اخبار کوتاه
برگزاری شب شعر «در سایه مولا» در خورموج

کاکی-خبرنگاراطلاعات:رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در استان بوشهر در شب شعر در سایه مولا که ویژه عید غدیر خم در کتابخانه حقایق نگار خورموج برگزار شد، با قدردانی از اداره کتابخانه‌های عمومی دشتی و انجمن ادبی فایز دشتی در برگزاری این برنامه گفت: ادبیات و فرهنگ مسلمانان در سایه سار قرآن مجید و به راهنمایی خدا و رسولش از آب غدیر خم سیراب و جاودانه شده است‎.

‎حمید زارعی افزود: نام و یاد مولای پارسایان امام علی (ع) آب حیات دل‌هاست که دیوان‌ها را چنین دلربا ساخته و آثار ادبی و هنری را از آفت فنا و فراموشی پاک پرداخته است‎.

‎شعر خوانی احمد منصوری، خلیل آزمون، فریبا آذری و فرشته گزدرازی، نقالی سید محمد باقری، سیده زینب و سیده حوریا باقری با موضوع امام علی علیه السلام و تلاوت قرآن توسط سید نیام الدین حسینی از دیگر برنامه‌های این آیین ادبی بود‎.

‎مشترکان خانگی ۳۳ درصد برق استان همدان را مصرف می‌کنند‏

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: ۲۲۳ هزار مشترک برق استان همدان در ماه گذشته به دلیل کاهش مصرف، مشمول پاداش شدند‏‎.

‎علی سهرابی بیدار در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از یکم خرداد تا یکم تیرماه ۴۲۵ هزار صورت حساب برق به میزان ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در استان همدان صادر شد که با توجه به کاهش مصرف، ۲۲۳ هزار مشترک از پاداش صنعت برق برخوردار شدند‏‎.

‎وی با اشاره به این که مدیریت مصرف، امسال موجب پیشگیری از قطعی برق مشترکان شده است، افزود: گذر از پیک تابستان بدون قطعی برق مشترکان خانگی، از مهمترین اهداف وزارت نیرو است که امیدواریم، با مصرف بهینه و همراهی مشترکان، به این هدف در استان همدان دست یابیم‏‎.

برپایی نمایشگاه بزرگ خوان غدیر به نفع کودکان سرطانی در یزد

یزد-خبرنگار اطلاعات: نمایشگاه بزرگ خوان غدیر با حضور شماری از مسئولان در هتل داد یزد گشایش یافت.‏‎ ‎در این نمایشگاه افزون بر ۶۰ اثر از هنرمندان سراسر کشور در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته و آثار هنرمندان استان‌هایی از جمله تهران، فارس، خراسان رضوی و یزد به نمایش در آمده که شامل نقاشی، نقاشی با خط، سیاه قلم، رنگ روغن، سفال و تابلو نقاشی است و در آمد حاصل از فروش آثار آن برای درمان کودکان سرطانی هزینه می‌شود‏‎.

‎نمایشگاه یادشده به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و جمعی از هنرمندان برپا شده است.‏

‎امضای تفاهمنامه استانداران فارس و بوشهر برای تسریع در اجرای پروژه‌های راه آهن و بزرگراه

بوشهر ـ خبرنگار اطلاعات: در نشست محمدی زاده استاندار بوشهر و ایمانیه استاندار فارس که به میزبانی استانداری فارس انجام شد، علاوه بر امضای تفاهم نامه تسریع در اجرای پروژه‌های راه‌آهن و بزرگراه، راه‌های همکاری‌های ۲ استان در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت‏‎.

‎تفاهم نامه همکاری‌های استانداران فارس و بوشهر با عنایت به جایگاه منحصر به فرد دو استان فارس و بوشهر در طرح توسعه کشوری و قرارگیری در مسیر شبکه آزاد راهی کشور در کریدور بین‌المللی شمال ـ جنوب و نقش توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در زمینه بزرگراه‌ها و خطوط ریلی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر و در نهایت رونق اقتصادی جنوب کشور منعقد شد تا بر اساس اولویت‌های زمانی، اعتبارات لازم برای اجرای پروژه‌های مورد نظر تأمین شود. ‏

ضرورت راه‌اندازی مولدهای خورشیدی برای اقشار کمتر برخوردار آذربایجان غربی

ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی بر لزوم اقدام جهادی درباره راه‌اندازی مولدهای خورشیدی طرح توانمند سازی اقشار کمتر برخوردار جامعه از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر مقیاس کوچک تأکید کرد.

طاهر کیامهر به منظور بررسی روند اداری و اجرایی احداث مولدهای کوچک مقیاس خورشیدی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و سایر اقشار کم‌برخوردار با مسئولان بسیج سازندگی سپاه شهدا دیدار و گفتگو کرد. وی در دیدار با مسئولان بسیج سازندگی سپاه آذربایجان غربی بر تسریع در روند راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد.کیامهر در خصوص اهمیت راه‌اندازی مولدهای خورشیدی اقشار کم‌برخوردار گفت: توانمندسازی آنان بسیار با اهمیت‌تر از کمک‌های موردی و مستقیم به آن‌ها است و با توانمندسازی آنان ضمن حفظ عزت نفس این عزیزان، چرخه تولید و اقتصاد مولد در کشور به حرکت در خواهد آمد.

نسخه مناسب چاپ