هدفگذاری ایران؛ کسب مقام سوم در بازی‌های پاراآسیایی – ۲۰۱۴ اینچئون
 

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان، از پرداخت اعتبار ۹ و نیم میلیارد تومانی کمیته ملی المپیک به فدراسیون جانبازان و معلولان، برای حضور در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون خبر داد و گفت: هدفمان کسب جایگاه سومی در بازی‌های پاراآسیایی است و تلاش می‌کنیم که کیفیت و کمیت مدال‌های دریافتی این دوره به نسبت دوره قبل، بهتر شود.

محمود خسروی وفا، رییس فدراسیون جانبازان و معلولان، پس از حضور نیافتن سجادی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش در اردوهای جانبازان و معلولان در نشستی خبری، وضع کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پاراآسیایی را تشریح کرد و گفت: اکنون همه اردوها با شرایط ایده‌آل و منظم در حال برگزاری است؛ خو‌شبختا‌نه، هیچ نگرانی وجود ندارد. همه تلاشمان بر این است که رتبه چهارم گوانگجو را ارتقا ببخشیم و با ارتقای کیفیت مدال‌ها در جایگاه سوم بازی‌های پاراآسیایی قرار گیریم. البته این امر تا حدودی بعید به نظر می‌رسد، ولی برای کسب جایگاه سوم، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

خسروی وفا در پاسخ به این پرسش که آیا همه اعتبارات فدراسیون از سوی کمیته ملی المپیک، برای حضور فعال در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، پرداخت شده است، تصریح کرد: کمیته ملی المپیک تا به امروز ۹ و نیم میلیارد تومان در اختیار فدراسیون قرار داده است؛ سعی می‌کنیم، بقیه اعتبارات را از منابع دیگر تامین کنیم. برای اینکه امسال، از نظر تامین اعتبارات اعزام کاروان به بازی‌های پاراآسیایی، مشکلی برای فدراسیون ایجاد نشود، سعی خواهیم کرد که ورزشکاران را با اولویت اعزام کنیم و در رشته‌هایی که امکان کسب مدال وجود ندارد، ورزشکاری را به این بازی‌ها اعزام نکنیم. ۲۰۰ ورزشکار در ۱۶ رشته ورزشی به بازی‌های پاراآسیایی – ۲۰۱۴ اینچئون، اعزام خواهند شد.

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان با اشاره به اینکه هدفگذاری امسال در بازی‌های پاراآسیایی، روی رشته‌های انفرادی به ویژه دوومیدانی و شنا ‌است، تاکید کرد: امید زیادی به کسب مدال در این دو رشته ورزشی داریم. البته برای نخستین بار تلاش کردیم که در رشته‌های تیمی، نظیر بسکتبال، والیبال و گلبال، تیم های آقایان و بانوان را به این بازی ها اعزام کنیم.

وی در باره مشکلات اعتباری فدراسیون جانبازان و معلولان، تصریح کرد: اکنون صحبت کردن در باره بودجه، زود است؛ سعی می‌کنیم که در این باره، پیش داوری نکنیم. البته ۴۰ درصد از کل بودجه، پرداخته شده است و سعی کردیم که تا حد امکان، نیازها و امکانات ورزشکاران را تامین کنیم تا لطمه‌ای به ورزشکاران وارد نشود.

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان با اشاره به اقدامات انجام شده در باره معضل دوپینگ و جلوگیری از بروز این پدیده شوم در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، گفت: قضیه دوپینگ، موضوعی است که فدراسیون آن را به شدت مدیریت می‌کند و اجازه نخواهد داد تا ورزشکاران به خاطر این مساله در بازی‌های پاراآسیایی، فدراسیون را زیر سوال ببرند. همه تمهیدات و آموزش‌های لازم به ورزشکاران داده شده است تا شاهد دوپینگ هیچ ورزشکاری در این مسابقات نباشیم. به همین خاطر، سعی ‌کرده‌ایم که مکمل‌های سالم را با هزینه زیاد، از کشورهای معتبر تهیه کنیم و آنها را زیر نظر کمیته‌ پزشکی و فنی فدراسیون در اختیار ورزشکاران قرار دهیم تا شاهد بروز چنین مساله‌ای در کره جنوبی نباشیم.

وی تصریح کرد: اگر تست دوپینگ ورزشکاری (عمد یا غیرعمد) مثبت شود، نه فقط جرایمی از سوی وادا برای او تعیین خواهد شد، بلکه ورزشکار مجبور است، خسارت ناشی از سفر به کره جنوبی را به فدراسیون پرداخت کند. همچنین که اگر مسئولی در این زمینه مقصر شناخته شود، محرومیت و جرایم وی، دو برابر ورزشکار خاطی خواهد بود. البته در این زمینه، ما همیشه ورزشکار را مقصر می‌دانیم و ورزشکار است که باید پاسخگوی نتیجه مثبت تست دوپینگ خود باشد.

خسروی وفا، افزود: فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان، برای حمایت از مردم غزه و ورزشکاران این کشور، درصدد است که مقداری از بودجه خود را در قالب تهیه لباس، برگزاری کلاس‌های آموزشی، فنی و مدیریت در اختیار غزه قرار دهد تا آنان به این دلایل، مشکلی برای حضور در مسابقات نداشته باشند؛ ما از اکنون، آمادگی خود را در این زمینه، اعلام می‌کنیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان در باره مثبت شدن تست دوپینگ روح الله رستمی، دارنده مدال نقره مسابقات وزنه برداری بازی های پارالمپیک لندن و اینکه تاکنون نتایج تست دوپینگ وی، مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: هنوز این مساله با قاطعیت به فدراسیون اعلام نشده است که آیا ورزشکار مقصر است و یا پزشک تیم. ما منتظر نتایج آزمایش مکمل وی و بازگشت پزشک تیم به کشور هستیم و تا زمانیکه پزشک روح الله رستمی به ایران باز نگردد، نمی‌توانیم بگوییم که او در این زمینه مقصر نبوده است. البته طبق قوانین وادا، ما ورزشکار را در این قضیه مقصر می‌دانیم و وی به هیچ عنوان نمی‌تواند، از زیر بار کاری که انجام داده است، فرار کند. حتی اگر مکمل آلوده به زور به ورزشکار داده شده باشد.

نسخه مناسب چاپ