویس حوادث: پرونده فوت پنج نفر در سه ماه نخست امسال به علت غرق‌شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، دکتر نازپرور مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در این‌باره افزود: در مدت مشابه سال ۹۲ هم همین تعداد پرونده در ارتباط با فوت ناشی از غرق‌شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده بود.

سانحه رانندگی برای ۲ خودرو و قطار در اراک ۴ کشته داشت

اراک: وقوع تصادف مرگبار رانندگی برای دو دستگاه خودرو سواری و قطار در کمربند شمالی اراک چهار کشته و شش مصدوم برجا گذاشت.

دکتر قنبر فراهانی رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی در این باره گفت: در این حادثه خودروهای سواری ال ۹۰ و پژو ۴۰۵ روی پل برق باختر در کمربند شمالی اراک با هم برخورد کردند و با پرتاب خودرو پژو از روی پل خط‌ راه‌آهن،‌ تصادف دوم با قطار در حال حرکت رخ داد.

قصور مسئولان ترافیکی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی گفت: با وجود اعلام کمربندی شمالی اراک به عنوان یک نقطه حادثه‌خیز، کوتاهی مسئولان و سازمان‌های دخیل نیمی از علت بروز این سانحه تلخ است.

سرهنگ ابوالفضل امیدی در جریان بازدید مسئولان انتظامی از صحنه حادثه افزود: با وجود اعلام این نقطه به عنوان یک نقطه حادثه خیز، کوتاهی مسئولان و سازمان‌های ترافیکی مشهود است.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت سانحه بلافاصله تیمی، پنج نفره از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی صحنه را به دقت مورد بررسی قرار دادند که در علت سانحه تغییر مسیر ناگهانی از جانب خودرو پژو ۴۰۵ نسبت به خودرو ال۹۰ به میزان ۵۰ درصد و به میزان ۵۰درصد رعایت نکردن نظامات دولتی از جانب شهرداری به علت نصب نکردن گاردریل و حفاظ ایمن در کناره پل بوده است.

‏ زن جوان، طعمه همسرش برای زورگیری بود

سرویس حوادث: مردی که با طعمه قرار دادن همسرش از راننده مسافربری زورگیری کرده بود، در جریان ردیابی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران به همراه همدستش شناسایی و دستگیر شدند.‏

فردی ۲۴ خرداد امسال درشکایتی در مراجع قضایی و پلیس اعلام کرد: هنگام مسافربری با زن جوانی آشنا شدم که مدعی بود از همسرش متارکه کرده و خودش به تنهایی سرپرستی فرزندش را برعهده دارد. برای کمک به او زمینه دریافت مبلغی وام را برای او فراهم کردم، اما هنگامی که قرار بود مدارک شناسایی را به در منزل بیاورد، دو نفر آقا به همراه این زن جوان وارد خانه شدند و با تهدید چاقو مرا به داخل یکی از اتاقها بردند. آنها مرا در داخل اتاق خواب حبس کرده و پس از سرقت وجوه نقد و دیگر اموال باارزش داخل خانه، به سرعت از خانه خارج شدند، اما زمانی‌که سارقان قصد سوار شدن به اتومبیل خود را داشتند، از طریق پنجره مشرف به داخل کوچه توانستم شماره پلاک خودرو آنها را یادداشت کنم.‏به گفته سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران با توجه به اطلاعات به دست‌آمده آخرین مالک خودرو به نام امیر را شناسایی و او را در منطقه تهرانسر دستگیر کردند.‏

متهم در بازجویی گفت: به همراه یکی از دوستانم به نام رضا تصمیم گرفتیم برای تأمین هزینه‌های خود و به ویژه هزینه خرید موادمخدر، شروع به زورگیری کنم و برای این‌کار تصمیم گرفتیم تا همسر رضا به نام زهرا را به عنوان طعمه در مسیر افراد قرار دهیم.‏

وی افزود: با شناسایی رضا و زهرا به عنوان دیگر اعضای گروه زورگیری، آنها هم دستگیر شدند و با توجه به اعتراف صریح متهمان به زورگیری و احتمال ارتکاب سرقت‌های زورگیری به شیوه‌های مختلف در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند. به همین خاطر از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.‏

پرندگان مانع رسیدن هواپیما به تبریز شدند

سرویس خبر:‌ پرواز تهران ـ تبریز شرکت هواپیمایی «آتا» با شماره پرواز ۵۲۰۲ دیروز به علت برخورد با پرندگان و بروز نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.‏

مرگ ۲ بازیکن تیم ورزشی پکیج یزد در سانحه رانندگی

یزد: سرپرست تیم فوتسال پکیج ایساتیس یزد گفت: حادثه رانندگی در محور تفت به یزد دو بازیکن این تیم را به کام مرگ فرستاد.

