آغاز ثبت نام از متقاضیان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو
دور دوم ثبت نام از متقاضیان خودرو با برطرف شدن ایرادات امنیتی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از امروز آغاز می‌شود.
منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب گفت: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو معایبی داشت که برطرف شد، اما مهمترین مزیت آن ملاکی برای ظرفیت محصولات خودروسازان بود.
وی با اشاره به حذف تدریجی قرعه کشی گفت: مثلاً اگر برای یک محصول هزار خودرو تولید شده باشد، اما ۶۰هزار درخواست داشته باشد، آن محصول در سامانه باقی می‌ماند و اگر برای محصولی ۲۰هزار خودرو تولید شده بود، اما در ثبت نام تنها ۱۹هزار متقاضی داشت، این قابلیت وجود دارد که خودرو از سامانه خارج شود.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در دور نخست قرعه کشی سامانه یکپارچه، از ۱۱۵نوع عرضه خودرو ۵۵نوع از خودروها یعنی ۴۸درصد خودروها بدون قرعه کشی به خریداران تعلق گرفت و حالا در قرعه کشی این خودروها را در سامانه نخواهید دید.
وی ادامه داد: با ادامه این روند اگر ۲دور دیگر قرعه کشی سامانه ادامه یابد، به عنوان مثال از ۱۱۵نوع عرضه، صرفاً ۵نوع عرضه خودرو در سامانه باقی می‌ماند و این سامانه به تدریج کمرنگ و به مرور حذف خواهد شد.منطقی با اشاره به رویکرد جدید ایران خودرو و سایپا در زمینه تولید خودروهای برقی اظهار داشت: در حال حاضر ۲مدل تولید خودروهای برقی اقتصادی برای هر دو خودروساز تعریف شده و در حال اجرا هستند. وی گفت: تولید موتور برقی و دو نوع اتوبوس برقی هم در دستور کار بوده که در سطح ملی توسعه داده شده است و فعلاً در حال مذاکره با وزارت کشور و شهرداری هستیم تا اولین مدل‌ها را در مرداد و شهریور اجرایی کنیم. در همین زمینه سخنگوی وزارت صنعت هم گفت:به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، مرحله دوم ثبت نام یکپارچه خودرو امروز از ساعت ۱۷ به مدت سه روز آغاز می شود.
امید قالیباف در گفتگو با فارس با اظهار اینکه نتایج قرعه کشی از زمان پایان مدت ثبت نام، حداکثر تا یک هفته اعلام می شود، افزود: شرایط ثبت نام در دومین مرحله تخصیص یکپارچه خودرو، همانند مرحله اول است و سهمیه خودرو طرح جوانی جمعیت هم در این مرحله اعمال می شود.

نسخه مناسب چاپ