ابوالقاسم میرزایی افزود: سه‌بازیکن این تیم بعداز بازی فوتسال در صادق‌آباد در نزدیکی چشمه‌ تامهر در محور اصلی دچار واژگونی خودرو پژو ۲۰۶ شدند.وی اضافه کرد: در این حادثه دوبازیکن پکیج یزد به نام‌های امید کمالی علی‌آباد و رضا فراشائیان به علت شدت جراحات جان باختند.

سرپرست تیم پکیج‌یزد اظهار داشت: مسعود شعبانی نیز مصدوم که به بیمارستان فرخی یزد منتقل شد و حالش رضایتبخش است.

افزایش مرگ با قرص برنج در بهار امسال

سرویس حوادث: ۱۹۱ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در سه ماهه نخست امسال جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که شمار متوفیان قرص برنج ۱۶۹ نفر بود، ۱۳ درصد بیشتر شده است.‏‏ به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، از مجموع تعداد افراد فوت شده در اثر مسمومیت با قرص برنج، ۷۹ نفر زن و ۱۱۲ نفر مرد بودند.‏

مرگ ۲ معدنکار در معدن کیاسر مازندران

ساری ـ‌ فرهاد مصدری رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران دیروز از مرگ دو معدنکار براثر گازگرفتگی در معدن «کیاسر» شهرستان ساری خبر داد.

کشف یک تن تریاک توسط سگ‌های موادیاب

سرویس خبر: فرمانده انتظامی شهرستان «خمیر» استان هرمزگان از کشف، ۹۸۷ کیلوگرم مواد افیونی توسط سگ‌های موادیاب خبر داد.

سرهنگ غلامرضا حسنوند گفت: مأموران انتظامی پاسگاه کنجی هنگام گشت در سطح حوزه استحفاظی و کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و با کمک سگ‌های موادیاب از خودرو مذکور ۹۸۷ کیلو و ۱۸ گرم تریاک کشف و راننده و سرنشین آن نیز دستگیر شدند.

آتش سوزی در پارک ملی لار

سرویس حوادث: معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند از آتش‌سوزی در پارک ملی لار خبر داد

اکبر مردانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظهر دیروز از حریق پارک ملی لار با خبر شدیم که در این راستا برای کنترل و مهار آتش‌سوزی نسبت به اعزام نیروهای امدادی اقدام شدوی با بیان این که نیروهای اعزام شده مربوط به حفاظت محیط زیست، آتش‌نشانی و هلال احمر شهرستان دماوند می‌باشند؛ افزود: برای کنترل این حادثه هلال احمر دماوند، آتش‌نشانی شهرداری‌های دماوند، رودهن، آبسرد، کیلان و آبعلی و همچنین نیروهای مردمی که بالغ بر ۱۵۰ نفر هستند به همراه ۱۵ خودرو امدادی برای اطفای حریق به پارک ملی لار اعزام شدند.وی عامل اصلی این حادثه را نامعلوم اعلام کرد و افزود: احتمال می‌رود با توجه به شرایط تفریحی این منطقه، سهل‌‌انگاری و عدم توجه مسافران موجب آتش‌سوزی در این منطقه شده است.

توفان در ژاپن،‌ پرواز ۴۶۰ هواپیما را لغو کرد

ژاپن: توفان در ژاپن پروازها را زمینگیر کرد و خساراتی برجا گذاشت. وقوع توفان سهمگین در مناطق جنوب غرب ژاپن ۴۶۰ پرواز را لغو کرد و هزاران مسافر را زمینگیر کرد.توفان «هالونگ» با سرعت ۱۹۸ کیلومتر در ساعت سبب بارش سنگین باران در مناطق جنوب غربی این کشور شد.

۱۸ کشته در سانحه رانندگی در پرو

پرو: سانحه واژگونی و سقوط اتوبوس در پرو ۱۸ کشته و ۴۰ مجروح برجا گذاشت.

نسخه مناسب چاپ